Strefa Patrona:

16

patronów

520 zł

miesięcznie

1040 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
114
miesięczne wsparcie
147
liczba patronów

  Aktorka scen muzycznych, wokalistka, nauczycielka śpiewu i emisji głosu, działaczka społeczna. Laureatka 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, artystka-aktywistka mocno zaangażowana w walkę o lepsze jutro, przez co jest na cenzurowanym w systemie grantowym. Działa z myślą o innych.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1000 zł
cel osiągnięty!
Audio recorder
Cyfrowy rejestrator dźwięku ZooM H4n Pro. Profesjonalny mobilny rejestrator, pomoże mi w pracy twórczej, robieniu szkiców utworów i wracaniu do całej kopalni nagrań (muzykę do spektaklu Tu Mówi Elektra napisałam na dyktafonie w moim telefonie Nokia E51, zdecydowanie potrzebuję czegoś bardziej profesjonalnego, z dobrej jakości dźwiękiem, dużą pamięcią ;) ). Dzięki rejestratorowi usamodzielnię się i rozruszam mój kanał na youtube i soundcloud o domowe nagrania i nagrania z prób.
0%
100%
osiągnięto 3%
cel: 30000 zł
brakuje 28960 zł
płyta Polka! (+audio recorder)
W tym roku - Rok Praw Kobiet - chcę wydać debiutancki album z ważnymi, zaangażowanymi społecznie tekstami. Materiał muzyczny napiszę sama. Potrzebuję opłacić tekściarzy, aranżera, muzyków sesyjnych do nagrań, studio nagraniowe, producenta, mastering, graficzkę, drukarnię i tłocznię i pewnie milion rzeczy wynikłych nieplanowanie ;)

Cele zawierają się w sobie, więc kwota zawiera wszystkie poprzednie.

O Autorze

FILOZOFIA
Powinnością twórców wobec społeczeństwa jest dialogowanie z otaczającą nas rzeczywistością. Trzeba nieustannie rozmawiać, uczyć się siebie nawzajem, mieć poczucie współodpowiedzialności za świat i próbować razem zmieniać go na lepsze. Nie reagując dajemy ciche przyzwolenie na to, co się dzieje. Ja nie boję się reagować i mówić o tym głośno, robię to również w imieniu innych. Może również w Twoim imieniu. BABSKIE GRANIE - koncert charytatywny na rzecz CENTRUM PRAW KOBIET

Niedawnym projektem, który zrealizowałam społecznie było Babskie Granie. Pierwsza edycja odbyła się 9 marca 2018 r. w Imparcie we Wrocławiu. Był to koncert charytatywny połączony z  kwestą i aukcją na rzecz Fundacja Centrum Praw Kobiet oddział we Wrocławiu. Jestem odpowiedzialna za pomysł i produkcję całego wydarzenia, w którym charytatywnie wzięło udział kilkudziesięciu artystów (13 wokalistek, 5 instrumentalistek i instrumentalistów, do tego 14 artystek i artystów przekazało dary na aukcję). 


Na rzecz CPK udało się zebrać 7,5 tys. zł! Chcę pozyskać sponsorów i zrobić z tego wydarzenie cykliczne! Babskie Granie zrealizowałam z gigantyczną pomocą ludzi związanych ze Strajkiem Kobiet Wrocław, Dolnośląskim Kongresem Kobiet i KODem Wrocław.
Zupełnie spontanicznie, bo dzień przed Babskim Graniem, tj. w Dniu Kobiet, napisałam utwór Mansplaining do tekstu, który napisałam razem z Gosią Radkiewicz. Miał on swoją premierę podczas koncertu. Niedługo ukaże się nagranie, tymczasem zdjęcie:


Więcej zdjęć z Babskiego Grania: https://www.facebook.com/pg/Babskie-Granie-218738958683682/photos/?tab=album&album_id=218748468682731


HONOROWA NAGRODA WARTO 2018


Kilka słów o tym, dlaczego robię to, co robię: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/10,88292,23149760,karolina-micula-laureatka-honorowej-nagrody-warto.html

"Cóż, nie mam dorobku, którym mogłabym się porównać z artystami, których widuję na protestach
np. Mają Ostaszewską, Marią Peszek, czy Maciejem Stuhrem. Teoretycznie więc dużo łatwiej jest mi zamknąć usta przez rodzaj cenzury ekonomicznej, bo ich przed takimi usiłowaniami broni pozycja zawodowa. I takie próby są, po występie w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki drzwi kilku instytucji zamknęły się przede mną. Nie mam też co liczyć na ministerialne dotacje, które w Polsce stanowią podstawę artystycznej freelancerki."
Cały wywiad:  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23179068,karolina-micula-zarty-sie-skonczyly-te-podchody-pisowskiej.html


