Avatar użytkownika

Jacek Wesołowski

10
patronów
243 
miesięcznie
44 694 
łącznie
10
patronów
243 zł 44 694 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Jeżeli podobają Ci się moje artykuły, to zamiast kupować je w nieistniejącej gazecie codziennej, wesprzyj mnie równowartością egzemplarza tej gazety. Dzięki temu będę mógł pisać dalej.
Ten próg jest dla mnie najważniejszy, ponieważ każdy może z niego skorzystać, a w rezultacie powstają artykuły dostępne dla każdego. Serdecznie dziękuję za promocję idei patronatu!
10 zł miesięcznie
Jeżeli BARDZO podobają Ci się moje artykuły, pomóż mi tworzyć więcej tych, z których jestem najbardziej dumny. Wymagają one ode mnie dodatkowych przygotowań. Czy jest temat, który Cię szczególnie interesuje? Podziel się nim! Dodam go do swojej kolejki rzeczy wartych bliższego zbadania.
15 zł miesięcznie
Inżynieria Wszechświetności to przede wszystkim studio gamedevowe. Stworzenie dobrej, skromnej gry komputerowej kosztuje kilkaset tysięcy złotych, ale wszystko zaczyna się od znacznie tańszej, pisemnej propozycji. Interesują nas gry przyjemne, mądre i intrygujące, niekoniecznie dla "typowego gracza".
Za każdym razem, gdy uda nam się sfinansować powstanie propozycji, dostaniesz od nas wysokorozdzielcze wersje ilustracji wchodzących w jej skład. Sprawdzą się jako tapety na pulpit, a po wydrukowaniu - jako ozdoba na ścianę. Jeżeli na podstawie koncepcji faktycznie powstanie gra, dostaniesz od nas jej egzemplarz.
30 zł miesięcznie
Wraz ze znajomymi marzymy o większym zaangażowaniu w oddolną politykę. Mamy całą szufladę pomysłów związanych z bliskimi nam ideami, którą żartobliwie nazywamy "Fundacją Wszystko Dobre", a w niej koncepcje plakatów, prezentacji, gier edukacyjnych i happeningów. Pomóż mi w przekuciu tych pomysłów w czyn, a podzielimy się z Tobą tym, co powstanie przy okazji. Zazwyczaj będą to symboliczne rzeczy, ale niedostępne od ręki, takie jak alternatywna wersja przewodniej ilustracji. W miarę możliwości postaramy się przygotować coś specjalnego.
60 zł miesięcznie
Wsparcie na tym poziomie znacząco podnosi możliwości moje i całego studia, a z Ciebie czyni fundatora wszystkich naszych większych projektów. Istnieje zwyczaj opatrywania takich przedsięwzięć podziękowaniami dla osób, które przyczyniły się do ich powstania. Jeżeli się na to zgodzisz, podziękujemy również Tobie. Jeżeli przedsięwzięcie będzie wiązało się z powstaniem utworu, takiego jak gra lub książka, dostaniesz od nas darmowy egzemplarz.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Jacek Wesołowski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

gry, polityka i fantastyka
w zmiennych proporcjach

Zajmuję się grami komputerowymi i polityką. Jako autor gier od pewnego czasu specjalizuję się w edukacji: napisałem podręcznik „Level design dla początkujących”, a teraz piszę nową książkę pod tytułem „Projektowanie przeżyć”. Od czasu do czasu udzielam wykładów i prezentacji.

Moje doświadczenie zawodowe dotyczy głównie tradycyjnych gier, w tym zwłaszcza „strzelanek”. Jednak gry, które najbardziej chciałbym tworzyć, są magiczno-realistyczne, skupiają się na ludziach, a nie przedmiotach i dotyczą ważnych spraw. W tych dążeniach wspiera mnie zespół Inżynieria Wszechświetności, w ramach którego buduję również gry dla dzieci i „grywalizuję” aplikacje użytkowe (bez obaw – ja też uważam, że rzeczy wcale nie stają się ciekawsze tylko dlatego, że przyznaliśmy za nie jakieś punkty).

Jako uczestnik polityki piszę sporo felietonów: najczęściej na Facebooku, ale sporadycznie współpracuję też z mediami. Regularnie chodzę na demonstracje – zarówno jako obserwator, jak i uczestnik – a później je relacjonuję. Zbiór relacji z lat 2015-2017 zamieściłem w darmowym e-booku „Kryterium uliczne”, który powstał dzięki wsparciu moich patronów oraz dzięki zbiórce. Serdecznie dziękuję Wam wszystkim.

Czujnemu odbiorcy nie umknie, że mam lewicowe poglądy i popieram organizacje polityczne o charakterze oddolnym. Moim zdaniem największe wyzwanie, które przed nimi stoi, polega na znalezieniu nowego sposobu opowiadania o polityce, który pozwoli przekazać ludziom w Polsce społeczne postulaty w sposób bardziej przekonujący, a mniej antagonizujący niż dotychczas.

Uważam, że narzędzia, którymi buduje się gry, nadają się również do budowy polityki. Ich wielkim, niewykorzystanym potencjałem jest zdolność tworzenia interaktywnych sytuacji pozwalających odbiorcom samodzielnie zbadać dane zjawisko i dzięki temu lepiej je zrozumieć. W miarę dostępnych środków buduję proste aplikacje, które realizują to założenie, takie jak symulator okręgu wyborczego.

Patronaty pozwalają mi tworzyć więcej i lepiej. Mam w kolejce szereg przedsięwzięć, które wymagałyby ode mnie, bym zarezerwował na nie kilka dni lub tygodni, jednak nie dałyby mi możliwości zarobku. Wolę, żeby moja publicystyka, zarówno tradycyjna jak i interaktywna, była dostępna bez opłat, bo dzięki temu ma szansę dotrzeć do osób, które jeszcze nie wiedzą, że mogą z niej wynieść korzyść.

Obecnie całość wsparcia przeznaczam na pokrycie bieżących wydatków, takich jak jedzenie i rachunki. Pozwala mi to zarezerwować na działania niekomercyjne kilka dni roboczych miesięcznie. W przyszłości chciałbym zaangażować w nie również mój zespół, co pozwoli nam realizować znacznie większe przedsięwzięcia.

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Jacek Wesołowski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Kojer
Kojer
15 zł
Jagoten
Jagoten
60 zł
Krzysztof Ziętara
Krzysztof Ziętara
3 zł
Zofia Nowińska
Zofia Nowińska
10 zł
plokin
plokin
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.