13 patronów
351 zł miesięcznie
Katarzyna Maguda- z wykształcenia- architekt- wydział Architektury i Urbanistyki- Politechnika im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. Z zamiłowania i pasji - rysowniczka, malarka, poetka, bajkopisarka, perkusistka.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

O Autorze

Cześć ;)

Mam na imię Kasia i chcę zaprosić Cię do współtworzenia mojej artystycznej Drogi. Malowanie, rysowanie, kreowanie różnie pojęte- było moją pasją od dziecka. Moim ulubionym i podstawowym narzędziem był od zawsze długopis: 

https://www.art-kasia-maguda.com/

potem doszły następne metody tworzenia, ale o tym później )

Twórcą jestem od zawsze lecz w pewnym momencie mojego życia została u mnie zdiagnozowana choroba o nazwie stwardnienie rozsiane- a to z logicznych powodów- zmieniło moje plany na życie.. Świadoma powagi sytuacji i trudności jakie powoduje ta ciężka , nieuleczalna choroba w życiu każdego człowieka -postanowiłam zająć się czymś na tyle trudnym- by pozwoliło mi zapomnieć o mojej sytuacji... Ponieważ znałam niezwykłe właściwości lecznicze marihuany, która wielokrotnie pozwalała mi zatrzymać niewyobrażalny ból jakiego doświadczałam w związku z chorobą- zdecydowałam się opowiedzieć o tym na szeroką skalę.Wzięłam udział w pierwszej w Polsce konferencji na ten temat aby poruszyć dramatyczną sytuację chorych w naszym kraju.

Ta konferencja była początkiem zmian w świadomości Polaków odnośnie marihuany i jej właściwości leczniczych. Sytuacja nas pacjentów jest jednak dużo bardziej skomplikowana niż akceptacja społeczeństwa.Od dekady zajmuję się tym tematem jako polska koordynatorka międzynarodowego projektu Fenix- kooperatyw Pacjentów   http://medical-marihuana.eu/ - ale to już całkiem inna historia...

 

Na konferencji dane mi było poznać prof. Vetulaniego, niezwykłego Człowieka, na którego wsparcie my pacjenci- zawsze mogliśmy liczyć. Portret Profesora o tytule  " Człowiek Który Wie " rysowany przeze mnie długopisem -spodobał się Profesorowi na tyle, ze wykorzystywał go podczas swoich wykładów, do ilustrowania swoich artykułów, wywiadów itd.Tragiczna śmierć Profesora powoduje nadal ogromny ból - nie tylko w moim sercu...

J.Vetulani

Choroba postępowała- a ja robiłam wszystko, by o tym nie myśleć i nie użalać się nad sobą. Zaczęłam grać na perkusji, która poza tym, ze jet świetną formą zapomnienia o problemach - okazała się niezwykłą i bardzo pomocną rehabilitacją. Wraz z moim cudownym mężem Michałem ( fantastycznym Muzykiem )- założyliśmy zespół ElektroPlastyka.https://www.facebook.com/elektroplastyka/

Tworzenie muzyki zaowocowało też wieloma znajomościami, między innymi z Człowiekiem, którego od lat podziwiałam a Jego twórczość była obecna w moim życiu od kiedy pamiętam. Mówię o Püdlu, założycielu legendarnego zespołu Püdelsi. Od słowa do słowa - narodził się pomysł na malowanie obrazów na koszulkach https://www.facebook.com/AlienPudelFriend/ z moją autorską postacią Aliena, który został opatrzony słynnym logo Püdelsów.

Moje życie opiera się na tworzeniu, na szczęście jeszcze mogę to robić. Brak możliwości podjęcia normalnej ( płatnej ) pracy ze względu na stan zdrowia- frustruje mnie niemiłosiernie,  powoduje poczucie gorszości, wyalienowania i odrzucenia. Patronite daje mi tę możliwość łącząc moją kreatywność z platną pracą.Dla Ciebie " płatna praca " to coś normalnego, dla mnie rzecz nieosiągalna. Moja niepełnosprawność,którą odczuwam gdy nie mogę przejść jak normalny, zdrowy człowiek 20-stu metrów, gdy czasem nie mogę utrzymać kubka z herbatą, gdy co jakiś czas dopada mnie tak olbrzymi ból i spastyka, że można tylko wyć godzinami - po prostu dobija.

Ale staram się nie poddawać, wszak moje życie " opiera się na tworzeniu" ;)

Teraz zajmuję się nowym projektem pt: " Emocje w czasach Zarazy ", obrazy malowane na tablecie.https://bit.ly/2Dh3hbr  

Jaki będzie następny projekt ? Jeszcze nie wiem choć coś już mi chodzi po głowie ;) Zapraszam do śledzenia mojego fanpage'a na Fb, kanału na Youtube, Instagrama . Będą się tam oprócz nowych prac - pojawiać też posty i podziękowania dla Patronów ;)

https://bit.ly/31Y6yXA

 

                                                                             

Będzie mi bardzo miło jeśli zechcesz mnie wesprzeć i dać nadzieję, że to co robię mimo wszystko ma sens ;) Jeśli poprzez wsparcie zdecydujesz się  współtworzyć dalszą część mojego życia - dasz mi pracę- jedyną, jaką jeszcze mogę wykonywać. Dziękuję !

A tak piszą o mnie w portalu kulturalnym Art Imperium : https://bit.ly/33PDfY2

Chcesz malować ze mną ? Zapraszam ;)

Zostań Patronem