Avatar użytkownika

Kinga Szostko

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

O tym, jak trudne jest pomaganie. O tym jak zatracamy ludzkie wartości i co zrobić żeby zawrócić z tej drogi. O drugim człowieku i jego potrzebach, wreszcie o tym z czym trzeba się zmierzyć zawodowo podejmując się pomocy innym.
Jestem Prezesem Fundacji i byłam wychowanką domu dziecka.

Nazywam się Kinga Szostko i jestem Prezesem Fundacji Przedsiębiorcy Pomagają. Ten profil to Pomocny Profil Fundacji którą prowadzę. Środki zebrane na patronite.pl w całości trafiają na konto Fundacji i w całości pomagają innym. Chciałabym, żeby w drogę z patronite.pl wybrały się ze mną osoby świadome. Takie, których los drugiego człowieka nie jest obojętny, takie, które wierzą w dobro i takie, które dostrzegają sens życia, w czymś więcej niż w czubku własnego nosa.. 

Kilka słów o mnie. Nie godzę się na ludzką krzywdę. Wierzę w ludzi, choć ciągle mnie zawodzą. Wierzę też, że mała piąteczka jest w stanie dokonać więcej niż duża stóweczka.. ;) Publikuję w serwisie natemat.pl:  http://www.natemat.pl/blogi/kingaszostko prowadzę również profil na instagramie (linki pod zdjęciem głównym). Jestem najbardziej dostępnym Prezesem dla innych. Bo uważam, że jestem dokładnie taka sama jak Wy.

Pomagam, bo wiem jak to jest, gdy jesteś dla innych niewidzialny. Wychowywałam się wiele lat w domu dziecka i znam potrzeby tych Bąków jak nikt inny. Wszystkimi siłami próbuję przekonać ludzi, że warto pomagać słabszym, że nie trzeba mieć grubego portfela by być bohaterem - bo wystarczy mieć serce. I chęci do działania i odrobinę wrażliwości.. 

Mam nadzieję, że treści jakie tutaj znajdziesz z jednej strony otworzą Ci oczy (bo może być czasem niemiło, gdy ujawnię co mnie spotyka na drodze niesienia pomocy innym) a z drugiej pokażą, że da się jeszcze zawrócić z drogi obojętności i braku reakcji na drugiego człowieka wcale nie będąc przy tym wielką firmą, czy celebrytą. To nie ten kierunek. 

Jestem doświadczoną babką. Zawodowy sukces (a znam wszystkie możliwe szczeble kariery ;)) zawdzięczam tylko sobie i ogromnej determinacji. Zamieniłam "kopy w tyłek od życia" w siłę, którą aktualnie ciężko jest zatrzymać i której ciężko nie usłyszeć..

Czego dokonałam do tej pory? Zebrałam 5 tonów darów dla Podopiecznych z Domu Dziecka Nienadowej (na zdjęciu mała Jola, której marzeniem było znalezienie pod choinką plastikowego telefonu). Zakupiłam dla Hospicjum Dziecięcego w Gdyni cztery koncentratory tlenu. Opiekuję się osobami prywatnymi, reaguję gdy wiem, że mogę pomóc. Od kilku miesięcy finansuję zabiegi stomatologiczne dla trzech gdyńskich Domów Dziecka, staram się też zabezpieczać najpilniejsze potrzeby dzieci. 1 grudnia uruchomiłam akcję https://www.pomagam.pl/drobniakinadzieciaki i zebrałam 37 tysięcy złotych na wakacje dla Dzieci z Domów Dziecka. Możesz zatem zobaczyć realnie jak wygląda to, co robię. Nie z pomocą celebrytów czy wielkich firm, ale z pomocą tych najmniejszych. Działam, ciągle działam i bywa, że zderzam się ze ścianą... O tym czasem piszę i mówię na swoich kanałach.

Od 1 marca działałam z pomocą w Ukrainie. Przez dziewięć tygodni, skoordynowałam 40 TIRów z pomocą z całej Europy, zabezpieczyłam 500 dzieci we Lwowie, znalazłam schronienie dla 150 gwałconych przez rosyjskich żołnierzy kobiet, wysłałam na front dwie karetki i zakupiłam niezbędnych produktów dla Ukrainy za kwotę 70 tysięcy złotych. Nie, nie zrobiłam tego sama a z pomocą ludzi którzy widzą, wiedzą a przedwe wszystkim wierzą we mnie. W transparentną, pozbawioną wątpliwości realną pomoc. Na moim instagramie możesz zobaczyć jak działam, zapraszam: https://www.instagram.com/kinga_szostko/

Od połowy maja uruchamiam najnowszy i zarazem największy projekt Fundacji o nazwie CoDalej? Chcę wesprzeć przyszłość zdolnych i ambitnych młodych ludzi zarówno z Domów Dziecka, jak i z rodzin ubogich. Jak? Opłacając im staże, kursy, szkolenia. Pielęgnując ich naturalne zdolności, tak aby mogły z nich skorzystać w swojej zawodowej przyszłości. 

Jeśli podasz mi pomocną dłoń i dołączysz do mojej Pomocnej Społeczności będę niezmiernie szczęśliwa, a Twoje nawet najmniejsze wsparcie zapewni mi ciągłość działania. Wystarczy, że je pomnożę. Dziękuję że jesteś! ;)