Avatar użytkownika

Inny Świat Podcast

21
patronów
815 
miesięcznie
4 330 
łącznie
21
patronów
815 zł 4 330 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
15 zł miesięcznie
To wspaniale, że udało nam się spotkać w tym zagmatwanym świecie. Dziękuję za Twoją uwagę i czas. Mam nadzieję, że to dopiero początek pięknej przyjaźni.

👉 Dostajesz ode mnie:

✅ Specjalne podziękowania przesłane na Twój adres mailowy.
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
Skoro już udało nam się spotkać coś musi nas już łączyć. Spróbujmy stworzyć razem grupę ludzi zainteresowanych światem i poznawaniem jego sekretów.

👉 Dostajesz ode mnie:

✅ Specjalne podziękowania przesłane na Twój adres mailowy.

➕ Zaproszenie do grupy na Facebooku.
Obrazek progu
75 zł miesięcznie
Jesteś prawdziwym sponsorem/sponsorką innego świata i chcesz poznawać go niezależnie i krytycznie razem ze mną. Dziękuję, jestem naprawdę pod wrażeniem.

👉 Dostajesz ode mnie:

✅ Specjalne podziękowania przesłane na Twój adres mailowy.

✅ Zaproszenie do grupy na Facebooku.

✅ Dodatkowy odcinek podcastu tylko dla patronów.

➕ Dodatkowy zestaw lektur do każdego odcinka. Artykuły, książki, programy.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Widzę, że chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, wspaniale! Jesteśmy już niemal po drugiej stronie. Dziękuję, że dalej jesteś ze mną i razem zaglądamy pod podszewkę świata.

👉 Dostajesz ode mnie:

✅ Specjalne podziękowania przesłane na Twój adres mailowy.

✅ Zaproszenie do grupy na Facebooku.

✅ Dodatkowy odcinek podcastu tylko dla patronów.

✅ Dodatkowy zestaw lektur do każdego odcinka. Artykuły, książki, programy.

➕ Twoje imię i nazwisko zostanie umieszczone na początku każdego odcinka.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Inny Świat Podcast w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Podcast Inny Świat powstał we współpracy Pawła Mościckiego z Fundacją Strefa WolnoSłowa. Będziemy rozmawiać w nim o najważniejszych problemach współczesności, dotyczących polityki, społeczeństwa, kultury. Otwarcie, wnikliwie, bez cenzury i bańkowych lojalności.

Podcast, w którym dyskutujemy o najważniejszych problemach współczesności. Polityka, społeczeństwo, kultura. Bez tabu, ale z szacunkiem. Krytycznie, ale z otwartą głową. Dowiesz się tu rzeczy i wysłuchasz rozmów, o których nie śniło się mediom korporacyjnym. Rozmów o sprawach które bezpośrednio wpływają na nasze życie, choć czasem wydają się odległe. 

Chcę dyskutować o tym, jak myślimy, odczuwamy, jak odnosimy się do innych .

Każda poważna rozmowa wymaga dobrego przygotowania. Zajmuję się researchem na co dzień od wielu lat, wydaje mi się, że mam w tym wprawę. Wiem też jednak, że nie da się robić go na poważnie za darmo. Potrzebne są książki, artykuły, subskrypcje; czasem długie dni spędzone na czytaniu nowych rzeczy i poznawaniu świata od nowa. Dlatego proszę Was o wsparcie finansowe moich działań i obiecuję w zamian ciężką pracę.

Nie interesują mnie oczywistości, dogmaty środowiskowe czy moralne popisy. Nie zniechęca mnie, że coś uchodzi za kontrowersyjne, ale też nie wypatruję  skandalu. Nie szukam afiliacji, ale krytycznego rozumienia. Chcę się przyglądać, jak wygląda świat, niezależnie od tego, co mogę zobaczyć.

Uważam się za osobę lewicy i  chętnie dowiem się od innych, co taka przynależność  dla nich znaczy. Jestem ciekawy tych, z którymi mimo różnic mogą mnie łączyć zaskakujące pokrewieństwa. Świat jest skomplikowany i pomieści wiele różnych opcji. Nie obiecuję bezstronności, ale mogę zapewnić uczciwą dyskusję.


Wierzę w podejście całościowe. Nie wydaje mi się, że można ciekawie mówić o kulturze nie mając pojęcia o historii czy współczesnej polityce. A zdobywanie wiedzy na te tematy jest coraz trudniejsze, gdy media głównego nurtu zajmują się głównie graniem na emocjach lub tanią agitacją. Dlatego trzeba za wszelką cenę budować media alternatywne, bo tylko one mogą  uratować krytyczne myślenie i realną wiedzę o tym, co dzieje się naokoło. 

Mam nadzieję, że za pomocą tego podcastu uda mi się zrobić choćby kilka kroków w tym kierunku.Nazywam się Paweł Mościcki, jestem z wykształcenia kulturoznawcą i filozofem. Od lat pracuję w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Na co dzień zajmuję się czytaniem i pisaniem książek. Jestem też redaktorem kwartalnika „Widok. Teorie i praktyki kultury wizualnej” (pismowidok.org) oraz  autorem wizualnego atlasu poświęconego migracjom (refugeeatlas.com). Prowadzę też stronę autorską: pawelmoscicki.net. 

W 2022 rok zadebiutowałem jako prozaik książką Azyl (Nisza).

 

 


 

Lista odcinków

 
 

 

 

 

 

 

 

 
 

 LEKTURY

 

 

 

 

 

ODCINEK SPECJALNY
 

Pierwsze 5 odcinków powstało w ramach projektu Dramaturgie Społeczne realizowanego przez Strefę WolnoSłową i Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Projekt jest finansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

 

 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Inny Świat Podcast w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Inny Świat Podcast już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
50 zł
Paweł Jaworski
Paweł Jaworski
50 zł
Paweł Trzciński
Paweł Trzciński
15 zł
Adam Czech
Adam Czech
100 zł
Mary Zeggie
Mary Zeggie
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.