Avatar użytkownika

infoszach

1
patron
5 
miesięcznie
6 230 
łącznie
1
patron
5 zł 6 230 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dzięki! To dla nas poważny sygnał, że doceniasz naszą pracę i chcesz wesprzeć nasz rozwój.
10 zł miesięcznie
Mniej więcej tyle kosztują miesięczniki szachowe, ale przekaz informacji w sieci daje dużo więcej możliwości. Dziękujemy za pomoc i zapraszamy do zamkniętej grupy na facebook, gdzie dyskutujemy nad tematami kolejnych nagrań, artykułów itd.
25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
80 dostępnych miejsc
Wow! Za tę kwotę mógłbyś zapłacić wpisowe na niejednym turnieju! My zapraszamy na nasze turnieje online - Grand Prix Infoszach, które są streamowane na naszym youtube. Po każdej sesji komentatorzy grają jeszcze trochę z widzami i w ramach podziękowania chcemy dać Ci pierwszeństwo gry - wyślij nam w wiadomości nazwę użytkownika na lichess.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
10 dostępnych miejsc
50 złotych to zwykle minimalna stawka za godzinę z trenerem! Skoro inwestujesz w nas jak w trenera to chcemy Ci dać wiedzę. Możesz co miesiąc przesyłać nam jedno pytanie - może to być pytanie o jakiś wariant debiutowy, książki, metody treningu, czy cokolwiek z zakresu treningów szachowych, a nasi eksperci odpowiedzą w sposób złożony w kilkuminutowym nagraniu.

Oczywiście otrzymasz także wszystkie upominki z niższych progów.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
3 dostępne miejsca
Jesteś jak prawdziwy szachowy mecenas. Nasze materiały musiały Cię zachwycić :) Co miesiąc możemy się umawiać na rozmowę na skype w trakcie transmisji na żywo, gdzie będziesz osobiście zadawać pytania przez 20 minut!

Oczywiście doliczamy też wszystkie nagrody z niższych progów :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora infoszach w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” powiedział pierwszy niekoronowany mistrz świata Paul Morphy.

Czy Polska nie zasługuje na profesjonalny serwis szachowy? Od 2016 roku właśnie taki tworzymy. Naszym marzeniem jest, aby w szachy potrafili zagrać wszyscy :)

Nazywam się Piotr Nguyen, w szachy gram od 2000 roku i posiadam tytuł mistrza międzynarodowego. Od 2012 roku pracuję jako programista, ale mimo to pozostaję nadal aktywnym zawodnikiem. Hobby jakim są szachy wypełniają mój czas wolny. Oprócz gry zajmuję się nimi jako trener, autor publikacji a od 2016 roku także jako dziennikarz. Wtedy powstał właśnie portal Infoszach.

Podczas ceremonii otwarcia Indywidualnych Mistrzostw Polski odebrałem statuetkę "Hetmana" w kategorii dziennikarz roku 2017.

... ale Infoszach to nie tylko ja! 

To cały zespół szachistów chcących promować swoja ulubioną grę.  W obecnej formule projekt ma charakter niekomercyjny i wszyscy członkowie zespołu pracują na zasadzie wolontariatu.

Przez lata skład osobowy zmieniał się, ale liczba osób współpracujących stale rośnie (więcej o zespole  pod linkiem: http://infoszach.pl/o-nas/)

Od tego momentu o Infoszach będziemy pisać w liczbie mnogiej.

 

W jakim celu powstała strona Infoszach?

Na polskim rynku od lat funkcjonuje już wiele stron internetowych o tematyce szachowej. Są to różnego rodzaju blogi czy też strony klubów, związków itp.

Od zawsze brakowało nam jednak takiego centrum informacyjnego, które reprezentuje interesy wszystkich szachistów. Nasze wartości, którymi się kierujemy to:

 1. Niezależność.  Współpracujemy z różnymi instytucjami, ale nie mamy zobowiązań. Podajemy rzetelne informacje nawet jeśli są niewygodne.
 2. Profesjonalizm. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze materiały trafiały nie tylko do naszych znajomych, ale też spełniały standardy dziennikarskie.
 3. Spójność. W odróżnieniu od zwykłego bloga, Infoszach reprezentuje wiele głosów. Pod naszym szyldem znajdziecie wielu autorów, którzy nie tracą swojej tożsamości, ale wzajemnie się wspierają i pomimo różnic budują jednolitą strategię przekazu.

Jakiego rodzaju treści publikujemy na stronie http://infoszach.pl/?

 • Newsy z turniejów, zarówno światowych jak i lokalnych.
 • Analizy partii przygotowywane przez utytułowanych graczy.
 • Artykuły o tematyce związanej z nauczaniem dzieci. 
 • Materiały wspomagające trening, poradniki.
 • Przepisy sędziowskie.
 • Fakty historyczne i przeróżne ciekawostki.

