W Patronite od 14.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2234

Liczba Patronów: 2191

Zostań Patronem
1 patron
5 miesięcznie
125 łącznie
Kartmistrz, kolekcjoner, samozwańczy filozof ognia oraz inżynier maszyn myślących inaczej, ale przede wszystkim niezależny twórca niezliczonych materiałów do klasycznych gier fabularnych. Założyciel serwisu Kartmistrz, oryginalnej grupy Tworzenie Gier Fabularnych oraz autor Miniatur Fabularnych.

O Autorze

Witajcie,

Nazywam się Piotr Rasiński, ale możecie znać mnie jako Jagmin. Od lat dziewięćdziesiątych, kiedy pierwszy raz dowiedziałem się o RPG, nieustannie coś tworzę. Zaczęło się skromnie od wymyślania własnych światów i pisania kart postaci na maszynie lub rysowania ich odręcznie. Największym moim osiągnięciem tamtych lat było zaprojektowanie wzoru kości k6 Pentagram dla dopiero rozwijającego się Q-Workshop.

Na początku nowego milenium założyłem własnego bloga pod nazwą Tekronicum, który do tej pory prowadzę. Piszę na nim o wszystkim co mnie pasjonuje, ale przede wszystkim o swojej twórczości.

Blog Tekronicum
Blog nawiązuje swoją stylistyką do ulubionego przeze mnie steampunka.

 

Blog stał się miejscem publikacji moich kart postaci. Jednak chciałem, żeby te były łatwiej dostępne. Stworzyłem więc od podstaw jedyną w swoim rodzaju stronę internetową, na której mogłem wreszcie opublikować wszystkie moje karty, a z czasem zacząć publikować także karty innych. Tak powstał serwis Kartmistrz, który jest obecnie największym zbiorem polskich kart postaci oraz innych pomocy do gier fabularnych.

Serwis Kartmistrz
Początkowo serwis nazywał się po prostu Karty Postaci.

 

Za czasów świetności for dyskusyjnych uczestniczyłem aktywnie w dyskusjach o tworzeniu RPG. Miałem zaszczyt być administratorem wielu z tych for, ale w końcu musiałem się pogodzić z nieuchronną zagładą tej formy komunikacji. Z sentymentu, ale także z potrzeby założyłem na Facebooku oryginalną grupę Tworzenie Gier Fabularnych, gdzie można było swobodnie rozmawiać o tym co nas boli podczas procesu twórczego. Mimo perturbacji grupa nadal funkcjonuje.

Tworzenie Gier Fabularnych
Nazwa grupy nawiązuje do forum Manufaktura Gier Fabularnych.

 

Przez lata współpracowałem przy różnych cudzych projektach, ale zawsze chciałem opublikować własne pomysły na gry. Tak powstała marka Miniatury Fabularne, pod którą tworzę niewielkie objętościowo, ale kompletne gry fabularne. Udało mi się zarazić tym innych, dzięki czemu znajdują się tam już nie tylko moje gry.

Miniatury Fabularne
Miniatury Fabularne, czyli minimum treści i maksimum satysfakcji.

 

Zapraszam więc wszystkich do wsparcia mojej działalności, żebym mógł dalej promować i projektować najlepsze hobby na świecie, a przy okazji stale uzupełniać moją przepastną kolekcję gier fabularnych.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni