W Patronite od 22.07.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 633

Liczba Patronów: 565

Zostań Patronem
Kup na prezent
33 patronów
850 miesięcznie
5 130 łącznie
Cześć! Nazywam się Jakub Dymek. Jestem dziennikarzem, publicystą i autorem podcastu. Zajmuję się tematami globalizacji, polityki i technologii. Na codzień możesz przeczytać moje teksty na mojej platformie dymek.substack.com i stronach tygodnika „PRZEGLĄD", „Dziennika Gazety Prawnej" czy Newsweek.pl

O Autorze

Cześć! Nazywam się Jakub Dymek – jestem dziennikarzem, publicystą i autorem podcastów. Piszę (i mówię) o globalizacji, technologiach, mediach i relacjach międzynarodowych. Słowem: o tym, co kształtuje świat. Nawet jeśli nie zawsze o tym wiemy. Nie usłyszycie więc ode mnie o polskich partyjnych sporach i przepychankach w rządzie lub na opozycji. Zamiast tego staram się szukać odpowiedzi na naprawdę ważne pytania: dlaczego zagrażają nam internetowe monopole? Czemu brakuje mieszkań? Jak powstrzymać demograficzną zapaść? Co się stanie, jeśli nie zadbamy o służbę zdrowia? Ile zarabiają dziś producenci brudnej energii? Czy ciągły wzrost gospodarczy i ratowanie planety da się pogodzić? 

Możecie znać mnie ze stron tygodnika „PRZEGLĄD”, „Dziennika Gazety Prawnej”, Newsweek.pl i kilku innych redakcji, z którymi w ciągu ostatnich lat współpracowałem. W 2018 roku ukazała się moja debiutancka książka – „Nowi Barbarzyńcy”. Wywiady, artykuły i publicystykę znajdziecie na dymek.substack.com, gdzie (sprawdźcie, linki są otwarte i bez paywalla!):

Fot. Krzysztof Żuczkowski / PRZEGLĄD
Fot. Krzysztof Żuczkowski

Właśnie wystartowałem też z moim autorskim podcastem: Dwie Lewe Ręce. To program, w którym z moimi gośćmi rozmawiam z gośćmi o rzeczach, które mogą umknąć w pospiesznej medialnej gonitwie, gdzie news rzadko żyje dłużej niż dobę. Na zgłębienie jakiegoś tematu poświęcamy godzinę albo i więcej, mówimy o książkach, badaniach i faktach. Moi goście różnią się od siebie poglądami i spojrzeniem na świat – nie zapraszam ich po to, byśmy się wyłącznie zgadzali, ale aby czegoś się dowiedzieć. 

Założyłem Patronite, żeby być w jeszcze większym kontakcie z moimi Czytelniczkami i Czytelnikami (a od niedawna także tymi, którzy słuchają moich rozmów!) – wspólnie dyskutować o ważnych tematach, wybierać zagadnienia, którymi warto się zająć i szukać fascynujących gości do kolejnych rozmów i bohaterów i miejsc, o jakich warto napisać więcej. Jestem przekonany, że przy Waszym wsparciu to możliwe! Uważam, że najważniejsze zobowiązanie dziennikarza i publicysty to lojalność i uczciwość wobec prawdy i czytelników – nie partii politycznych, społecznościowych baniek i sponsorów. Pisanie dla Was i z Waszym wsparciem jest dużo lepsze niż branżowe wyróżnienia albo miejsca na okładkach. 

Dziękuję z góry i do usłyszenia! 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Paweł Węglicki
Paweł Węglicki
Próg: 50 zł
Justyna Borucka
Justyna Borucka
Próg: 20 zł
Piotr Kwiatkowski
Piotr Kwiatkowski
Próg: 20 zł
Wojciech Chabasiewicz
Wojciech Chabasiewicz
Próg: 50 zł
Mary Lester
Mary Lester
Próg: 20 zł
Tomasz Stachowski
Tomasz Stachowski
Próg: 35 zł