Avatar użytkownika

Jakub Dymek

14
patronów
370 
miesięcznie
10 095 
łącznie
14
patronów
370 zł 10 095 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Podstawowe wsparcie.
20 zł miesięcznie
Pomóż mi tworzyć więcej podcastów, tekstów i treści! Patroni wspierający mnie za minimum 20zł otrzymają podziękowania, pełen dostęp do treści na moim substacku na dwa miesiące i będą otrzymywać linki do nowych rozmów i podcastów w pierwszej kolejności, a także zaproszenia na live'y podczas których odpowiem na pytania.
35 zł miesięcznie
Pomóż mi tworzyć więcej podcastów, tekstów i treści! Patroni wspierający mnie za minimum 35zł otrzymają podziękowania, pełen dostęp do treści na moim substacku na trzy miesiące i będą otrzymywać linki do nowych rozmów i podcastów w pierwszej kolejności, a także zaproszenia na live'y podczas których odpowiem na pytania oraz inne wydarzenia.

Patroni z tej kategorii otrzymają również zaproszenie do zamkniętej listy mailingowej, na której będę zbierał i omawiał z Patronami tematy tekstów i gości kolejnych odcinków.
50 zł miesięcznie
Kwota dla patronów, którzy chcą pomóc mi sfinansować szczególnie wymagające materiały: reportaże, długie wywiady i podcasty z udziałem rozmówców z zagranicy i jeszcze więcej tekstów oraz rozmów, które wymagają większych nakładów. O tematach i pomysłach będę informował na bieżąco.

Patroni z tej kategorii (oprócz wszystkich bonusów z pozostałych kategorii) otrzymają również zaproszenia na zamknięte spotkania/wydarzenia/wykłady wyłącznie dla Patronów i subskrybentów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Jakub Dymek w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć! Nazywam się Jakub Dymek. Jestem dziennikarzem, publicystą i autorem podcastu. Zajmuję się tematami globalizacji, polityki i technologii. Na codzień możesz przeczytać moje teksty na mojej platformie dymek.substack.com i stronach tygodnika „PRZEGLĄD", „Dziennika Gazety Prawnej" czy Newsweek.pl

Cześć! Nazywam się Jakub Dymek – jestem dziennikarzem, publicystą i autorem podcastów. Piszę (i mówię) o globalizacji, technologiach, mediach i relacjach międzynarodowych. Słowem: o tym, co kształtuje świat. Nawet jeśli nie zawsze o tym wiemy. Nie usłyszycie więc ode mnie o polskich partyjnych sporach i przepychankach w rządzie lub na opozycji. Zamiast tego staram się szukać odpowiedzi na naprawdę ważne pytania: dlaczego zagrażają nam internetowe monopole? Czemu brakuje mieszkań? Jak powstrzymać demograficzną zapaść? Co się stanie, jeśli nie zadbamy o służbę zdrowia? Ile zarabiają dziś producenci brudnej energii? Czy ciągły wzrost gospodarczy i ratowanie planety da się pogodzić? 

Możecie znać mnie ze stron tygodnika „PRZEGLĄD”, „Dziennika Gazety Prawnej”, Newsweek.pl i kilku innych redakcji, z którymi w ciągu ostatnich lat współpracowałem. W 2018 roku ukazała się moja debiutancka książka – „Nowi Barbarzyńcy”. Wywiady, artykuły i publicystykę znajdziecie na dymek.substack.com, gdzie (sprawdźcie, linki są otwarte i bez paywalla!):

Fot. Krzysztof Żuczkowski / PRZEGLĄD Fot. Krzysztof Żuczkowski

Właśnie wystartowałem też z moim autorskim podcastem: Dwie Lewe Ręce. To program, w którym z moimi gośćmi rozmawiam z gośćmi o rzeczach, które mogą umknąć w pospiesznej medialnej gonitwie, gdzie news rzadko żyje dłużej niż dobę. Na zgłębienie jakiegoś tematu poświęcamy godzinę albo i więcej, mówimy o książkach, badaniach i faktach. Moi goście różnią się od siebie poglądami i spojrzeniem na świat – nie zapraszam ich po to, byśmy się wyłącznie zgadzali, ale aby czegoś się dowiedzieć. 

Założyłem Patronite, żeby być w jeszcze większym kontakcie z moimi Czytelniczkami i Czytelnikami (a od niedawna także tymi, którzy słuchają moich rozmów!) – wspólnie dyskutować o ważnych tematach, wybierać zagadnienia, którymi warto się zająć i szukać fascynujących gości do kolejnych rozmów i bohaterów i miejsc, o jakich warto napisać więcej. Jestem przekonany, że przy Waszym wsparciu to możliwe! Uważam, że najważniejsze zobowiązanie dziennikarza i publicysty to lojalność i uczciwość wobec prawdy i czytelników – nie partii politycznych, społecznościowych baniek i sponsorów. Pisanie dla Was i z Waszym wsparciem jest dużo lepsze niż branżowe wyróżnienia albo miejsca na okładkach. 

Dziękuję z góry i do usłyszenia! 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Jakub Dymek już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
35 zł
Michał Gozdera
Michał Gozdera
20 zł
Anonimowy patron
20 zł
Wojciech Chabasiewicz
Wojciech Chabasiewicz
50 zł
Filip Piotrowicz
Filip Piotrowicz
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.