Avatar użytkownika

Instytut Dyskursu i Dialogu

1
patron
10 
miesięcznie
1 210 
łącznie
1
patron
10 zł 1 210 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
49 dostępnych miejsc
Sojusznik Dobrych Mediów

Dobre Media zyskają w Twojej osobie nowego Sojusznika. Dziękujemy - to dla nas ważne, że chcesz działać w kierunku poprawy jakości mediów i debaty publicznej.

W ramach tego progu wsparcia otrzymasz od nas:
✔ mailowe podziękowanie,
✔ możliwość członkostwa w Klubie INDID,
✔ dostęp do Lupy Medialnej - innowacyjnego narzędzia, które pozwoli Ci na wygenerowanie szczegółowych wyników monitoringu przekazów medialnych, którego codziennie dokonują nasi Wolontariusze. Lupę Medialną znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.lupamedialna.indid.pl
25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
100 dostępnych miejsc
Przyjaciel Dobrych Mediów

Dobre Media zyskają w Twojej osobie nowego Przyjaciela. To wsparcie to już równowartość porządnej kawy z ciastkiem w Starbucksie. Jeśli więc odmawiasz sobie jednorazowo tej przyjemności, aby zostać Przyjacielem Dobrych Mediów, to znaczy, że rozumiesz nasze działania i mamy podobne zainteresowania. Dziękujemy!

Dzięki wsparciu na tym progu dostajesz w podziękowaniu:
✔ wszystko to, co było zapewnione w progu poprzednim oraz
✔ podziękowania w naszych ekskluzywnych materiałach video, do których będziesz mieć również dostęp. Będą to analizy, wywiady, omówienia oraz luźne filmy z naszych bieżących działań.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
100 dostępnych miejsc
Obrońca Dobrych Mediów

Dobre Media zyskają w Twojej osobie nowego Obrońcę. Wsparcie to oznacza, że nie godzisz się z brakiem rzetelności w mediach, chcesz stać na straży dobrego dziennikarstwa. I słusznie! Dziękujemy Ci za to.

Dzięki wsparciu naszych działań dostajesz w podziękowaniu:
✔ wszystko to, co było zapewnione w progu poprzednim oraz
✔ imienny certyfikat potwierdzający posiadanie tytułu w odpowiednim progu wsparcia w formie zalaminowanego dokumentu,
✔ podziękowania w naszych ogólnodostępnych materiałach, które wydajemy i publikujemy (raporty, filmy, czasopismo),
✔ dodatkowo wyślemy do Ciebie pocztą materiały drukowane, jak raporty i czasopismo „Dyskurs & Dialog”, żebyś mógł/mogła zobaczyć swoje imię patrona w podziękowaniach!
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
50 dostępnych miejsc
Rzecznik Dobrych Mediów

Dobre Media zyskają w Twojej osobie nowego Rzecznika. To wsparcie oznacza, że osobiście chcesz włączyć się i zaangażować w poprawę jakości debaty publicznej i mediów w Polsce. To wiele dla nas znaczy. Dzięki takiej kwocie miesięcznego wsparcia nasze działania nabiorą rozpędu!

Dzięki wsparciu na tym progu otrzymasz od nas w podziękowaniu:
✔ wszystko to, co było zapewnione w progu poprzednim oraz
✔ możliwość przekazania nam pomysłu/inspiracji na analizę, komentarz, video, wpis na blogu, etc., czyli możliwość kreatywnego wpływu na to, co tworzymy!
✔ imienne zaproszenie na organizowane przez nas wydarzenia, eventy i szkolenia. Dzięki temu będziemy mogli się lepiej poznać!
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
10 dostępnych miejsc
Mecenas Dobrych Mediów

Dobre Media zyskają w Twojej osobie nowego Mecenasa. WOW! To wsparcie oznacza, że całym sercem wspierasz nasze działania i realizowaną misję. Wartości, które wyznajemy są Ci bliskie, co udowadniasz tym właśnie wsparciem. To coś wielkiego i naprawdę będziemy mogli dzięki Tobie zdziałać wiele. DZIĘKUJEMY!

Dzięki wsparciu na tym progu otrzymasz od nas w podziękowaniu:
✔ wszystko to, co było zapewnione w progu poprzednim oraz
✔ możliwość uczestniczenia w obradach Kapituły Konkursu, która raz w roku wybiera Dobrego Dziennikarza! Wśród nominowanych znaleźć można tych dziennikarzy i publicystów, którzy dochowują standardów etycznych zawodu,
✔ możliwość uczestniczenia w Radzie Patronów, która będzie konsultowała to co robimy i sugerowała dalsze kierunki rozwoju.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Instytut Dyskursu i Dialogu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Instytut Dyskursu i Dialogu (INDID) jest fundacją, która monitoruje polskie media oraz działa na rzecz rzetelności dziennikarskiej. Sprawdzamy, czy dziennikarze nie ulegają presji manipulowania faktami. Naszym celem jest również edukacja medialna, do czego ma służyć m.in. ten profil.

