Avatar użytkownika

Karolina Sulej

0
patronów
0 
miesięcznie
140 
łącznie
0
patronów
0 zł 140 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Moc podziękowań niech będzie z Wami!

Moja wdzięczność wędruje do Was w postaci osobistego newslettera z moimi „polecajkami” z zakresu szeroko rozumianej kultury.
25 zł miesięcznie
W ramach podziękowania macie już osobisty newsletter z moimi „polecajkami” z zakresu szeroko rozumianej kultury
Dorzucam jeszcze unikatowy, subiektywny newsletter modowy.
50 zł miesięcznie
Dostajecie już ode mnie dwie paczki wieści – newsletter kulturalny i modowy
Poza tym podziękuję Wam w social mediach – to będzie fajny, dziękulski post z Listą moich bezcennych Patronek/ów,
Ponadto zaproszę Was raz na… live, w którym chętnie opowiem o tym, co Was interesuje, odpowiem na pytania
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
20 dostępnych miejsc
Dobro się gromadzi – macie już:
➣newsletter modowy i kulturowy
➣wdzięczność wyrażoną w social mediach i miejsce na Liście Patronek/ów
➣live dla Patronek/ów
A to jeszcze nie wszystko – po 3 miesiącach wsparcia zaproszę Was na warsztat z dziedziny reportażu albo dobrego wywiadu – ustalimy wcześniej termin i tematykę
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
20 dostępnych miejsc
Kumulacja trwa!

Do bonusów z powyższych progów dokładam nie lada surprise
➣zaproszę Was na wizytę w studiu gier, w ramach której…
➣ jednorazowo, na powitanie wyślę książkę z autografem i osobistą dedykacją
350 zł miesięcznie
Wybierz 350 zł
10 dostępnych miejsc
Jest moc!

Wszystkie nagrody z powyższych progów, a do tego, raz na kwartał wyjątkowy webinar – o modzie w interpretacji Karoliny
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
5 dostępnych miejsc
Tutaj naprawdę się dzieje…
Są nagrody z progów powyżej

Dokładam także:
➣spotkanie osobiste/ indywidualne, podczas którego porozmawiamy, chętnie obejrzę Twoją szafę i pogadam o Twojej odzieżowej biografii, o cielesnej biografii równie chętnie;
➣tekst „na zamówienie” po 2 miesiącach wsparcia – dla Ciebie, o Tobie, na temat, dla kogoś, okolicznościowo. Możliwości jest wiele

Zanim jednak wybierzesz ten próg – skontaktuj się ze mną – musimy ustalić szczegóły dotyczące spotkania oraz tekstu

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Karolina Sulej w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem kulturoznawczynią, dziennikarką, pisarką, kobietą z piórem i z mikrofonem, a czasem też z misją - kiedy nie robię w kulturze, działam społecznie w Fundacji Kraina.

O sobie - nie tak łatwo…

Piszę, mówię, tworzę, pomagam, działam, np. w Fundacji Kraina. Znacie mnie może z takich książek, jak „Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady”, „Historie osobiste. O ludziach i rzeczach w czasie wojny”, „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island”, „Modni. Od Arkadiusa do Zienia” , „Ciałaczki”
 

Z mikrofonem, bo gadanie to mój żywioł. Pamiętacie jeszcze “Cappucino z książką” albo „Barłóg literacki”…? No i podcasty. Sporo mnie tam. Do tej pory nagrałam dwie autorskie serie “Garderobiana” i “Ubrani”. Mam też na koncie współudział w popełnieniu audioserialu reporterskiego o Arkadiusie „Supernowa” - otrzymał nagrodę Grand Prix im. Ireneusza Majki dla najlepszego podcastu roku 2022.
Porywam się również na takie przedsięwzięcia, jak gry komputerowe i jestem współtwórczynią „Wanderlust” ‒ książki-gry komputerowej o podróżowaniu. Od ponad roku pracuję też nad nową grą dla studia Different Tales. Będę raportować!
Aktualnie przykładam także rękę do realizacji filmu o Centrum Pomocy Mokotów oraz pracuję nad wystawą dla Muzeum Powstania Warszawskiego. No tak mam - wszystko wszędzie na raz.

To tylko niektóre tzw. fakty…Jeszcze bardziej o sobie?
Poszukuję przygód w archiwum, w terenie i na oceanie. Jestem położną dla osobistych historii i wieczną Anią z Zielonego Wzgórza. Nie lubię baniek, klubów, szuflad, od lat jestem swoja własna.
W moim świecie nie ma autorytarnych norm i definicji normalności, a jeśli coś jest pomijane, przemilczane, wyśmiewane, odrzucane - na pewno się tym zajmę. Jestem zawsze na tropie przejawów stygmatyzacji, bo wierzę, że można znaleźć słowa, które uzdrowią nienawiść.
 Nie boję się trudnych tematów, poszukuję ich wytrwale.
Opowiadam o antropologii mody, cielesności, płci, nienormatywności, o życiu codziennym w czasach wojen i kryzysów. Nazywam siebie reporterką zmysłowego świata – przyglądam się roli przedmiotów, ubrań, rytuałów społecznych i tym, jak wpływają na nasze życie w skali mikro i makro. Nie ma dla mnie historii bez historii i herstorii osobistych. 

 

Dlaczego jestem na Patronite?

Piszę i mówię na wiele tematów, z wielu miejsc, na lądzie i… nie tylko. Nie boję się mieszać gatunków literackich i artystycznych. Każda historia ma swoją formę - czasem jest to reportaż, czasem podcast, innym razem wystawa, książka, dokument, a nawet gra komputerowa. 
Uważam, że opowiadanie historii dziś może, a nawet powinno być multidyscyplinarne, niezależne, skupione na pomocy ludziom w kryzysie i szukające słów na to, żeby wyobrazić sobie lepszy świat.
Jestem ciekawa każdego człowieka - niezależnie od tego, czy słucham na Coney Island, w byłym obozie zagłady, lokalnym spożywczaku, w szpitalu z ropniakiem opłucnej, a może czytam DM na insta albo wiadomość na FB. Podpisuję się pod słowami Joan Didion:
We Tell Ourselves Stories in Order to Live

Stąd mój pomysł na Patronite i zaproszenie Was do działania, inspirowania, współtworzenia. Bez Was mnie nie ma. Mocno wierzę we wspólnotę i siłę oddolnych decyzji. Będę zaszczycona, jeśli uznacie, że to co robię jest wartościowe i że warto, bym robiła więcej, lepiej, jeszcze bardziej po swojemu. 
Mocno wierzę w to, że razem z Wami uda mi się być bardziej przydatną, lepiej pomagać, bardziej docierać. Razem możemy zmieniać świat - serio. Mówiłam, że jestem Anią z Zielonego Wzgórza.
Wsparcie Patronek i Patronów to patent na niezależność, czas i przestrzeń, na spokój bez oglądania się na koszty, nie tylko te finansowe. To dla mnie sposób, żebym mogła na całego robić to co kocham najbardziej - opowiadać Wam historie.

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Karolina Sulej już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
25 zł
Sandra Słobodzian
Sandra Słobodzian
10 zł
Matylda Jablonka
Matylda Jablonka
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.