Avatar użytkownika

Inkoholiczka

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Dziennikarka-freelancerka. Blogerka, która popkulturę wsuwa łyżkami i popija mlekiem. Geek lifestyle pełną gębą.

Witaj na profilu Patronite good old-fashioned geek-girl! ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)

Kim jestem?

Blogerką, freelancerką, dziennikarką, felietonistką... Jak zwał tak zwał. Piszę co trzeba. Od 2015 roku prowadzę geek-lifestyle'owego bloga Inkoholiczka, na którym popkulturę wsuwam łyżkami i popijam mlekiem. Literatura, eventy, konwenty, gry komputerowe, kino, muzyka, dziennikarstwo, a nawet podróże - nerd niczego się nie boi, pakuje misia w teczkę i rusza. Poza tym publikowałam m.in. w Finland Today, Label Magazine, Pen Show Magazine, Sofie, czy Gościu Niedzielnym. Obecnie możesz czytać mnie również na portalach Kultura Enter i Dzika Banda. W planach mam także coś bardziej pełnometrażowego niż artykuł ;)

Ale, ale! Nie tylko klekotaniem w klawiaturę się zajmuję - z aparatem również mamy szorstką przyjaźń. Najczęściej zajmuję się fotoreportażami bądź realizacją teledysków z wydarzeń. 

Działam głównie na terenie Lublina i stąd pochodzi największa ilość relacji, jednak czasami ruszam i w Polskę (szczególnie na konwenty i koncerty rozmaite). Na co dzień pracuję jako dziennikarz oraz w SocialMediowym PRze, studiuję psychologię i kolekcjonuję dziwaczne pasje - od piór wiecznych przez folk, rekonstrukcję historyczną aż po wyjątkowo chroniczną postać Finnish Fever. Hyvääpäivää!


(Rozmowa z zespołem Laibach, festiwal KODY 2018. foto: Kulbowski dla OMIT Rozdroża)

 

Co, gdzie, jak, dlaczego?
(czyli jednym słowem w czym mnie wspierasz, Patronie)

Naturalny rewir Inko jest w internetach, jednak nie tylko tam można ją napotkać. Oto, gdzie popisuję i się popisuję:

przede wszystkim blog - tam trzy razy w tygodniu produkuję własnoręcznie i własnoocznie geek-lifestylowe teksty, nad którymi nie czuwa na szczęście żaden redaktor (tym bardziej naczelny!). Dzięki temu możemy pozwolić sobie na lvl10000 subiektywności, dziwaczne słowotwórstwo, żarty średnio-niskich lotów oraz przygodne obrazki ze śmiesznymi kotami.

strona Facebookowa - jeden z dwóch głównych kanałów blogowych. To tam ukazują się najważniejsze informacje, linki do wpisów i newsy. Znajdziesz tam także dwie grupy - jedną otwartą, a drugą tylko dla Patronów.

profil na Instagramie - instastories to istny chaos - tam wrzucam cały background związany z blogiem, próbuję swoich sił na IGTV oraz dostarczam moim followerom stały dopływ ładnych zdjątek. 

✪ Inkopodcast dostępny na Anchor.fm oraz Spotify - można powiedzieć, że ten punkt listy wypływa bezpośrednio z poprzedniego, bowiem do nagrania pierwszego podcastu skłonili mnie moi Instagramowi followerzy spragnieni audycji dłużych niż stories ;)

konto na YouTubie - o, tu dopiero jest różnorodnie: teledyski z wydarzeń, krótkie słuchowiska, a nawet covery popkulturalnych piosenek - wybierać przebierać!

✪ działalność konwentowo-eventowa - nie zawsze wyściubiam nos, ale gdy już wyściubiam, robię to z przytupem! :D Na konwentach poza lataniem z aparatem u szyi prowadzę również spotkania i wygłaszam prelekcje. Najczęściej na naprawdę dzikie tematy.


(Rozmowa z GF Darwin podczas konwentu Falkon 2018, foto: Krystian Harlej)

 

To co, skusisz się? ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)