Od początku prowadzimy także media społecznościowe.

Na naszym fanpage https://www.facebook.com/infoszach/ wpisy pojawiają się niemal codziennie.

W dzisiejszych czasach najgorętsze informacje rozprzestrzeniają się w sieci z zawrotną prędkością. Śledząc nasz fanpage nie przegapicie niczego co dzieje się  na szachowym świecie ;) Oprócz bieżących wiadomości natraficie tam czasem na inne ciekawe posty np. serię z szachowymi cytatami

Trzecim kluczowym elementem całego portalu jest nasz kanał z filmami https://www.youtube.com/infoszach.

Otwarcie portalu Infoszach nieprzypadkowo zbiegło się z meczem o Mistrzostwo Świata Carlsen-Karjakin (2016). Pierwszymi filmami na kanale były właśnie analizy partii z tego meczu.

Szybko rozszerzyliśmy naszą działalność o dużo prostsze tematy, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie:

Przez kolejne lata na kanale kontynuujemy nagrania zaawansowanych analiz partii oraz materiałów szkoleniowych dla amatorów. Ponadto przy różnych okazjach pojawiają się także filmy w innej formule. Na przykład z okazji Olimpiady w Batumi 2018 można było oglądać na żywo serię "Szachowych Wieczorów Eksperckich", gdzie zapraszani byli różni goście, z którymi omawialiśmy wyniki, partie i odpowiadaliśmy na pytania widzów.

Próbujemy także swoich sił w relacjach turniejowych w formacie vlogowym ;)

W głowie mamy mnóstwo nowych pomysłów, które będziemy sukcesywnie realizowali!

Cele Autora

Na przetrwanie infoszach.pl!
 • 200 zł miesięcznie
 • 195 zł brakuje
2%
Do działania portalu konieczne są trzy czynniki - chęci, czas i pieniądze. Dwa ostatnie niestety mamy ograniczone. W obecnej formule Infoszach ma charakter niekomercyjny, a choć może tego nie widać, ponosimy stałe koszty związane np. z utrzymaniem serwera, domeny czy też wpadają nam często przeróżne drobne wydatki aby stale ulepszać jakość naszych działań. Wydajemy czasem także na reklamy, bo chociaż nic nie sprzedajemy, to zależy nam na tym, aby nasza praca, a zarazem promocja szachów docierała do szerszego grona odbiorców.

Dzięki osiągnięciu tego progu zapewnicie nam podstawowe działanie serwisu.
Komfort pracy.
 • 600 zł miesięcznie
 • 595 zł brakuje
0%
Zawsze szukamy rozwiązań niskobudżetowych ale nie wszystko jednak możemy zrobić dobrze domowymi sposobami. Niektóre rzeczy trzeba kupić, a za pomoc osób z zewnątrz trzeba w jakiejś formie zapłacić i przy takich okazjach inwestujemy prywatne środki. Profesjonalne narzędzia do nagrań i montażu nie są tanie. Konieczne jest wykupowanie licencji nie tylko na programy, ale także materiały graficzne. Ulepszanie strony internetowej wymaga specjalistycznych konsultacji. Chętnie kupowalibyśmy też więcej firmowych gadżetów, które moglibyśmy rozdawać w naszych konkursach czy turniejach.


Jako bonus przy osiągnięciu tego progu w ramach podziękowania będziemy co miesiąc analizować najciekawszą partię i oprócz wersji pisemnej będzie także wersja wideo.
Więcej i więcej treści!
 • 2 500 zł miesięcznie
 • 2 495 zł brakuje
0%
Co prawda podana kwota nie wystarczyłaby nawet, aby zatrudnić jedną osobę za minimalną krajową... Jednakże my i tak próbujemy działać prawie codziennie i dostarczamy wiadomości często w porach, gdzie już powinno się odpoczywać ;)

Przeróżne bieżące wiadomości i ciekawostki to nie wszystko. Chcielibyśmy częściej dostarczać Wam analizy partii przygotowywane przez innych utytułowanych graczy, a po osiągnięciu tego progu będzie to z pewnością prostsze!

Jeśli doceniacie nasze akcje w trakcie np. Olimpiady czy też Meczu o Mistrzostwo Świata - to uwierzcie, że mamy jeszcze wiele pomysłów, które chcielibyśmy realizować z Waszą pomocą.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora infoszach już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Michał Bartel
Michał Bartel
5 zł
Mateusz Najbar
Mateusz Najbar
10 zł
Mateusz Najbar
Mateusz Najbar
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.