Przemysław Rudzki

W Patronite od 29.08.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 784

Liczba Patronów: 841

Zostań Patronem
Kup na prezent
19 patronów
660 miesięcznie
7 970 łącznie
Kick Off to kanał poświęcony angielskiej piłce, prowadzony przez dziennikarza sportowego Przemysława Rudzkiego, długoletniego komentatora Premier League na antenie Canal+, autora książki „Zapiski z Królestwa”.

O Autorze

Internetowa przestrzeń w Polsce pełna jest miejsc, gdzie bez najmniejszych problemów znajdziecie informacje dotyczące futbolu. Z pewnością jednak niewiele jest takich, które związane są tylko z ligą angielską.

Kiedy założyłem w 2019 roku kanał na YT, zrobiłem to dla zabawy, chciałem sprawdzić się w takiej formule. Miałem wówczas na głowie obowiązki związane z zarządzaniem dużą gazetą i niewiele czasu na to, by nagrywać własne rzeczy. Od samego początku wiedziałem jednak, że jeśli któregoś dnia mój kanał zacznie „żyć”, tematyka pozostanie tylko jedna – Premier League i wszystko co z nią związane.

Na kanale Kick Off Przemysław Rudzki nie znajdziecie wywodów o reprezentacji Polski po jej meczach, nie szukajcie tutaj również live’ów o Robercie Lewandowskim, Realu, Barcelonie i hitach ekstraklasy. Chciałem stworzyć dla siebie przestrzeń, w której będę mógł znaleźć nić porozumienia z takimi samymi maniakami Premier League, jak ja. Jeśli więc chcecie czasem posłuchać o Fulham czy Crystal Palace – trafiliście pod właściwy adres.

Ostatnie miesiące funkcjonowania kanału dały mi mnóstwo satysfakcji i dziś z przyjemnością spotykam się z coraz większą grupą odbiorców, z którymi wymieniamy uwagi na live’ach czy w komentarzach pod vlogami. YouTube to bardzo wymierna platforma, uważam, że w dużej mierze dzięki niemu dzisiejsze dziennikarstwo jest stosunkowo łatwe do zweryfikowania: posadź człowieka przed kamerą, daj mu mikrofon i zobacz, ilu znajdzie się chętnych, by go posłuchać. 

Mój kanał nigdy nie będzie „wykręcał liczb”, takich naprawdę wielkich, mam tego świadomość, ale to nie sprawi, że zejdę z obranej drogi. Choć wciąż traktuje to jak hobby – po prostu oglądam mecze, czytam teksty, książki, a później dzielę się tym z grupą odbiorców, mam jednocześnie świadomość, ile można poprawić i „ciągnie mnie” do czegoś większego i lepszego. W tej chwili „produkcje” są surowe, najczęściej to spontaniczny live czy szybki vlog na temat jakiejś istotnej sprawy, także wykraczającej poza linię boiska. 

Może zabrzmi to górnolotnie, ale chciałbym edukować ludzi. Mam potrzebę, by dowiedzieli się czegoś ciekawego z moich materiałów, zawsze przygotowuję się do nich z tą samą rzetelnością, z jaką robiłem to w przypadku komentowania meczów czy pisania artykułów. Pomyślałem, że przy Waszym wsparciu kanał mógłby wykonać kolejny krok, a z czasem z hobby i sympatycznych spotkań z Wami na ekranie mógłby przeistoczyć się w coś większego, głównie w znaczeniu produkcji materiałów i ich jakości. To, a także pojawiające się często pytania o Patronite na wielu live’ach, sprawiło, że spróbuję, ponieważ tak naprawdę niewiele się zmieni. Wciąż będę robił to co dotychczas, a jeśli ktoś zechce dorzucić cegiełkę do tej pracy, będę zobowiązany. 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Mariusz Mikulski
Mariusz Mikulski
Próg: 10 zł
Marcin Kubica
Marcin Kubica
Próg: 50 zł
Zbigniew Nowak
Zbigniew Nowak
Próg: 10 zł
Marcin Dukala
Marcin Dukala
Próg: 30 zł
Zbigniew Stanowski
Zbigniew Stanowski
Próg: 50 zł