Katarzyna Wycisk

W Patronite od 14.12.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2109

Liczba Patronów: 2464

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
100 miesięcznie
625 łącznie
Nazywam się Katarzyna Wycisk i jestem kobieta wielu pasji. Kocham rysować, malować, pisać, czytać i grać na gitarze. Jestem autorką bestsellerowych powieści, wydaję swoje książki samodzielnie i nie wyobrażam sobie, bym mogła obrać inną pisarską drogę.

O Autorze

POZNAJMY SIĘ!

Swoją przygodę z pisaniem zaczęłam już jako dzieciak. Pierwszą książkę napisałam w wieku dwunastu lat i mam ją do dziś. Przez lata pisałam do przysłowiowej szuflady, ale po wyjeździe z Polski coś mnie ruszyło i zaczęłam publikować swoje teksty na opowi.pl. Tam zdobyłam swoich pierwszych czytelników, poznałam ciekawych ludzi i z niektórymi mam ciągle kontakt.

Oprócz pisania, zajmuję się także tworzeniem grafik do moich książek. Samodzielnie wykonuję okładki, ilustracje i mapy. Dbam, by wydane przeze mnie pozycje wpadały w oko i były dopracowane w każdym szczególe.

 

MOJE KSIĄŻKI

 

Zadebiutowałam książką z gatunku urban fantasy pod tytułem: „Falcon, Na ścieżce kłamstw”, która jest pierwszym tomem zakończonej trylogii. Powieść zdobyła status bestsellera Legimi.

Opis pierwszego tomu:

Kiedy całe życie nagle się zmienia i wszystko, co do tej pory znaliśmy, okazuje się być wielkim kłamstwem.

Byli niczym maszyny, marionetki spełniające rozkazy. Pozbawieni przeszłości. Bez rodzin, bez przyjaciół, bez tożsamości.
Zabrano im wolną wolę, zakazano podejmowania własnych decyzji. Nie pozostawiono nawet imion – w zamian oznaczono cyframi.
Ich oczy były puste, a spojrzenia zimne jak lód.
Bezwzględni, brutalni, bezlitośni. Wolni od wyrzutów sumienia, obdarci z emocji i uczuć.

W drodze do domu Alex jest świadkiem makabrycznego zdarzenia.
Widzi grupkę ludzi, których ciała płoną żywcem. Pośrodku stoi nieznajomy chłopak władający śmiercionośnym ogniem.

Incydent jest tak potworny i niewytłumaczalny, że dziewczyna zastanawia się, czy nie są to halucynacje lub wytwór jej wybujałej wyobraźni.

Teoria ta szybko upada, kiedy następnego dnia Alex staje twarzą w twarz z tajemniczym chłopakiem z lasu...

Po tym, jak skończyłam trylogię Falcon, skupiłam się na stworzeniu czegoś zupełnie nowego. Zawsze chciałam napisać powieść high fantasy. Wykreować nie tylko bohaterów i historię, ale także świat, faunę i florę, język... Czy mi się to udało? Myślę, że tak, ale oceńcie sami!

Zostawiam opis do pierwszego tomu:

Tysiące lat temu Wielka Wojna zniszczyła Alaris. Większość rasy ludzkiej zginęła, a ci, którzy przeżyli, zamieszkali w Gnieździe – osadzie zbudowanej przez bogów.

Obecnie dla potomków ocalałych bogowie są nie więcej niż wspomnieniem, a światem władają aniołowie, pod których rządami życie człowieka to pasmo strachu i cierpienia.

Moon żyje pod kloszem. Jej brat Tristan dba o ich utrzymanie i robi, co może, by chronić siostrę. Lecz jedna noc zmienia wszystko.

Od feralnych wydarzeń mijają lata. Moon przystępuje do grupki buntowników, którym pewnego dnia tajemnicza kobieta oświadcza, że zna sposób na zabicie ich wspólnego wroga. Czy to naprawdę jest możliwe?

EPI. Nie pozwól mi upaść to pierwszy tom serii NIEPOKONANI. Jest to idealna pozycja dla osób szukających czegoś emocjonującego i świeżego. Opowiada historię młodej kobiety, która podobnie jak ja, walczy z epilepsją i mężczyzny z niełatwą przeszłością. Mówi o pasji, przeciwnościach losu, prawdziwej przyjaźni i miłości, szczerości, zrozumieniu oraz akceptacji drugiego człowieka ze wszystkimi jego wadami.

Opis książki:

Około jednego procenta społeczeństwa choruje na epilepsję, a Lena należy do osób dotkniętych tą chorobą. Padaczka niespodziewanie pojawiła się w jej życiu, wywracając je do góry nogami. Nastoletnia dziewczyna traci przyjaciół, chłopaka, wiarę w siebie i nadzieję na świetlaną przyszłość, a jej ucieczką od szarej codzienności są książki fantasy, w szczególności te autorstwa tajemniczego Kaja.

Mijają lata, Lena uczy się żyć ze swoją towarzyszką Epi. Wyprowadza się do Katowic, zaczyna studia na Akademii Sztuk Pięknych i wszystko wskazuje na to, że nawet z epilepsją da się spełniać marzenia.

Alek ma wszystko: studio tatuażu, kobiety na skinienie palcem i paczkę dobrych przyjaciół. Sprawia wrażenie wyluzowanego, lubiącego się zabawić bad boya z wielkim ego. Ale pozory mylą, a przeszłość potrafi wyciągnąć macki i namieszać w dotychczasowym życiu w najmniej spodziewanym momencie.

Poznaj historię ludzi zmagających się ze swoimi demonami, walczących o lepsze jutro mimo przeszkód. Co zmieni się w świecie Leny i Alka, gdy ich drogi się skrzyżują? Czy uda im się pokonać mrok i zaznać szczęścia?

Kolejną częścią serii jest FREAK Naucz mnie oddychać. Jeśli lubicie motyw Pięknej i Bestii to idealna książka dla Was. Opowiada przełamywaniu lodów, walce z demonami i wierze w siebie. Pokazuje pozoli rozwijającą się relację dwójki pokrzywdzonych przez los ludzi.

Opis książki:

Reiner miał wszystko: pracę marzeń w Państwowej Straży Pożarnej, kobietę, z którą chciał spędzić resztę życia i prawdziwych przyjaciół – braci z jednostki.
Podczas akcji gaśniczej mężczyzna zostaje ciężko ranny, a jego stan wyklucza go z dalszej służby. Ogień pozostawił ślady na ponad połowie jego ciała, uszkadzając również płuca.
Po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej Reiner musi uporać się ze swoimi emocjami i pogodzić z odejściem niedoszłej narzeczonej.
Los stawia na jego drodze Natalię – piękną, przebojową kobietę wyrażającą siebie poprzez muzykę.
Na pozór szczęśliwa piosenkarka za uśmiechem kryje niejedną tajemnicę i tylko kilka osób zna jej mroczną przeszłość, od której uciekła dziesięć lat temu.
Poznaj historię siostry bohatera bestsellerowej powieści EPI. Nie pozwól mi upaść.

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Wakashimazu23
Wakashimazu23
Próg: 50 zł
Karolina i  Marcin
Karolina i Marcin
Próg: 50 zł
Adrianna Madaj - Zmitrowicz
Adrianna Madaj - Zmitrowicz
Próg: 50 zł
Anastasiya Siwińska
Anastasiya Siwińska
Próg: 25 zł