Avatar użytkownika

Joanna Ambroz

1
patron
55 
miesięcznie
1
patron
55 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Pomagasz mi działać! Dziękuję :)
10 zł miesięcznie
𝗗𝘇𝗶𝗲̨𝗸𝘂𝗷𝗲̨!

Raz w roku otrzymasz zaproszenie do 𝘀𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗼𝗻𝗹𝗶𝗻𝗲 𝗠𝗲𝗰𝗲𝗻𝗮𝘀𝗼́𝘄 przy kawie. Dzięki!
25 zł miesięcznie
𝗗𝘇𝗶𝗲̨𝗸𝘂𝗷𝗲̨!

Raz w roku otrzymasz zaproszenie do 𝘀𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗼𝗻𝗹𝗶𝗻𝗲 𝗠𝗲𝗰𝗲𝗻𝗮𝘀𝗼́𝘄 przy kawie.
55 zł miesięcznie
𝗗𝘇𝗶𝗲̨𝗸𝘂𝗷𝗲̨!

Po 6 miesiącach wsparcia otrzymasz pocztą tradycyjną sygnowany 𝗖𝗲𝗿𝘁𝘆𝗳𝗶𝗸𝗮𝘁 𝗠𝗲𝗰𝗲𝗻𝗮𝘀𝗮, a raz w roku specjalne zaproszenie na 𝗦𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗠𝗲𝗰𝗲𝗻𝗮𝘀𝗼́𝘄 przy winie w Warszawie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Joanna Ambroz w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Niedopowiedzenia i wstydliwe skojarzenia.

Cześć!

Niedopowiedzenia i wstydliwe skojarzenia. Zajmuje się malarstwem, plakatem i książką w sensie totalnym. W prace wplatam wątki autobiograficzne, przepracowuję fascynacje, bolączki oraz traumy moje i mojego otoczenia. Interesuje mnie ludzka kondycja i umiejętność adaptacji.

Możecie mnie kojarzyć plakatu #sexedpl, okładki książki „Dochodzę”, czy wydanej w 2017 roku książki „Cięcie – włosy ludu polskiego” (której makietę zrobiłam dzięki wsparciu Patronite!). 

 

 

Od początku 2020 roku w pracach krążę wokół zimnej, poukładanej i powściągliwej makabry.  Mianownikiem wspólnym są emocje, wspomnienia i towarzyszący mi ludzie.

 

 

 

Bio profesjonalne

Joanna Ambroz – dyplom magisterski obroniony z Wyróżnieniem Rektorskim i oceną celującą w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach – książka autorska pt. „Wstyd”. Dyplom licencjacki, książka pt. „Cięcie — włosy ludu polskiego” obroniony na ocenę celującą z Medalem Rektora, później wydana przez Wydawnictwo Bosz. Doktoryzuje się na macierzystej uczelni. Jej prace znajdują się w zbiorach Museo Nacional de Arte, La Paz w Boliwii, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz prywatnych kolekcjach m.in. W USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii czy Finlandii.  Stypendystka Fundacji Lotto i Totalizatora Sportowego Stypendium 100/100 dla 100 najlepszych studentów w Polsce z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. Prace Joanny Ambroz są szeroko omawiane w mediach – m.in. Vogue Polska, Label Magazine, Gazecie Wyborczej, Radio Czwórka. Aktywnie działa na rzecz lokalnych społeczności i dobrostanu.

Prywatnie lubi czarne poczucie humoru, nocne eskapady, przechodzenie przez płoty i długie rozmowy o Gabrielu Narutowiczu.

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Joanna Ambroz już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dariusz Czarny
Dariusz Czarny
55 zł
Jakub Durski
Jakub Durski
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.