Nasza misja od początku istnienia Instytutu Dyskursu i Dialogu, czyli już ponad 5 lat, jest ciągle aktualna. Wspierając dobre dziennikarstwo chcemy sprawić, żeby w mediach więcej było rzetelnej informacji, bezstronności, obiektywizmu, a mniej manipulacji, propagandy czy fake newsów. Jeśli śledzicie media, albo chociażby newsy docierają do Was tylko przypadkowo, to jesteśmy pewni, że widzicie jak na dłoni potrzebę rzetelnych i sprawdzonych informacji. Żeby móc obiektywnie ocenić otaczającą nas rzeczywistość, ale też po to, żeby propaganda płynąca z różnych stron nie zaśmiecała naszych głów i nie powodowała w nas poczucia dyskomfortu i zniechęcenia debata publiczną. Poza tym staramy się wskazywać i promować dobre i etyczne dziennikarstwo. Udaje się to nam dzięki pracy zespołu, wolontariuszy i współpracy z uczelniami badawczymi oraz organizacjami pozarządowymi w całej Polsce.

Od początku finansujemy się z grantów, darowizn oraz dotacji. Potrzebujemy wsparcia osób, którym bliskie są nasza misja i nasze cele. Odwiedź naszą stronę internetową: https://indid.pl/

Obecnie projekty, które nas zajmują to:

  • Zupa Medialna - kanał na You Tube, na którym pokazujemy jak działają media. Gotujemy razem z Wami najciekawsze tematy oraz dziennikarzy i celebrytów, jak również prezentujemy wpadki dziennikarskie i ciekawe przypadki pracy mediów. Dowiesz się od czego zależy to co widzisz na ekranie serwisów informacyjnych oraz social mediów. Wystarczy, że wejdziesz i poświęcisz dosłownie kilka minut. Link do kanału: https://bit.ly/zupaMedialna
  • INDID Media Watch – to program stałej obserwacji mediów zgodnie z jednolitą i uniwersalną metodologią, która została stworzona w konsultacji ze środowiskiem eksperckim. Jest to narzędzie, którym masowo posługują się  wolontariusze z całego kraju w celu oceny jakości przekazów danego medium – niezależnie od swoich poglądów – i są w stanie wyłapać niepokojące zjawisko oraz pomóc nam je nagłośnić. W ramach programu zachęcamy do wstąpienia do Klubu INDID, który jest społecznością osób zainteresowanych tematyką mediów. Link do programu: https://indid.pl/indid-media-watch/
  • Lupa Medialna – nowatorskie narzędzie w skali Polski, które pozwala zapoznać się z analizami przekazów medialnych. Jest częścią programu INDID Media Watch. Analizy wykonują nasi wolontariusze, posługując się skonkretyzowanymi wytycznymi opracowanej przez nas, wraz z ekspertami, metodologią prowadzenia badań nad mediów. Lupa Medialna daje odpowiedzi na szczegółowe pytania dotyczące mediów i ich funkcjonowania w ostatnim czasie. Analizy mogą być wykorzystywane do prowadzenia badań naukowych oraz formułowania diagnoz dotyczących funkcjonowania rynku medialnego oraz tworzenia informacji medialnych. Otwarcie Lupy Medialnej już wkrótce. 
  • Edukacja Medialna INDID – jest to program edukacji medialnej, głównie w szkołach średnich. Jego celem jest zapoznanie młodych ludzi z mechanizmami funkcjonowania mediów (zarówno tradycyjnych jak i tzw. nowych mediów) oraz dostarczenie wiedzy nt. dziennikarstwa, komunikacji społecznej oraz relacji między polityką a rozprzestrzenianiem się informacji. Odbywa się to z użyciem opracowanej przez nasz zespół gry planszowej „Czwarta Władza”. W ramach programu współpracujemy ze Stowarzyszeniem Analityków Mediów Elektronicznych, z którą współtworzymy platformę edukacyjną dla nauczycieli. Link do programu: https://indid.pl/edukacja-medialna-indid/
  • „Dyskurs&Dialog” – jest czasopismem naukowym, które porusza tematy istotne dla społeczeństwa, zarówno w wymiarze lokalnym jak i przekrojowym czy globalnym. Czasopismo mieści się na styku czterech dyscyplin naukowych, którymi są: nauki socjologiczne, nauki o komunikacji społecznej i mediach, kulturoznawstwo, językoznawstwo. Czasopismo jest wydawane co kwartał. Link do czasopisma: https://dyskursidialog.org/
  • Portal DobrzyDziennikarze.pl - powstał aby regularnie przedstawiać światu przykłady dobrego dziennikarstwa. Zależy nam aby opisywać materiały rzetelne, których autor przyjmuje bezstronną postawę oraz stara się pokazywać różne perspektywy omawianej sprawy. Link do portalu: https://dobrzydziennikarze.pl/

Zapoznaj się z naszymi stronami internetowymi i social mediami. Zobaczycie, jak tworzymy wspaniałą społeczność osób, którym na sercu leży dobro mediów i debaty publicznej. Zachęcamy do wsparcia naszej misji!

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Instytut Dyskursu i Dialogu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Sara Smyczek-Gołębiewska
Sara Smyczek-Gołębiewska
10 zł
Filip Antoni Gołębiewski
Filip Antoni Gołębiewski
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.