"Po raz drugi w historii WARTO redakcja wrocławskiej Wyborczej przyznała też nagrodę honorową – w tym roku Karolinie Micule. Wyróżniliśmy ją za zaangażowany, mocny głos w sprawie kobiet, wrocławskiej kultury, zmian społecznych. Ten, który poderwał publiczność z krzeseł podczas Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, ten, który poruszył widownią spektaklu „Tu mówi Elektra” w podziemiach Teatru Muzycznego Capitol. I który towarzyszył m.in. nam, letnim spacerowiczom, uczestnikom protestów w obronie wolnych sądów."

Karolina Micuła, która otrzymała nagrodę specjalną powiedziała krótko, ale sugestywnie: - Bardzo dziękuję, że mi jeszcze nie zabrali głosu. Obiecuję, że szybko tego nie zrobią."


38. PRZEGLĄD PIOSENKI AKTORSKIEJ: Tukan Publiczności i Nagroda Specjalna ZAiKSu za najlepsze wykonanie polskiej piosenki

Arahja Kult/Kazik
Interpretację zwycięskiego utworu (nagroda ZAiKSu) dedykowałam Ogólnopolskiemu Strajkowi Kobiet, który kilka miesięcy wcześniej współorganizowałam:Drugi utwór: Piosenka Konkursowa, to moja autorska kompozycja do tekstu Marzeny Sadochy. Skupia się głównie wokół problemów twórców kultury w narastającej cenzurze, drwi i podważa zasadność konkursów w rzeczywistości, w której znaleźli się artyści w Polsce:
Wywiad po Przeglądzie Piosenki Aktorskiej

"Magda Piekarska: Konrad Imiela zaanonsował twój występ w finale PPA: „Karolina Micuła bierze sprawy w swoje ręce”. Trafione?
Karolina Micuła: Kupuję to. Coś w tym jest, na pewno – zwłaszcza kiedy próbuję podsumować, w ile działań jestem zaangażowana.. Brakuje mi doby. W domu tylko sypiam, nie potrafię usiedzieć w miejscu."

Rozmowa z okładki: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,142076,21600998,moje-cialo-stalo-sie-spoleczne-karolina-micula.html

 

TU MÓWI ELEKTRA - offowy spektakl o przemocy domowej

Offowy spektakl poświęcony tematowi przemocy domowej w Polsce, bezpośrednim impulsem powstania było nagranie radnego Piaseckiego katującego swoją żonę. Spektakl (performans muzyczny) został zrealizowany z mikrograntu z OKiSu i wsparciem logistycznym (przestrzeń prób i spektaklu) Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. 

Kto i dlaczego:

Trailer:

Zdjęcia:


TU MÓWI ELEKTRA - spacer performatywny poruszający aspekt widzialności w przestrzeni publicznej promujący spektakl Tu mówi Elektra.
W OBRONIE SĄDÓW
Oda Do Radości video: https://www.facebook.com/alessandra.dewratislavia/videos/vb.100002678913944/1358375030928448/?type=3

 

Zdjęcia: KOBIETA, TO CZŁOWIEK

#CzarnyPiątek, 23 III 2018 r., Warszawa

#InternationalWomenStrike, 8 III 2017 r., Wrocław

24 X 2016 r., Wrocław

#CzarnyPoniedziałek, 3 X 2016 r., Wrocław


W obronie Teatru Polskiego we Wrocławiu przed zaborem Morawskim
WROCŁAW CYCLE CHIC i ROWEROWY WROCŁAW
Mój aktywizm zaczął się od roweryzacji Wrocławia. Byłam członkinią Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej (https://www.facebook.com/rowerowy.wroclaw/) i organizowałam happeningi i rowerowe akcje w przestrzeni publicznej.
Organizowałam Wrocławskie Święto Rowerzysty 2014 i 2015 

