15 patronów
455 miesięcznie
Katarzyna Maguda- z wykształcenia- architekt- wydział Architektury i Urbanistyki- Politechnika im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.
Z zamiłowania i pasji - rysowniczka, malarka, poetka, bajkopisarka, perkusistka.

O Autorze

Nie PROSZĘ Cię o datek dla ciężko chorej Osoby.

ZAPRASZAM Cię do wsparcia w trudnej walce o godność Człowieka.

 

 

Cześć ;)

Mam na imię Kasia i chcę zaprosić Cię do współtworzenia mojej artystycznej Drogi. Malowanie, rysowanie, kreowanie różnie pojęte- było moją pasją od dziecka. Moim ulubionym i podstawowym narzędziem był od zawsze długopis: 

https://www.art-kasia-maguda.com/

 

potem doszły następne metody tworzenia, ale o tym później )

https://www.youtube.com/watch?v=hv3Pk5at3YA

 

Twórcą jestem od zawsze lecz w pewnym momencie mojego życia została u mnie zdiagnozowana choroba o nazwie stwardnienie rozsiane- a to z logicznych powodów- zmieniło moje plany na życie.. Świadoma powagi sytuacji i trudności jakie powoduje ta ciężka , nieuleczalna choroba w życiu każdego człowieka -postanowiłam zająć się czymś na tyle trudnym- by pozwoliło mi zapomnieć o mojej sytuacji... Ponieważ znałam niezwykłe właściwości lecznicze marihuany, która wielokrotnie pozwalała mi zatrzymać niewyobrażalny ból jakiego doświadczałam w związku z chorobą- zdecydowałam się opowiedzieć o tym na szeroką skalę.Wzięłam udział w pierwszej w Polsce konferencji na ten temat aby poruszyć dramatyczną sytuację chorych w naszym kraju.

Ta konferencja była początkiem zmian w świadomości Polaków odnośnie marihuany i jej właściwości leczniczych. Sytuacja nas pacjentów jest jednak dużo bardziej skomplikowana niż akceptacja społeczeństwa.Od dekady zajmuję się tym tematem jako polska koordynatorka międzynarodowego projektu Fenix- kooperatyw Pacjentów   http://medical-marihuana.eu/ - ale to już całkiem inna historia...

 

Na konferencji dane mi było poznać prof. Vetulaniego, niezwykłego Człowieka, na którego wsparcie my pacjenci- zawsze mogliśmy liczyć. Portret Profesora o tytule  " Człowiek Który Wie " rysowany przeze mnie długopisem -spodobał się Profesorowi na tyle, ze wykorzystywał go podczas swoich wykładów, do ilustrowania swoich artykułów, wywiadów itd.Tragiczna śmierć Profesora powoduje nadal ogromny ból - nie tylko w moim sercu...

J.Vetulani

Choroba postępowała- a ja robiłam wszystko, by o tym nie myśleć i nie użalać się nad sobą. Zaczęłam grać na perkusji, która poza tym, ze jet świetną formą zapomnienia o problemach - okazała się niezwykłą i bardzo pomocną rehabilitacją. Wraz z moim cudownym mężem Michałem ( fantastycznym Muzykiem )- założyliśmy zespół ElektroPlastyka https://www.youtube.com/watch?v=q6hM9ihKKlE

Tworzenie muzyki zaowocowało też wieloma znajomościami, między innymi z Człowiekiem, którego od lat podziwiałam a Jego twórczość była obecna w moim życiu od kiedy pamiętam. Mówię o Püdlu, założycielu legendarnego zespołu Püdelsi. Od słowa do słowa - narodził się pomysł na malowanie obrazów na koszulkach https://www.facebook.com/AlienPudelFriend/ z moją autorską postacią Aliena, który został opatrzony słynnym logo Püdelsów.

Moje życie opiera się na tworzeniu, na szczęście jeszcze mogę to robić. Brak możliwości podjęcia normalnej ( płatnej ) pracy ze względu na stan zdrowia- frustruje mnie niemiłosiernie,  powoduje poczucie gorszości, wyalienowania i odrzucenia. Patronite daje mi tę możliwość łącząc moją kreatywność z platną pracą.Dla Ciebie " płatna praca " to coś normalnego, dla mnie rzecz nieosiągalna. Moja niepełnosprawność,którą odczuwam gdy nie mogę przejść jak normalny, zdrowy człowiek 20-stu metrów, gdy czasem nie mogę utrzymać kubka z herbatą, gdy co jakiś czas dopada mnie tak olbrzymi ból i spastyka, że można tylko wyć godzinami - po prostu dobija.

