Avatar użytkownika

antistorm.eu

26
patronów
245 
miesięcznie
8 981 
łącznie
26
patronów
245 zł 8 981 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję bardzo za wsparcie. Wiele dla mnie znaczy. Razem postaramy się dalej utrzymać stronę i w miarę możliwości rozwijać nowe funkcjonalności.
10 zł miesięcznie
Jesteś wspaniały! Zyskasz dostęp do informacji o postępach prac i wpływ na decyzje co do nowych modułów i funkcji strony.
15 zł miesięcznie
Jesteś wspaniały! Twoja pomoc pozwoli budować nowe funkcjonalności. Zyskasz dostęp do informacji o postępach prac i wpływ na decyzje co do nowych modułów i funkcji strony.
49 zł miesięcznie
Serdeczne dzięki! To już wsparcie biznesowe. Zyskasz dostęp do pełnego API strony. Podobnie jak w poprzednim progu zyskasz dostęp do informacji o postępach prac i wpływ na decyzje co do nowych modułów i funkcji strony.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora antistorm.eu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Projekt antistorm przetwarza dane pogodowe i precyzyjnie powiadamia o przewidywanym wystąpieniu burz i opadów w najbliższych godzinach.

Co to jest i dlaczego moim zdaniem antistorm jest nadal potrzebny?

Dokładne i precyzyjne powiadomienia dla wybranej przez użytkownika lokalizacji pojawiają się na ogół około 1-2h przed zjawiskiem. W porównaniu z innymi stronami i aplikacjami wysyłane ostrzeżenia informują o już istniejącym zagrożeniu a nie tylko o prawdopodobieństwie jego wystąpienia.

Wiele się słyszy o tragediach związanych z nawałnicami i brakiem szybkiego i skutecznego sposobu powiadomienia przed zjawiskami burzowymi. Taki system mógłby zapobiec wielu zdarzeniom, ale nie został jeszcze w Polsce wdrożony na poziomie instytucji Państwa. RCB Alert jest i działa, ale cały czas jest to raczej zakreślenie dużego obszaru Polski, przy czym w jego większej części żadne gwałtowne zjawisko się nie wydarzy, a takie błędy powodują, że ludzie zaczynają ignorować ostrzeżenia. Dodatkowo, zdarza się, że powiadomienia SMS nie dochodzą w porę, podczas wichury tej zimy dochodziły nawet do kilku godzin po rozpoczęciu się zagrożenia.

Mam nadzieję, że mój serwis internetowy będzie w stanie pomóc i wypełnić lukę w szybkich i automatycznych ostrzeżeniach przed groźnymi zjawiskami pogodowymi, przynajmniej do czasu, kiedy rząd zainwestuje w profesjonalne rozwiązanie „za miliony”. Chciałbym też udowodnić, że nie potrzeba olbrzymich inwestycji, aby przy życiu już dostępnych danych zrealizować założenia znacznie bardziej kosztownego systemu.

Jak powstał system antistorm?

Projekt Antistorm powstawał w ramach moich wakacji jeszcze w czasie studiów na UMED. Od zawsze interesowałem się meteorologią i burzami oraz zarazem programowaniem i naukami ścisłymi. Pamiętam jak w gorące letnie dni jeżdżąc rowerem w okolicy mojego miejsca zamieszkania marzyłem o systemie, który skutecznie poinformuje mnie o konieczności powrotu do domu ze względu na nadchodzącą burzę w czasie 1 do 2h. Wiedziałem ze swoich obserwacji nieba, a później wizualizacji danych radarowych i wyładowań, że jest to możliwe z punktu widzenia dynamiki burz. Wystarczyło tylko napisać odpowiednie algorytmy. Było to dla mnie wyzwanie i zarazem było usytuowane w ciekawej dla mnie tematyce.

Miałem wtedy kilka pomysłów i szybko stworzyłem protoplastę systemu, który w kolejnych miesiącach dostał także front-end strony internetowej. W 2013 roku została udostępniona pierwsza wersja przetwarzająca jedynie dane o wyładowaniach, a algorytmy modelu matematycznego były w porównaniu z tym co istnieje dziś, znacznie uproszczone. Ta pierwsza wersja cieszyła się pozytywnym odbiorem na łamach społeczności internetowych - wykopu oraz czasopism branżowych z segmentu IT oraz technologii. Dało mi to pierwszy zastrzyk w postaci nowych użytkowników serwisu i zarazem moją największą motywację.

Dlaczego potrzebne są ustawiczne zmiany?

Był to początek rewolucji smartfonów i ostatnie lata, gdzie wersja desktopowa mogła być wystarczająca. W kolejnych latach bardzo ważne stało się stworzenie wersji mobilnej i zapewnienie skutecznych powiadomień o groźnych zjawiskach na urządzenia przenośne stale podłączone do Internetu. Co nie znaczy, że była to droga prosta. Wraz z popularyzacją technologii skraca się czas półtrwania systemów. Zachodzi znacznie szybsza ewolucja i zmiany. Raz zbudowana strona internetowa korzystająca z powiadomień musi iść z duchem czasu, w przeciwnym razie staje się niekompatybilna i przestaje działać. W czasach początku "stałych łącz" powstawały strony, które skutecznie funkcjonowały jako żywe skamieliny nawet przez kilkanaście lat. 

Obecnie giganci branży IT tworzą i uśmiercają swoje usługi w ciągu miesięcy. To sprawia, że hobbystom coraz trudniej znaleźć czas na utrzymanie swoich projektów jako zgodnych z nowymi API, modułami i frameworkami. Dlatego przyszłość mojej strony jest niepewna. W miarę kolejnych lat mam coraz mniej czasu, a wymagania czasowe co do utrzymania serwisu rosną. W każdym razie uważam, że to wspaniały czas interakcji z Użytkownikami i mam nadzieję, oferowania im unikalnej i sprawnie działającej usługi. 

Chciałbym mieć więcej czasu, żeby rozwijać ten projekt. Z drugiej strony wiem, że muszę także rozwijać się zawodowo i szkoda by było zaprzepaścić lata spędzone nad książką na studiach medycznych, stresy egzaminacyjne oraz czas i pieniądze podatników, które zostały użyte na moje kształcenie na publicznej uczelni. 

Z Waszą pomocą będę mógł zmienić częściowo położenie punktu ciężkości pomiędzy pracę zawodową i rozwój projektu. A być może po konsultacji z Patronami dodać nowe funkcjonalności oraz być może rozwinąć nowe pomysły. 

 

Cele Autora

Przepisanie kodu back-end na nową wersję interpretera PHP
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 755 zł brakuje
24%
Konieczne jest przepisanie kodu modelu matematycznego i skryptów tworzenia obrazów na nową wersję interpretera PHP oraz przejście z antycznej wersji na coś nowszego i upewnienie się, że działa bez problemów. Po ukończeniu tego celu będę w stanie poświęcić czas na rozwijanie nowych funkcjonalności.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora antistorm.eu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Tomasz Rakowski
Tomasz Rakowski
10 zł
Krzysztof Lewiński
Krzysztof Lewiński
15 zł
Krzysztof Krawczyński
Krzysztof Krawczyński
5 zł
Mateusz Morszczyzna
Mateusz Morszczyzna
10 zł
Dominik Wróbel-Kowalski
Dominik Wróbel-Kowalski
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.