W Patronite od 06.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
428 łącznie
Reżyser, scenarzysta, producent filmów dokumentalnych.

O Autorze

Drogi Patronie! 

Nazywam się Marek Kilaszewski. Mam ogromną przyjemność powitać Cię na  profilu Patronite, który jest poświęcony zbieraniem środków finansowych na moje projekty filmowe.

Może zacznę od tego, że zawsze marzyłem o tym aby robić filmy.

Udało mi się to urzeczywistnić.

Już jako dorosły człowiek, miałem wtedy 32 lata, zapisałem się do szkoły filmowej( Camerimage Film School w Toruniu) i ukończyłem dwa kierunki : Realizację filmową i telewizyjną oraz Scenariopisarstwo.

Mój debiut filmowy dla TVP 2 miał miejsce w Rwandzie w 1999 roku. Pięć lat po bratobójczej wojnie pomiędzy Tutsi, a Hutu.

Potem były kolejne filmy, takie jak: "Życie na krawędzi tworzenia obrazu" , " Poza cieniem"" Wiara, Nadzieja i Miłość", " Duchowe ojczyzny" .

Napisałem kilka scenariuszy filmów fabularnych, które czekają na swoją realizację:

" Prawdziwi uwodziciele", " Ulica", " Dwudziesta druga", " Złoty wieżowiec".

Moje najbliższe projekty, które pragnę zrealizować dzięki Waszemu wsparciu"

1) " Przepraszam za "- film dokumentalny , którego tematem jest przemoc wśród dzieci         i młodzieży w Polsce. Ze zrealizowanych filmem zamierzam udać się w podróż po polskich szkołach, bibliotekach, Domach Kultury aby obejrzało go jak najwięcej osób

2) " Taxi w czasach zarazy" - film dokumentalny o pasażerach taksówki, dla których czas się zatrzymał. Przyszło im żyć w zupełnie innej niż  dotychczas  rzeczywistości.  Wcielam się w rolę taksówkarza. Wiozę ich z punktu A do punktu B, zadając im pytania o życie, marzenia, cele, plany, lęki. 

W publikowanych przez mnie postach poznasz historie moich pasażerów. Niektóre z nich znajdą się w filmie. 

Oczywiście zmieniam w nich pewne fakty aby nikt nie poczuł się dotknięty czy urażony. Nie ma tu mowy o zbieżności nazw, miejsca czy nazwisk. Prywatność osób, które ze mną podróżują jest całkowicie bezpieczna.

Z góry dziękuję Wam za Wasze wsparcie!

Serdecznie pozdrawiam!

Marek Kilaszewski

 

Moje filmy.

 

"Życie na krawędzi tworzenia obrazu." Scenariusz i reżyseria: Marek Kilaszewski, Jacek Knopp, Producent: Studio filmowe " Kalejdoskop" TVP 1 , ro

 

"Zbrodnia i miłość" from St. Lukas Foundation on Vimeo.

 

Zbrodnia i Miłość. Mój debiut filmowy.

 

https://ninateka.pl/film/wiara-nadzieja-milosc

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem