Avatar użytkownika

Jagoda Grondecka

75
patronów
1 295 
miesięcznie
149 870 
łącznie
75
patronów
1 295 zł 149 870 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie mojej działalności. Dzięki Tobie wiem, że moja praca ma sens, co daje mi dodatkową motywację do działania. W podziękowaniu wyślę Ci pocztówkę z Afganistanu z osobistym wpisem.
10 zł miesięcznie
Jestem Ci bardzo wdzięczna. Czy coś szczególnie interesuje Cię w temacie Afganistanu, Iranu, szerzej Bliskiego Wschodu, praw człowieka, migracji?

◼️ Napisz mi o tym, a ja przygotuję o tym tekst lub porządne, informatywne instastories. W ten sposób masz wpływ na kształtowanie mojej działalności w sieci oraz możesz sprawić, że dzięki Tobie inni dowiedzą się czegoś ważnego i ciekawego o świecie. Każdy Patron może wysłać mi jedną propozycję miesięcznie.
15 zł miesięcznie
Odkąd mogę tylko pomarzyć o kawie z Green Caffe Nero czy porządnym piwie, tym bardziej doceniam, że jesteś gotów/gotowa zrezygnować z jednego, żeby mnie wesprzeć.

◼️ W zamian za to poświęcenie poza nagrodami z poniższych progów raz w miesiącu wyślę Ci osobisty newsletter z niepublikowanymi w mediach społecznościowych zdjęciami i krótkimi anegdotkami z życia codziennego.
25 zł miesięcznie
Wow! Musisz naprawdę cenić moją pracę.

◼️ Żeby upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, a więc należycie podziękować, a jednocześnie wesprzeć znajomego, dostaniesz ode mnie drobny upominek ze sklepu pana Hamajuna (możesz poczytać o nim na moim instagramie).
100 zł miesięcznie
Musisz być moją mamą.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Jagoda Grondecka w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Hej!

Nazywam się Jagoda Grondecka, jestem z wykształcenia iranistką, z pasji i zawodu dziennikarką. Od września mieszkam w Kabulu, stolicy Afganistanu, i staram się pokazywać i przybliżać tutejszą rzeczywistość.

Hej!

Nazywam się Jagoda Grondecka, jestem z wykształcenia iranistką, z pasji i zawodu dziennikarką. Od września mieszkam w Kabulu, stolicy Afganistanu, i staram się pokazywać i przybliżać tutejszą rzeczywistość.

 

Ukończyłam studia iranistyczne oraz stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Znam język perski, którym się na codzień komunikuję i rozmawiam z większością moich bohaterów i bohaterek.  Za swoją działalność zostałam przez Amnesty International uhonorowana nagrodą medialną Pióro Nadziei 2020.

 

Afganistan jest miejscem szczególnym, także dla nas, Polaków i Europejczyków. To tu zaczęła się najdłuższa w historii nowożytnych wojen - wojna z terrorem. To na terytorium Afganistanu został zaplanowany tragiczny atak na World Trade Center, a inwazja na Afganistan była pierwszą amerykańską interwencją zbrojną po 11 września. Choć może wydawać się, że to odległa rzeczywistość, skutki tych wydarzeń odczuwamy wszyscy do dzisiaj. Wpłynęły na kształtowanie polityk w naszych krajach, doprowadziły do tzw. kryzysu imigracyjnego, doprowadziły do powstania Państwa Islamskiego. By rozumieć te procesy, musimy sięgnąć głębiej, do źródła. 

 

Wierzę w pogłębione, rzetelne dziennikarstwo. Takie dziennikarstwo wymaga jednak nakładów finansowych, które dla freelancera często są podstawową przeszkodą w działalności. Koszt pracy fixera to zwykle 150$ dziennie, w Afganistanie praktycznie nie da się przemieszczać drogami, więc każda wyprawa wiąże się z zakupem biletów lotniczych, nie wspominając o innych wydatkach. Długo wzbraniałam się przed założeniem Patronite, ale kiedy zobaczyłam, że wielu zagranicznych freelancerów, których pracę bardzo cenię, również korzysta ze wsparcia tego typu, postanowiłam spróbować. 

 

 

Cele Autora

Zaczynam tworzyć krótkie wideo!
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 1 705 zł brakuje
43%
Dzięki osiągnięciu tego progu mogę rozszerzyć swoją działalność. Marzy mi się, by zacząć nagrywać dla Was krótkie filmiki, ukazujące codzienne życie Afgańczyków, abyście mogli poznać moich bohaterów oraz zobaczyć, jak naprawdę wygląda to państwo. Wasze wsparcie oznacza dla mnie możliwość zakup podstawowego sprzętu i przede wszystkim poświęcenia czasu na nową formułę.
Więcej wypraw poza Kabul
  • 1 200 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
1200 zł to plus minus tyle, ile kosztuje mnie jeden dzień wyjazdu poza Kabul - uwzględniając wypłatę mojego fixera, transport i różne dodatkowe koszta. Osiągnięcie tego progu to dla mnie większa swoboda w działaniu - mogę pozwolić sobie na więcej wypadów do różnych prowincji, aby przywieźć więcej wieści z różnych zakątków kraju, porozmawiać z żyjącymi w nich osobami, popatrzeć na świat ich oczami i potem Wam go pokazać.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Jagoda Grondecka już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Hana Meissner
Hana Meissner
5 zł
Kuba Paździor
Kuba Paździor
5 zł
Magdalena Nogalska
Magdalena Nogalska
15 zł
Marzena Rogalska
Marzena Rogalska
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.