Wrocław Cycle Chic
Założyłam i przez 3 pierwsze lata prowadziłam, rozkręciłam blog Wrocław Cycle Chic (http://wroclawcyclechic.blogspot.comhttps://www.facebook.com/cyclechicwro/), który miał na celu popularyzację ruchu rowerowego we Wrocławiu i "normalny" wizerunek rowerzystów w mieście. A było to w czasach, kiedy trzeba było mocno łamać związane z tym stereotypy, a w świadomości innych uczestników ruchu drogowego rowerzyści to był wyjątek. Trzeba było walczyć o przestrzeń dla tych "wyjątków", które dziś na szczęście są już regułą :) Podróżowałam wówczas sporo i opisywałam, jak ruch rowerowy rozwija się w innych miastach (Dania, Niemcy, Francja, Holandia, Włochy, Hiszpania, Nowy Jork).
"Wrocław Cycle Chic promuje ideę korzystania z transportu rowerowego w mieście. Obala mity dotyczące wizerunku rowerzystów, bowiem korzystanie z roweru, jako codziennego środka komunikacji ma niesportowe oblicze. Ubieramy się nie na rower, ale DO biura, kina, teatru, pracy, szkoły, knajpy, czy też na spotkanie z przyjaciółmi, na randkę, na zakupy, ...etc.  Rower wybierają ludzie dynamiczni i niezależni, jest to bowiem wyznacznik mobilności we współczesnej tkance miejskiej."
Odkąd pamiętam... blokuję miasta w słusznej sprawie
Pojawiam się w różnych miejscach - w teatrze, w sali koncertowej i na ulicy, z reguły jestem mocno zamieszana w organizację ww. wydarzeń.  

Ogólnopolski Strajk Kobiet, z wieszakiem w dłoni śpiewam: "Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem..."

Europejski Tydzień Mobilności:

manifestuję potrzeby/problemy społeczne


..śpiewam....pracuję z innymi..

​​​​​​.. i piszę piosenki..

..od zawsze....nawet z głową w dół

i ciągle się uczę...

Zdecydowałam się założyć tutaj profil, gdyż czuję, że mój art-activism podlega cenzurze ekonomicznej i nie mam co marzyć o ministerialnych dotacjach, stypendiach artystycznych i grantach, choć nie tracąc wiary wciąż je składam ;) Nie jestem też mile widziana w Instytucjach publicznych a moja działalność jest od nich uzależniona. Mój dorobek artystyczny nie jest na tyle duży, żebym mogła bez konsekwencji wyrażać swoje poglądy. Uważam to za powinność artystów wobec społeczeństwa, cytując Wojciecha Młynarskiego: "miast czuć na sobie podły, rybi śluz - wybieram życie od oddechu do oddechu."
 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Dziękuję.. grosik do grosza i się uda :)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 5
Dziękuję! Każda forma wsparcia jest dla mnie cenna :)

Otrzymasz dostęp do nigdzie nie publikowanych materiałów audio.
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 2
DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE,
podziękuję Ci oficjalnie na e-mail :)

Otrzymasz dostęp do nigdzie nie publikowanych materiałów audio.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 4
Dziękuje! Podziękuję Ci co miesiąc e-mailem :)

Otrzymasz dostęp do nigdzie nie publikowanych materiałów audio.

Dla Ciebie sygnowana płyta Polka (do końca 2018 r.).
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 2
DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE,
co miesiąc podziękuję Ci oficjalnie na e-mail :)

Otrzymasz dostęp do nigdzie nie publikowanych materiałów audio.

Dla Ciebie sygnowana płyta Polka (do końca 2018 r.).
Zostań patronem
35 zł / miesiąc
patroni: 0
JEDNORAZOWA PRZYGODA Z GŁOSEM..

a może chcesz spróbować, jak to jest indywidualnie popracować z głosem? Spotkamy się na około 1,5 godziny i spróbujesz, jak to z tym głosem jest :)

Otrzymasz dostęp do nie publikowanych materiałów audio.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 1
DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE,
co miesiąc podziękuję Ci oficjalnie na e-mail z załącznikiem-niespodzianką.

Otrzymasz dostęp do nigdzie nie publikowanych materiałów audio.

Dla Ciebie sygnowana płyta Polka (do końca 2018 r.).
Zostań patronem
60 zł / miesiąc
patroni: 1
WARSZTATY,

grupowe zajęcia z emisji głosu i wokalnej ekspresji. Praca z ciałem i głosem. Wybierzemy termin na przestrzeni 3 miesięcy, wspólnie z innymi subskrybentami.

Otrzymasz dostęp do nigdzie nie publikowanych materiałów audio.

