Justyna Jary

W Patronite od 21.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 433

Liczba Patronów: 727

Zostań Patronem
17 patronów
920 miesięcznie
5 680 łącznie
Cześć! Śpiewam i tworzę muzykę, piszę teksty piosenek, wchodzę w świat emocji, bliskości, zachwytów i zranień. To moja pasja i moja ścieżka, wiem to na pewno. Stań się moją Patronką/ Patronem! Dzięki Tobie będę mogła nadal tworzyć i wydać płytę. Dla moich Patronów przygotowałam specjalne nagrody.

O Autorze

Cześć,

śpiewam i tworzę muzykę, która łączy różnorodne style. Piszę teksty nie tylko o miłości. Sporo myślę, sporo czuję i staram się to przełożyć na piosenki. Śpiewam po polsku, bo w tym języku najprecyzyjniej mogę się wyrazić, a teksty są dla mnie ważne. Chciałabym, żeby moja muzyka poruszała i ciało i wrażliwość. 


Współpracuję z artystami z różnych muzycznych rejonów. Tu mój duet z Bonsonem:

gram z chłopakami z mojego zespołu autorskie kawałki. Tu posłuchacie wykonania na żywo piosenki "Nie po cichu":

ale zdarza mi się także sięgnąć po "klasyki", na przykład po kultową piosenkę Czesława Niemena i opracować ją na nowo. Posłuchaj:


Nawet podczas pandemii nie próżnowałam artystycznie. Między innymi napisałam piosenkę (tekst i melodia) z Jarkiem Jóźwikiem z Łąki Łan (warstwa instrumentalna) do wideoartu Sióstr Bui "Mandala Varsoviensis"
 

 

Zgromadzone środki przeznaczę na:

1. WYDANIE PŁYTY

- studyjne nagrania piosenek, większość materiału już nagrałam, ale kilka utworów wciąż czeka

- miks i master nagrań

- wynagrodzenie dla muzyków, którzy działają ze mną bezinteresownie już od dłuższego czasu, ale pora już im za tę robotę zapłacić

- produkcja klipów - bo przecież milej się słucha, kiedy można też popatrzeć)
 

2. NOWE OPRACOWANIA KULTOWYCH PIOSENEK i wypuszczanie ich na moim kanale YouTube. Teraz na przykład mam w zanadrzu "Lucciolę" zespołu Maanam
 

3. STWORZENIE DOMOWEGO STUDIA DO NAGRAŃ WOKALU

- mikrofon

- interfejs

- okablowanie

Czasy dla artystów są niełatwe, ale ja nie umiem siedzieć bezczynnie, chcę tworzyć i dzielić się z Wami muzyką, wydać płytę. Jeśli chcecie mi pomóc, możecie stać się moimi Patronami, a ja się będę odwdzięczać na mnogość sposobów. Dzięki Waszemu wsparciu będę zamieszczać kolejne klipy na moim kanaleYoutubie i wrzucać swoje piosenki do muzycznych serwisów streamingowych (jak Spotify czy Deezer), o czym będę Was informować. Poprowadzę zajęcia uwalniające głos (mam już 12letnie doświadczenie w tej sferze- prowadzę autorskie warsztaty wokalne "Uwolnij głos" /edycje m.in. w Londynie, Madrycie, Lizbonie, Dusseldorfie, Warszawie, Krakowie/) dla moich Patronek i Patronów. I podaruję Wam swoją płytę, w którą włożyłam mnóstwo serca!

 

Tu materiał wideo o warsztatach wokalnych. Może stary, ale jary ;)

 

BIO

Justyna Jary

wokalistka, autorka muzyki i tekstów, aktorka

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Od lat aktywnie działam na niezależnej scenie muzycznej i teatralnej. Stworzyłam zespół PompaDur, z którym w 2017 roku wydałam płytę "Krwawe Ballady" z dawnymi i nowymi balladami podwórzowymi z motywem zbrodni. Od 2016 roku współtworzę Alegancką Kapelą grającą taneczne szlagiery retro. Działałam lub działam również w takich zespołach jak: Kuso, Propabanda, Księżycovo, Tangreen, Sharena. 

Od 12 lat prowadzę szeroko zakrojoną działalność edukacyjną- autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie).

Ze swoim autorskim materiałem muzycznym wystąpiłam w koncercie Debiuty w Opolu (2019). Otrzymałam nagrodę Wydawnictwa I.D. Media "Kobieta, która inspiruje 2020". Wygrałam konkurs "Rockowanie. Gramy Maanam." (2020).


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Marcin Przybyś
Marcin Przybyś
Próg: 150 zł
Patrycja Pati
Patrycja Pati
Próg: 100 zł
Joanna Kędzierska
Joanna Kędzierska
Próg: 30 zł
Kasia Marchlinska
Kasia Marchlinska
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł