W Patronite od 06.05.2020

Kolekcja tkanin i odzieży inspirowana filmem "Faraon" Jerzego Kawalerowicza

500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

500 zł

brakuje

"Faraon" Jerzego Kawalerowicza to według mnie jeden z najpiękniejszych (pod względem estetycznym) dzieł polskiej kinematografii. Podobnie inspirujące są dzieła W. J. Hasa, którymi tez się inspiruję, zarówno w modzie jak i w malarstwie.
"Faraon" jest filmem pełnym stonowanego, majestatycznego blasku. Odcienie piasku, złota i tkanin tworzą wspaniałą, jednorodną całość.
Tworzenie kolekcji inspirowanej takim dziełem daje tak ogromną motywację i poruszenie najgłębszych strun wrażliwości artystycznej.

Chciałabym aby w kolekcji znalazły się sukienki, spódnice oraz bluzki i koszule. Najprawdopodobniej będzie to kolekcja wiosenno-letnia, ponieważ wymaga ona lekkości jedwabiu i cienkiej bawełny.

Koszty jakich wymaga wypuszczenie kolekcji (poza pracą projektanta) to zlecenie przygotowania grafik na podstawie projektów tkanin, zakup surowego jedwabiu i bawełny, zlecenie zadruku tkanin, koszt uszycia odzieży oraz koszt sesji zdjęciowej (modelki, fotograf, stylista i mak-up artist).

Do tego dochodzą także koszty reklamy, aby pokazać kolekcję światu. Koszt całości takiego przedsięwzięcia szacuję na kwotę 5000 zł.

Tworzenie mody artystycznej

1 200 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 200 zł

brakuje

- Długofalowym celem jest stałe tworzenie projektów inspirowanych sztuką.
- Wzmocnienie pozycji marki jako alternatywy dla popularnych sklepów sieciowych, w których projekty tworzone są masowo, przeważnie ze sztucznych tkanin i są słabej jakości.
- Organizowanie lub współuczestnictwo w projektach scenicznych, które pozwolą zaangażować wielu artystów do wspólnego działania.
- Stopniowe szycie większej ilości sztuk odzieży w kolekcji, co sprawi, że ceny poszczególnych egzemplarzy będą niższe.

Przeniesienie sprzedaży z sieci do prawdziwego życia, poprzez otwarcie małego, zaaranżowanego w przemyślany sposób atelier, gdzie klient może poznać całą historię odzieży jaką kupuje, porozmawiać z projektantem, może z krawcową. Jest to marzenie o powrocie do czasów, które powoli mijają, a w których bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem był znacznie łatwiejszy.

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)