Joanna Podgórska

W Patronite od 30.12.2021

Cześć, tu Asia. Jestem doktorem nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia, ze specjalnością neurochemia. Nauka to moja największa pasja - praca, hobby, życie. Staram się dzielić moją zajawką z Wami, abyśmy wszyscy mieli się lepiej i żyli z większą świadomość tego, co wewnątrz i wokół nas

O Autorze

Od dzieciaka uwielbiam naukę (najpierw była fascynacja czarnymi dziurami i Wszechświatem, potem chwilowa miłość do zoologii bezkręgowców), a jeśli wierzyć mojej mamie, to o byciu biologiem mówiłam już podobno mając lat 6. Uwielbiam aktywność fizyczną - jazdę rowerem szosowym, trening z obciążeniem, jogę. W zasadzie wszystko, co aktywuje moje mięśnie i BDNF (neurotroficzny czynnik pochodzenia mózgowego, bodyguard neuronów) i daje odpoczynek głowie.

​Wolny czas spędzam możliwie jak najczęściej w naturze. Uwielbiam nocowanie w lesie, biwakowanie, po prostu - przebywanie wśród drzew. Mój świat byłby niekompletny jeśli zabrakłoby w nim dobrych książek i muzyki (uwielbiam nu jazz, lo-fi, amerykański hip-hop z lat 90-tych, muzykę alternatywną i elektroniczną). Dla równowagi staram się zgłębiać zagadnienia związane z medytacją, technikami mindfulness i ich wpływem na funkcjonowanie mózgu. Pasjonuje się połączeniem działania umysłu i ciała oraz psychosomatyką. Bliski jest mi buddyzm zen. Mam też nadzieję, że w końcu choć w części zrozumiem tajniki długowieczności i fajnej, zdrowej starości. 

 

Dlaczego jestem na Patronite?

Moje działania popularyzujące naukę - w postach na Instagramie, relacjach instastories (zapisanych w 'naukowości') oraz treści umieszczane na blogu to w zasadzie praca po pracy. Frajda, która jest dość czasochłonna. Będzie mi niezmiernie miło jeśli zechcesz mnie wesprzeć i wpłynąć na ich rozwój. To dla mnie duża motywacja aby pracować nad merytoryką publikowanych przeze mnie treści. 

 

O mnie, bardziej oficjalnie:

 • doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia (ze specjalnością neurochemia) Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie
 • konsultantka naukowa, autorka publikacji naukowych, popularno-naukowych, monografii, artykułów o tematyce medycznej i dietetycznej oraz materiałów edukacyjnych
 • absolwentka Psychosomatyki i Somatopsychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, Dietetyki Sportowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studiów podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych
 • wykładowczyni akademicka Uniwersytetu SWPS
 • członkini Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego
 • gospodyni audycji/podcastu „Podgórska ogólnie” w Newonce Radio, w której popularyzuję naukę, oraz profilu na Instagramie i bloga, na których dzielę się doniesieniami naukowymi/rozważaniami związanymi z biologią/neuronauką
 • gościłam w kilkunastu podcastach edukacyjnych, w których poruszam kwestie związane m.in. z neuronauką, biochemią, rytmem dobowym, emocjonalnością mózgu oraz prozdrowotną dietą.

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)