Avatar użytkownika

K.Chlipalska art

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

>>Podobno aby odnieść sukces wystarczy odpowiedniej liczbie osób pomóc odnieść sukces<<

_____

Artystycznie fascynują mnie kobiety, elementy współczesnej kultury i niuanse tożsamości, w tym głównie problemy emocjonalno-społeczne , zachwiania relacji, samotność ukryta za zasłoną social-mediów..

___

__

Witajcie!

Po około półtora roku zdecydowałam się wreszcie odświeżyć mój profil na Patronite, bo też tak wiele się pozmieniało, że byłoby to wręcz nie na miejscu zachować dotychczasowy opis.

Wspominałam wtedy, że mieszkam na Śląsku i ze względu na otaczające mnie tzw. okoliczności przyrody i zdecydowanie zbyt długi brak korzystnego światła, marzy mi się przeniesienie do Francji czy Hiszpanii, gdzie mogłabym zaczerpywać inspiracji zarówno artystycznych jak i cieszyć się długością dnia.

Do tego momentu, w którym jestem teraz - pisząc tę aktualizację - są ze mną dwaj stali Patroni (Marcin i Maciek - dzięki!), aktywni praktycznie od samego początku istnienia profilu i po części również dzięki ich systematycznie motywującemu wsparciu udało mi się spełnić jeden z moich głównych celów - zamieszkałam na południu Francji (więc mogę to już skreślić z listy) i staram się wciąż iść do przodu i robić swoje, czyli tworzyć.

Po trzech miesiącach podróżowania buso-kamperem w celach zarobkowo-turystycznych, od grudnia 2018 mieszkam w wynajętym małym studiu we francuskim miasteczku, gdzie mogę w pełni oddać się swojej pasji, ryzykując, że albo mi się uda albo nie.

.. A zakładam i wierzę, że mi się uda..! ;) 

Jeśli też byś tego pragnął i doceniasz, lubisz lub podoba Ci się postawa ryzykowania na zasadzie rzucenia wszystkiego by podążyć za realizowaniem swoich pragnień i pasji i tworzeniem własnej drogi, czerpaniem z życia i brakiem zgody na komfortową tylko z pozoru przeciętność - włącz się w ten nurt i daj znać,  że Ci zależy, a ja ze swojej strony z chęcią prześlę tę energię dalej, zarażając nią kolejnych napotykanych ludzi (co już aktywnie staram się robić), a przy równoczesnym wsparciu finansowym będę w stanie więcej zdziałać, nie tylko w tworzeniu swojej osobistej drogi artystycznej.

A w temacie [idąc dalej] artystycznym - maluję, poznaję ludzi wkoło, szukam okoliczności do prezentowania swojej sztuki, więc pokazuję ją niemal przy każdej okazji i zawsze mam przy sobie swoje portfolio ;) pomimo bariery językowej, mimo iż kontakt z językiem francuskim zaczęłam mieć dopiero na etapie wyjazdu - i wciąż uczę się na bieżąco rozmawiając z ludźmi.

.

.

Zajmuję się głównie malarstwem akrylowym i olejnym na płótnie, acz podstawową praktyką jest też oczywiście szkic ołówkiem, urozmaicony czasem cienkopisem czy akwarelą.

Maluję to, co mnie intryguje, przykuwam dużą uwagę do spojrzenia, które wydaje mi się być kluczowym dla nastroju dzieła, uwielbiam elementy niedopowiedzenia i ogólno-emocjonalny wydźwięk obrazu. Pociąga mnie nieoczywistość, więc niejednokrotnie dążę do celowego niedokończenia pewnych elementów, zwracając uwagę na inne. Lubię też co jakiś czas eksperymentować ze stylem, poszukując idealnej dla siebie drogi wyrazu, stąd pewna różnorodność na różnych etapach twórczości. 

-

.

.

Mam nadzieję, że zainspiruje Was moja praca i zechcecie podzielić się ze mną swoimi wrażeniami oraz zdecydujecie się dołączyć do grona moich Patronów, a ja ze swojej strony postaram się dzielić z Wami swoją pasją i efektami moich dążeń i poszukiwań!

___

Jak wiadomo wschodzącym młodym artystom nie jest łatwo, tak więc każde Wasze, nawet niewielkie wsparcie, może okazać się bezcenne!

>>Podobno aby odnieść sukces wystarczy odpowiedniej liczbie osób pomóc odnieść sukces<<

__

A jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają moje obrazy, akwarele i szkice, zapraszam Cię do przejścia do sekcji >>GALERIA<<

 

**

Dzięki! Kasia

I życzę Ci życia pełnią!