Jacek Wesołowski

W Patronite od 06.12.2015

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1379

Liczba Patronów: 1271

Zostań Patronem
Kup na prezent
10 patronów
243 miesięcznie
41 079 łącznie
gry, polityka i fantastyka
w zmiennych proporcjach

O Autorze

Zajmuję się grami komputerowymi i polityką. Jako autor gier od pewnego czasu specjalizuję się w edukacji: napisałem podręcznik „Level design dla początkujących”, a teraz piszę nową książkę pod tytułem „Projektowanie przeżyć”. Od czasu do czasu udzielam wykładów i prezentacji.

Moje doświadczenie zawodowe dotyczy głównie tradycyjnych gier, w tym zwłaszcza „strzelanek”. Jednak gry, które najbardziej chciałbym tworzyć, są magiczno-realistyczne, skupiają się na ludziach, a nie przedmiotach i dotyczą ważnych spraw. W tych dążeniach wspiera mnie zespół Inżynieria Wszechświetności, w ramach którego buduję również gry dla dzieci i „grywalizuję” aplikacje użytkowe (bez obaw – ja też uważam, że rzeczy wcale nie stają się ciekawsze tylko dlatego, że przyznaliśmy za nie jakieś punkty).

Jako uczestnik polityki piszę sporo felietonów: najczęściej na Facebooku, ale sporadycznie współpracuję też z mediami. Regularnie chodzę na demonstracje – zarówno jako obserwator, jak i uczestnik – a później je relacjonuję. Zbiór relacji z lat 2015-2017 zamieściłem w darmowym e-booku „Kryterium uliczne”, który powstał dzięki wsparciu moich patronów oraz dzięki zbiórce. Serdecznie dziękuję Wam wszystkim.

Czujnemu odbiorcy nie umknie, że mam lewicowe poglądy i popieram organizacje polityczne o charakterze oddolnym. Moim zdaniem największe wyzwanie, które przed nimi stoi, polega na znalezieniu nowego sposobu opowiadania o polityce, który pozwoli przekazać ludziom w Polsce społeczne postulaty w sposób bardziej przekonujący, a mniej antagonizujący niż dotychczas.

Uważam, że narzędzia, którymi buduje się gry, nadają się również do budowy polityki. Ich wielkim, niewykorzystanym potencjałem jest zdolność tworzenia interaktywnych sytuacji pozwalających odbiorcom samodzielnie zbadać dane zjawisko i dzięki temu lepiej je zrozumieć. W miarę dostępnych środków buduję proste aplikacje, które realizują to założenie, takie jak symulator okręgu wyborczego.

Patronaty pozwalają mi tworzyć więcej i lepiej. Mam w kolejce szereg przedsięwzięć, które wymagałyby ode mnie, bym zarezerwował na nie kilka dni lub tygodni, jednak nie dałyby mi możliwości zarobku. Wolę, żeby moja publicystyka, zarówno tradycyjna jak i interaktywna, była dostępna bez opłat, bo dzięki temu ma szansę dotrzeć do osób, które jeszcze nie wiedzą, że mogą z niej wynieść korzyść.

Obecnie całość wsparcia przeznaczam na pokrycie bieżących wydatków, takich jak jedzenie i rachunki. Pozwala mi to zarezerwować na działania niekomercyjne kilka dni roboczych miesięcznie. W przyszłości chciałbym zaangażować w nie również mój zespół, co pozwoli nam realizować znacznie większe przedsięwzięcia.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Krzysztof Krzyżaniak
Krzysztof Krzyżaniak
Próg: 30 zł
Kojer
Kojer
Próg: 15 zł
Jagoten
Jagoten
Próg: 60 zł
Krzysztof Ziętara
Krzysztof Ziętara
Próg: 3 zł
Zofia Nowińska
Zofia Nowińska
Próg: 10 zł
plokin
plokin
Próg: 10 zł