infoszach

W Patronite od 10.05.2017

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 889

liczba Patronów: 853

6 patronów
135 zł miesięcznie
3 840 zł łącznie
„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” powiedział pierwszy niekoronowany mistrz świata Paul Morphy. Czy Polska nie zasługuje na profesjonalny serwis szachowy? Od 2016 roku właśnie taki tworzymy. Naszym marzeniem jest, aby w szachy potrafili zagrać wszyscy :)

O Autorze

Nazywam się Piotr Nguyen, w szachy gram od 2000 roku i posiadam tytuł mistrza międzynarodowego. Od 2012 roku pracuję jako programista, ale mimo to pozostaję nadal aktywnym zawodnikiem. Hobby jakim są szachy wypełniają mój czas wolny. Oprócz gry zajmuję się nimi jako trener, autor publikacji a od 2016 roku także jako dziennikarz. Wtedy powstał właśnie portal Infoszach.

Podczas ceremonii otwarcia Indywidualnych Mistrzostw Polski odebrałem statuetkę "Hetmana" w kategorii dziennikarz roku 2017.

... ale Infoszach to nie tylko ja! 

To cały zespół szachistów chcących promować swoja ulubioną grę.  W obecnej formule projekt ma charakter niekomercyjny i wszyscy członkowie zespołu pracują na zasadzie wolontariatu.

Przez lata skład osobowy zmieniał się, ale liczba osób współpracujących stale rośnie (więcej o zespole  pod linkiem: http://infoszach.pl/o-nas/)

Od tego momentu o Infoszach będziemy pisać w liczbie mnogiej.

 

W jakim celu powstała strona Infoszach?

Na polskim rynku od lat funkcjonuje już wiele stron internetowych o tematyce szachowej. Są to różnego rodzaju blogi czy też strony klubów, związków itp.

Od zawsze brakowało nam jednak takiego centrum informacyjnego, które reprezentuje interesy wszystkich szachistów. Nasze wartości, którymi się kierujemy to:

  1. Niezależność.  Współpracujemy z różnymi instytucjami, ale nie mamy zobowiązań. Podajemy rzetelne informacje nawet jeśli są niewygodne.
  2. Profesjonalizm. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze materiały trafiały nie tylko do naszych znajomych, ale też spełniały standardy dziennikarskie.
  3. Spójność. W odróżnieniu od zwykłego bloga, Infoszach reprezentuje wiele głosów. Pod naszym szyldem znajdziecie wielu autorów, którzy nie tracą swojej tożsamości, ale wzajemnie się wspierają i pomimo różnic budują jednolitą strategię przekazu.

Jakiego rodzaju treści publikujemy na stronie http://infoszach.pl/?

  • Newsy z turniejów, zarówno światowych jak i lokalnych.
  • Analizy partii przygotowywane przez utytułowanych graczy.
  • Artykuły o tematyce związanej z nauczaniem dzieci. 
  • Materiały wspomagające trening, poradniki.
  • Przepisy sędziowskie.
  • Fakty historyczne i przeróżne ciekawostki.

Od początku prowadzimy także media społecznościowe.

Na naszym fanpage https://www.facebook.com/infoszach/ wpisy pojawiają się niemal codziennie.

W dzisiejszych czasach najgorętsze informacje rozprzestrzeniają się w sieci z zawrotną prędkością. Śledząc nasz fanpage nie przegapicie niczego co dzieje się  na szachowym świecie ;) Oprócz bieżących wiadomości natraficie tam czasem na inne ciekawe posty np. serię z szachowymi cytatami

Trzecim kluczowym elementem całego portalu jest nasz kanał z filmami https://www.youtube.com/infoszach.

Otwarcie portalu Infoszach nieprzypadkowo zbiegło się z meczem o Mistrzostwo Świata Carlsen-Karjakin (2016). Pierwszymi filmami na kanale były właśnie analizy partii z tego meczu.

Szybko rozszerzyliśmy naszą działalność o dużo prostsze tematy, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie:

Przez kolejne lata na kanale kontynuujemy nagrania zaawansowanych analiz partii oraz materiałów szkoleniowych dla amatorów. Ponadto przy różnych okazjach pojawiają się także filmy w innej formule. Na przykład z okazji Olimpiady w Batumi 2018 można było oglądać na żywo serię "Szachowych Wieczorów Eksperckich", gdzie zapraszani byli różni goście, z którymi omawialiśmy wyniki, partie i odpowiadaliśmy na pytania widzów.

Próbujemy także swoich sił w relacjach turniejowych w formacie vlogowym ;)

W głowie mamy mnóstwo nowych pomysłów, które będziemy sukcesywnie realizowali!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni