W Patronite od 22.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 44

Liczba Patronów: 32

Zostań Patronem
513 patronów
9 600 miesięcznie
34 140 łącznie
Hej! Nazywam się Jagoda Grondecka, jestem z wykształcenia iranistką, z pasji i zawodu dziennikarką. Od września mieszkam w Kabulu, stolicy Afganistanu, i staram się pokazywać i przybliżać tutejszą rzeczywistość.

O Autorze

Hej!

Nazywam się Jagoda Grondecka, jestem z wykształcenia iranistką, z pasji i zawodu dziennikarką. Od września mieszkam w Kabulu, stolicy Afganistanu, i staram się pokazywać i przybliżać tutejszą rzeczywistość.

 

Ukończyłam studia iranistyczne oraz stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Znam język perski, którym się na codzień komunikuję i rozmawiam z większością moich bohaterów i bohaterek.  Za swoją działalność zostałam przez Amnesty International uhonorowana nagrodą medialną Pióro Nadziei 2020.

 

Afganistan jest miejscem szczególnym, także dla nas, Polaków i Europejczyków. To tu zaczęła się najdłuższa w historii nowożytnych wojen - wojna z terrorem. To na terytorium Afganistanu został zaplanowany tragiczny atak na World Trade Center, a inwazja na Afganistan była pierwszą amerykańską interwencją zbrojną po 11 września. Choć może wydawać się, że to odległa rzeczywistość, skutki tych wydarzeń odczuwamy wszyscy do dzisiaj. Wpłynęły na kształtowanie polityk w naszych krajach, doprowadziły do tzw. kryzysu imigracyjnego, doprowadziły do powstania Państwa Islamskiego. By rozumieć te procesy, musimy sięgnąć głębiej, do źródła. 

 

Wierzę w pogłębione, rzetelne dziennikarstwo. Takie dziennikarstwo wymaga jednak nakładów finansowych, które dla freelancera często są podstawową przeszkodą w działalności. Koszt pracy fixera to zwykle 150$ dziennie, w Afganistanie praktycznie nie da się przemieszczać drogami, więc każda wyprawa wiąże się z zakupem biletów lotniczych, nie wspominając o innych wydatkach. Długo wzbraniałam się przed założeniem Patronite, ale kiedy zobaczyłam, że wielu zagranicznych freelancerów, których pracę bardzo cenię, również korzysta ze wsparcia tego typu, postanowiłam spróbować. 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Martyna Paczkowska
Martyna Paczkowska
Próg: 5 zł
Agata Eberle
Agata Eberle
Próg: 25 zł
Maciej Malinowski
Maciej Malinowski
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Katarzyna Durda
Katarzyna Durda
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 15 zł