Ale staram się nie poddawać, wszak moje życie " opiera się na tworzeniu" ;)

Teraz zajmuję się nowym projektem pt: " Emocje w czasach Zarazy ", obrazy malowane na tablecie.https://bit.ly/2Dh3hbr  

Jaki będzie następny projekt ? Jeszcze nie wiem choć coś już mi chodzi po głowie ;) Zapraszam do śledzenia mojego fanpage'a na Fb, kanału na Youtube, Instagrama . Będą się tam oprócz nowych prac - pojawiać też posty i podziękowania dla Patronów ;)

https://bit.ly/31Y6yXA

 

                                                                             

Będzie mi bardzo miło jeśli zechcesz mnie wesprzeć i dać nadzieję, że to co robię mimo wszystko ma sens ;) Jeśli poprzez wsparcie zdecydujesz się  współtworzyć dalszą część mojego życia - dasz mi pracę- jedyną, jaką jeszcze mogę wykonywać. Dziękuję !

Nowy cykl " Smok - walczy o Wolność ✌"

Smok wawelski i LGBT 

https://youtu.be/IEDU_9Ip17Y

Na " półrocznicę " mojego istnienia na Patronite wyjątkowy materiał z opowieścią " Człowieka Który Wie jak oswoić Smoka"- Franka Vetulani'ego ✌❤ Fantastyczna opowieść wspaniałego Człowieka :

 

 

Smok solidarny z Kobietami

Dekada po pierwszej w Polsce konferencji nt. leczniczych właściwości marihuany, która odbyła się w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie :

Ulubiony przez Patronów prezent 🙂 A obdarowanych w ten sposób Solenizantów -

radość wręcz niesłychana !!! Zapraszam i Ciebie, bo warto  🙂

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Dla informacji- Państwo Polskie nie dało mi grosza renty 🤢🤮🤦🏻‍♀️

SM od 24 lat !!!

Słownie- 0 PLN !!!

Taki mamy kraj 🤦🏻‍♀️

----------

Z ostatniej chwili: 27 września 2022r  przydzielono mi rentę. Nie wiem czy skakać z radości, czy płakać, że ZUS nie doczekał do rocznicy ćwiercwieku z SM 🤔

------' 

Na szczęście mogę tworzyć 🙂❤🥰

Będę to robić póki starczy Sił - dla Ludzi, którzy rozumieją co to jest Godność Człowieka i wraz ze mną będą jako moje Patronki i Patroni-współtworzyć poprzez wsparcie- ten profil ❤💖

Wszyscy Patroni bez względu na próg wsparcia otrzymują Obrazy bez znaku wodnego i Wiersze " prosto spod pióra " 😎💞

 

 

                                              Chcesz współtworzyć ze mną ?

                         Zapraszam 🙂

Z ostatniej chwili:

Warto przeczytać biografię prof.Vetulaniego " Piękny Umysł Dzikie Serce " autorstwa Katarzyny Kubisiowskiej :

https://www.znak.com.pl/ksiazka/vetulani-piekny-umysl-dzikie-serce-kubisiowska-katarzyna-220553

Dane mi tam bylo napisać kilka słów Głosem Pacjenta 😉

 

A skoro nadchodzi zima- warto pamiętać o naszych Przyjaciołach ;)

Tybald- Kot jednej z czołowych Dziennikarek w Polsce - p. Agnieszki Gozdyry-

przypomina o tym nam wszystkim ( link )

https://www.youtube.com/watch?v=psP_SVJUd14

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Iwona Godzik
Iwona Godzik
Próg: 17 zł
Anonimowy patron
Próg: 27 zł
Anonimowy patron
Próg: 27 zł
Maria Szymańska
Maria Szymańska
Próg: 57 zł
Michalina Tafil
Michalina Tafil
Próg: 7 zł