Kaya Szulczewska

W Patronite od 05.11.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 241

Liczba Patronów: 138

Zostań Patronem
1 814 miesięcznie
Jestem założycielką Ciałopozytywu, artystką, publicystyką. Na moich social mediach dzielę się ze światem moją twórczością, która czasem bawi, często szokuje lub denerwuje, przede wszystkim jednak zmusza do myślenia i mam nadzieję pobudza jakoś do zmiany świata na lepsze.

O Autorze

Nazywam się Kaya Szulczewska od wielu lat działam społecznie w różnych dziedzinach jako weganka, feministka,  a także inicjatorka działań lokalnych i ekologicznych. 

Obecnie najbardziej znana jestem z prowadzenia Ciałopozytywu, który założyłam w marcu 2018 roku. @cialopozytyw, a teraz @cialopozytyw_polska to instagramowa platforma wymiany doświadczeń i wsparcia w temacie ciała, samoakceptacji, a także zdrowia, profilaktyki chorób, psychoedukacji i wszystkich innych tematów, gdzie ciało może być punktem wyjścia.

Ma moim osobistym profilu @kayaszu piszę dodatkowo o prawach człowieka, prawach zwierząt, feminizmie,  weganizmie, ekologii, ateizmie, filozofii i polityce.

Udzielam wywiadów, biorę udział w debatach, piszę artykuły, oprowadzam po wystawach, organizuję bezpłatne warsztaty i wykłady, robię dla moich obserwujących cykliczne akcje akceptacji poszczególnych części ciała.

Na swoich social mediach dzielę się moja codziennością, poglądami oraz promuję troskę wobec samych siebie i innych oraz zdrowe podejście do ciała i życia.

Promuję dietę roślinną, ekologię, świadomość dotyczącą smogu, walczę o miejską zieleń.

W 2019 razem z Tomaszem Morozgalskim założyliśmy oddolną inicjatywę Wolna Zieleń @wolnazielen mającą na celu propagowanie ekologii, edukację i walkę o zachowanie terenów zielonych w miastach. Współpracujemy z aktywistami i organizacjami ruchów miejskich, lobbujemy za zmianą podejścia do zieleni w miastach.

Regularnie motywuję ludzi do działania, spajałam społeczność lokalną i organizowałam spotkania i wyjścia na różne manifestacje i happeningi. (W czasach Covid że względów bezpieczeństwa ograniczając się głównie do internetu, live'ów, podcastów i webinarów)

Wcześniej działam w ruchu prozwierzęcym i wegańskim, organizowałam samodzielnie, oddolnie lub wspierając Fundację Viva i Stowarzyszenie  Empatia spotkania okolicznościowe (pikniki, wegilie, weganoc itp), pokazy filmów, happeningi i demonstracje. Przez jakiś czas też działałam w Otwartych Klatkach.

Dodatkowo jestem współtwórczynią i od wielu lat współadministruję na Facebooku grupą lokalną dla wegan i wegetarian z Warszawy: WWW Weganie i Wegetarianie Warszawa.

Wspierałam projekty miejskie, byłam także współautorką projektu finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich "Psia kupa -wchodzimy w to"" mającego na celu zachętę do sprzątania po swoich czworonożnych przyjaciołach. Promuję adopcję ze schroniska, sama byłam wielokrotnie domem tymczasowym dla wielu różnych zwierząt uratowanych z ulicy lub z pseudohodowli. Pomagałam również w akcjach kastracji i sterylizacji kotów miejskich.

Prywatnie jestem weganką, opiekunką dwóch adoptowanych ze schroniska psów, żoną Mishy który jest dla mnie ogromnym wsparciem i po godzinach wolontariacko pomaga przy moich projektach.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem