Kalkulatorgieldowy.pl

W Patronite od 26.01.2021

Kalkulator giełdowy to aplikacja webowa wspomagająca rozliczenie podatku od zagranicznych operacji giełdowych. Projekt powstał z potrzeby uproszczenia żmudnego i czasochłonnego procesu rozliczania operacji giełdowych na giełdach zagranicznych.

O Autorze

Kalkulatorgieldowy.pl to aplikacja webowa wspomagająca rozliczenie podatku od zagranicznych operacji giełdowych. Projekt powstał z potrzeby uproszczenia żmudnego i czasochłonnego procesu rozliczania operacji giełdowych na giełdach zagranicznych. Umożliwia rejestrację operacji giełdowych i obliczenie kwot, potrzebnych do rozliczenia podatku w Polsce. Nieskromnie wierzymy, że pełni on nie tylko funkcje praktyczne, ale też edukacyjną.

W erze łatwo dostępnych, często darmowych brokerów giełdowych korzystanie z giełdy stało się bardzo popularne. Niestety rozliczenie podatku z zysków kapitałowych nie jest takie proste i przyjemne. Pojawia się wiele pytań:

 • “Czy ja w ogóle muszę się rozliczać skoro nie dostaję PIT-8C?”
 • “Jak? Do kiedy? Gdzie?”
 • “Co mogę odliczyć?”

W odpowiedzi na te i inne pytania nasz dwuosobowy zespół, w wolnym czasie, tworzy aplikację pozwalającą kilkoma kliknięciami przygotować zestawienie wartości potrzebnych do wypełnienia PIT!

Oprócz rozwoju samej aplikacji planujemy również przygotować krótkie instrukcje "w pigułce", które pojawią się na blogu.

Naszym założeniem jest tworzenie aplikacji:

 • prostej,

 • wygodnej,

 • bezpiecznej (nie przechowujemy danych wrażliwych tj. nr kont, danych osobowych),

 • uzupełniającej wiedzę podatkową użytkowników.

Jeśli korzystasz z naszej aplikacji i uznajesz ją za pomocną, będziemy Ci bardzo wdzięczni za wsparcie finansowe, zwłaszcza, że projekt będzie wciąż rozwijany a Ty możesz wziąć w tym czynny udział!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)