Dla Ciebie sygnowana płyta Polka (do końca 2018 r.).
Zostań patronem
80 zł / miesiąc
patroni: 0
Możesz jednorazowo wziąć udział w warsztatach ze mną lub zamienić to na lekcję indywidualną.
Co miesiąc na Twojej skrzynce również e-mail niespodzianka :)
Otrzymasz dostęp do nigdzie nie publikowanych materiałów audio.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Sygnowana płyta Polka (do końca 2018 roku), możliwość wzięcia udziału w warsztatach ze mną i regularne FĘKJU na FEJU ;)
Otrzymasz dostęp do nigdzie nie publikowanych materiałów audio.
Zostań patronem
150 zł / miesiąc
patroni: 0
DZIĘĘĘĘĘKUUUUJĘĘĘĘĘ!
Dla Ciebie sygnowana płyta, spotkania przy kawie, możliwość wzięcia udziału w warsztatach i e-maile niespodzianki :)
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
MECENASKO / MECENASIE,
dostaniesz ode mnie w prezencie płytę (do końca 2018 roku ją wydam), zaproszenie na kawę, możliwość wzięcia udziału w warsztatach, e-maile niespodzianki i dozgonną wdzięczność :)
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
MECENASIE / MECENASKO,
pomagasz mi tworzyć bez limitów! Dostaniesz ode mnie płytę z autografem, pocztówki niespodzianki prosto do skrzynki, możliwość wzięcia udziału w warsztatach lub wzięcia 1x w miesiącu indywidualnej lekcji, regularne dziękuję na Facebooku, no i spotkajmy się przy kawie :)
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
WITAJ W GRUPIE WARSZTATOWEJ,
regularne (2x w miesiącu) zajęcia grupowe z emisji głosu i wokalnej ekspresji. Praca z głosem i ciałem. Termin spotkań dobierzemy razem na Facebooku. Maksymalna ilość osób w jednej grupie: 12. Ilość grup nieograniczona ;)

Otrzymasz dostęp do nigdzie nie publikowanych materiałów audio.
Zostań patronem
325 zł / miesiąc
patroni: 0
O WOW!!!

Dostaniesz wszystkie atrakcje dostępne w niższych progach, a także (uwaga uwaga...) specjalne podziękowania na płycie!!! Mam nadzieję, że dla Ciebie, będzie to coś wyjątkowego, bo dla mnie zdecydowanie TAK <3
Zostań patronem
350 zł / miesiąc
patroni: 0
INDYWIDUALNE ZAJĘCIA,
1 x w tygodniu spotkamy się, by poszukać Twojego naturalnego głosu w mowie i/lub śpiewie. Jestem członkinią międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego nauczycieli śpiewu (IVTOM International Voice Teachers of Mix), dzięki któremu szkolę się u najlepszych wokalistów, logopedów, foniatrów i nauczycieli śpiewu z całego świata. Od lat pracuję również z ciałem poprzez jogę, taniec współczesny, niekonwencjonalne formy ruchu i ekspresji połączone z głosem i świadomą relaksację, więc do pracy z głosem podchodzę z szeroką perspektywą, znajdując rozwiązania na indywidualne potrzeby. Proponuję niezwykłą podróż wgłąb siebie i odkrywanie pokładów wokalnej ekspresji.

Otrzymasz dostęp do nigdzie nie publikowanych materiałów audio.
Zostań patronem
400 zł / miesiąc
patroni: 0
BARDZO SPECJALNE DZIĘKUJĘ DLA BARDZO SPECJALNYCH LUDZI :)

Jesteście niesamowici!!!
Bardzo się cieszę, że chcecie mnie wspierać :) Mogę Wam zaoferować (poza wszystkimi dostępnymi w niższych progach: płyta, warsztaty, e-maile niespodzianki, spotkania przy kawie..) dedykowane podziękowania dźwiękowe prosto z serducha!
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
KONCERT DLA MECENASÓW I MECENASEK :)

Kochani!!! Bardzo dziękuję, otrzymacie wszystkie atrakcje dostępne w niższych progach a ponad to raz na kwartał zorganizuję koncert TYLKO i WYŁĄCZNIE dla WAS :) YAY! Już sobie wyobrażam, jak będzie ciepło i ckliwie <3
Zostań patronem
600 zł / miesiąc
patroni: 0
KONCERT TYLKO DLA CIEBIE! WOW!

MECENASIE / MECENASKO !!!!! OMG!
Po pierwsze bardzo dziękuję! Moje pole twórcze jest dzięki Tobie nieograniczone! Oczywiście dostaniesz ode mnie wszystkie możliwe dary z niższych progów (warsztaty, lekcje, płytę, spotkania, podziękowania, ...) a ponad to specjalnie dla Ciebie kameralny recital w Twoim własnym domu! Niezły czad, prawda? Może chcesz sobie lub komuś zorganizować taką sytuację? Mniej więcej raz na kwartał mogę przyjechać z własnym nagłośnieniem i z muzykiem instrumentalistą, zagramy, zaśpiewamy, pośmiejemy się, spędzimy miły, muzyczny czas :)
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
Próg wycofany
BARDZO CI DZIĘKUJĘ,
spotkania przy kawie, pocztówki, podziękowania na fanpage'u :)

Otrzymasz dostęp do nigdzie nie publikowanych materiałów audio.
Próg wycofany

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy