Inny Rytm

W Patronite od 24.03.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Cześć! Jesteśmy Stowarzyszeniem popularyzującym zdrowe i świadome oddychanie w społeczeństwie. Tworzymy programy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

O Autorze

Pomyślisz: “ale przecież oddychać każdy potrafi” - to prawda, ale należy dookreślić - każda zdrowa osoba oddycha optymalnie, niestety z tym zdrowiem jest ostatnio całkiem źle. Wręcz dramatycznie. Dlatego realizujemy naszą misję z pełnym przekonaniem i z poczuciem uciekającego czasu, Chcemy przygotować jak najwięcej osób do radykalnej zmiany w stylu życia i potrzebujemy Twojej pomocy, by maksymalizować potencjał naszych działań.

Ty wspierasz nasze działania, a my pomagamy Ci oddychać optymalnie i rozwijać się. Statystycznie współczesny człowiek oddycha 2,5 raza szybciej niż jego przodkowie, oddycha przez usta, nie wysypia się, nie ma kondycji i wolno się regeneruje.

Naszą misją jest tworzenie świadomie oddychających społeczności. Aby tego dokonać prowadzimy działania związane z reedukacją oddechową; by inicjować zmiany, tworzyć sieć relacji oraz wsparcia dla jednostek, grup i organizacji.

Cele

Stworzenie społeczności lokalnej oraz sieci powiązanych mniej lub bardziej formalnych grup, które łączy idea poszukiwania Innego Rytmu: konstruktywnych rozwiązań dla zagonionej i zestresowanej współczesności.

Chcemy iść głębiej, pytać odważniej, podważać prawdy zastane i tworzyć przestrzeń, w której możemy autentycznie zaistnieć i gdzie to, co nam w duszy gra może wybrzmieć w pełni.

 

Utrzymanie organizacji 1350 zł miesięcznie

Stowarzyszenie, jak każda firma ma swoje stałe koszty. Wliczamy w nie księgowość, utrzymanie serwera, poczty, domen, subskrypcja licencji oprogramowania na którym pracujemy na co dzień. 

 

Rozwój organizacji  7500 zł miesięcznie

Jest to kwota, dzięki której Stowarzyszenie Inny Rytm będzie mogło rozwijać swoje działania w większej ilości miast w Polsce. Chcielibyśmy żeby nasze działania miały zakres ogólnopolski, a ich odbiorcami były osoby potrzebujące z całego kraju. W tym celu chcielibyśmy organizować tzw. „kręgi oddechowe” dzięki, którym będziemy uczyć zdrowego i świadomego oddechu, a także budować społeczność ludzi wzajemnie sobie pomagających. W ramach rozwoju chcemy szerzyć wiedzę popartą badaniami naukowymi poprzez kanał YouTube oraz podcasty. Weryfikujemy i analizujemy badania naukowe, bierzemy pod lupę meta analizy.

 

Organizowanie projektów edukacyjnych i integracyjnych, rozwój autorskiej metody pracy rozwojowej 10000 zł miesięcznie

Kwota ta umożliwi realizację projektów w większym zakresie niż do tej pory. Pozyskiwanie finansowania zajmuje bardzo dużo czasu, który można poświęcić na pracę z dziećmi oraz dorosłymi w czasie warsztatów.

 

Wprowadzenie programów  Polska Szkoła Oddechu i Odkrywcy Oddechu w Polskich Szkołach i Przedszkolach 15000 zł miesięcznie

W ramach pracy nad Innowacjami w sektorze edukacji stworzyliśmy 2 programy. Polska Szkoła Oddechu uczy świadomego oddychania. Nasza metoda opiera się na wiedzy naukowej oraz na analizie i implementacji praktyk wywodzących się z głównych tradycji i mądrości naszej cywilizacji. Czym jest świadome oddychanie? Mówiąc najprościej: to zwrócenie uwagi na oddech, a następnie świadome ingerowanie w długość jego poszczególnych faz oraz dbałość o zachowanie optymalnego wzorca  oddychania. Polska Szkoła Oddechu skierowana jest do nauczycieli, rodziców i uczniów szkół podstawowych. Natomiast program Odkrywcy Oddechu kierujemy dla dzieciaków w przedszkolach oraz wychowawców i nauczycieli grup.

 

Praca nad urządzeniem oddechowym 17000 miesięcznie

Zdajemy sobie również sprawę, jak potrzebna jest rehabilitacja oddechowa w szpitalach. Pracujemy nad urządzeniem, które ma pomóc pacjentom w szybszym powrocie do zdrowia dzięki pracy oddechowej. 
 

Budowa ośrodka holistycznej pracy ze zdrowiem 20000 zł miesięcznie

Chcemy uzyskać środki na projekt architektoniczny, budowlano-wykonawczy, nadzór, koncepcję zagospodarowania działki, wystąpienie o warunki zabudowy. Do tej pory prowadzimy warsztaty w drewnianej chacie na działce pod lasem. Chcielibyśmy stworzyć salę, która pomieści większą ilość osób, a także małą bazę noclegową przy dłuższych wydarzeniach. 

 

 

Oddech jest kluczem

Tak jak świadome oddychanie jest narzędziem, które pozwala nam pracować na kilku
płaszczyznach na raz:

 • w kategorii zdrowia fizycznego: optymalizacja wzorca oddechowego i co za tym idzie wydolności fizycznej, poprawa jakości snu, umiejętności koncentracji uwagi i możliwości regeneracji organizmu
 • w kontakcie: oddech jako wehikuł uczuć i podstawa komunikacji emocjonalnej, przeżywania i wyrażania siebie i swoich potrzeb; przy pogłębionym oddechu poprawia się dostęp do własnych emocji a więc i możliwość lepszego ich rozumienia i komunikowania w relacjach z innymi
 • oddech jako dosłowna inspiracja: natchnienie; wejście w świat kreatywności, poszukiwania własnych ścieżek, sposobów komunikacji;

Co robimy?

Naszą wizję realizujemy poprzez:

 • tworzenie wspólnej przestrzeni do praktyk i poszukiwań
 • organizowanie wydarzeń, spotkań, warsztatów i szkoleń
 • publikację i udostępnianie materiałów, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem
 • poprzez dialog
 • stawianie wyzwań: zarówno sobie samemu/samej jak i sobie nawzajem;)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent