Joanna Ambroz

W Patronite od 20.01.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2253

Liczba Patronów: 2984

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
55 miesięcznie
Niedopowiedzenia i wstydliwe skojarzenia.
Impulsem do powstania poszczególnych prac są osobiste przeżycia, w których dzielę się z odbiorcą bezpośrednimi wrażeniami. Lecząc własne rany chcę pomóc innym w przezwyciężaniu trudnych chwil.

O Autorze

fot. Magdalena Stefanowska

Cześć!

Nazywam się Joanna Ambroz, jestem doktorantką w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i zajmuję się ubieraniem w ładną skórkę najtrudniejszych (a czasem najmilszych) aspektów kondycji ludzkiej.

Obecnie jestem skoncentrowana na malarstwie i pisaniu pracy doktorskiej. Możecie mnie kojarzyć plakatu #sexedpl, okładki książki „Dochodzę”, czy wydanej w 2017 roku książki „Cięcie – włosy ludu polskiego” (której makietę zrobiłam dzięki wsparciu Patronite!). Niektórzy z was nawet pamiętają czasy przed 2010, kiedy byłam słodką dziewczynką w warkoczyku i szyłam włochate potwory. Najwytrwalsi mogą znaleźć pozostałości z tej dziecięcej działalności :)

 

 

Od początku 2020 roku w pracach krążę wokół zimnej, poukładanej i powściągliwej makabry. W działania wplatam wątki autobiograficzne, przepracowując fascynacje oraz traumy moje i mojego otoczenia. Mianownikiem wspólnym są emocje, wspomnienia i towarzyszący mi ludzie.

 

 

 

Patronat

Decydując się na zostanie moim Patronem, stajesz się współczesnym Mecenasem sztuki – opiekunem i osobą aktywnie pokazującą mi, że to co robię ma sens. W geście podziękowania otrzymasz ode mnie ręcznie podpisane potwierdzenie w formie Certyfikatu Mecenasa, o czym piszę więcej w progach.

 

Bio profesjonalne

Joanna Ambroz – dyplom magisterski obroniony z Wyróżnieniem Rektorskim i oceną celującą w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach – książka autorska pt. „Wstyd”. Dyplom licencjacki, książka pt. „Cięcie — włosy ludu polskiego” obroniony na ocenę celującą z Medalem Rektora, później wydana przez Wydawnictwo Bosz. Doktoryzuje się na macierzystej uczelni. Jej prace znajdują się w zbiorach Museo Nacional de Arte, La Paz w Boliwii, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz prywatnych kolekcjach m.in. W USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii czy Finlandii.  Stypendystka Fundacji Lotto i Totalizatora Sportowego Stypendium 100/100 dla 100 najlepszych studentów w Polsce z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. Prace Joanny Ambroz są szeroko omawiane w mediach – m.in. Vogue Polska, Label Magazine, Gazecie Wyborczej, Radio Czwórka. Aktywnie działa na rzecz lokalnych społeczności i dobrostanu.

Prywatnie lubi czarne poczucie humoru, nocne eskapady, przechodzenie przez płoty i długie rozmowy o Gabrielu Narutowiczu.

W galerii dodałam zdjęcie z pluszowym potworem z 2008 roku 🥴

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika