W Patronite od 14.07.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1612

liczba Patronów: 1187

3 patronów
20 zł miesięcznie
60 zł łącznie
Kartmistrz, kolekcjoner, samozwańczy filozof ognia oraz inżynier maszyn myślących inaczej, ale przede wszystkim niezależny twórca niezliczonych materiałów do klasycznych gier fabularnych. Założyciel serwisu Kartmistrz, oryginalnej grupy Tworzenie Gier Fabularnych oraz autor Miniatur Fabularnych.

O Autorze

Witajcie,

Nazywam się Piotr Rasiński, ale możecie znać mnie jako Jagmin. Od lat dziewięćdziesiątych, kiedy pierwszy raz dowiedziałem się o RPG, nieustannie coś tworzę. Zaczęło się skromnie od wymyślania własnych światów i pisania kart postaci na maszynie lub rysowania ich odręcznie. Największym moim osiągnięciem tamtych lat było zaprojektowanie wzoru kości k6 Pentagram dla dopiero rozwijającego się Q-Workshop.

Na początku nowego milenium założyłem własnego bloga pod nazwą Tekronicum, który do tej pory prowadzę. Piszę na nim o wszystkim co mnie pasjonuje, ale przede wszystkim o swojej twórczości.

Blog Tekronicum
Blog nawiązuje swoją stylistyką do ulubionego przeze mnie steampunka.

 

Blog stał się miejscem publikacji moich kart postaci. Jednak chciałem, żeby te były łatwiej dostępne. Stworzyłem więc od podstaw jedyną w swoim rodzaju stronę internetową, na której mogłem wreszcie opublikować wszystkie moje karty, a z czasem zacząć publikować także karty innych. Tak powstał serwis Kartmistrz, który jest obecnie największym zbiorem polskich kart postaci oraz innych pomocy do gier fabularnych.

Serwis Kartmistrz
Początkowo serwis nazywał się po prostu Karty Postaci.

 

Za czasów świetności for dyskusyjnych uczestniczyłem aktywnie w dyskusjach o tworzeniu RPG. Miałem zaszczyt być administratorem wielu z tych for, ale w końcu musiałem się pogodzić z nieuchronną zagładą tej formy komunikacji. Z sentymentu, ale także z potrzeby założyłem na Facebooku oryginalną grupę Tworzenie Gier Fabularnych, gdzie można było swobodnie rozmawiać o tym co nas boli podczas procesu twórczego. Mimo perturbacji grupa nadal funkcjonuje.

Tworzenie Gier Fabularnych
Nazwa grupy nawiązuje do forum Manufaktura Gier Fabularnych.

 

Przez lata współpracowałem przy różnych cudzych projektach, ale zawsze chciałem opublikować własne pomysły na gry. Tak powstała marka Miniatury Fabularne, pod którą tworzę niewielkie objętościowo, ale kompletne gry fabularne. Udało mi się zarazić tym innych, dzięki czemu znajdują się tam już nie tylko moje gry.

Miniatury Fabularne
Miniatury Fabularne, czyli minimum treści i maksimum satysfakcji.

 

Zapraszam więc wszystkich do wsparcia mojej działalności, żebym mógł dalej promować i projektować najlepsze hobby na świecie, a przy okazji stale uzupełniać moją przepastną kolekcję gier fabularnych.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni