Kinoteka

W Patronite od 11.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2879

Liczba Patronów: 3103

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
20 miesięcznie
420 łącznie
Kinoteka to kultowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy, którego serce bije w Pałacu Kultury i Nauki.

O Autorze

Po trudnym dla nas wszystkich pandemicznym roku, Kinoteka dostała szansę na swoje drugie życie.

 

Czy uda nam się ją wskrzesić?

To zależy również od Was.

 

Zapraszamy Was do współtworzenia rozkwitającej na nowo Kinoteki, która:

🎦 Jest miejscem spotkań fanów kina, gdzie można obejrzeć ciekawe filmy oraz uczestniczyć w przeglądach, festiwalach, retrospekcjach, maratonach filmowych, warsztatach czy programach edukacyjnych;

🎦 Jest miejscem debat nie tylko o kulturze i sztuce, ale również o sprawach społecznych. Miejscem, w którym każdy może wyrazić swoje poglądy;

🎦 Jest miejscem, z ciekawą ofertą gastronomiczną w niepowtarzalnym klimacie łączącym w sobie tradycję powojennej Warszawy z nowoczesnością.

Czas na nowe otwarcie Kinoteki jaką zdążyliście pokochać, ale z zupełnie nową energią i pomysłami.

Razem wskrześmy naszą nową Kinotekę i świętujmy jej 20-te urodziny jeszcze w tym roku!

Razem możemy więcej!

Od ponad roku Kinoteka zmaga się z największym kryzysem w swojej ponad 20-letniej historii. Pandemia koronawirusa i kolejne lockdowny sprawiły, że Kinoteka znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. 2020 rok zakończyła stratą w wysokości 1,5 mln zł. 

Kinoteka powstała w 2001 roku w Pałacu Kultury i Nauki. W tym miejscu znajdowały się kiedyś sztandarowe sale kinowe, takie jak „Przyjaźń”, „Wiedza“, czy „Młoda Gwardia”. Socrealistyczny styl budynku PKiN, charakterystyczny wystrój sal kinowych łączących w sobie tradycję powojennej Warszawy z nowoczesnością to wyróżniki Kinoteki. Kino posiada 8 sal (łącznie 1410 miejsc), kawiarnię, bar kinowy oraz letni ogródek. Repertuar obejmuje zarówno produkcje komercyjne jak i alternatywne. Odbywają się tu również imprezy okolicznościowe, oraz festiwale; m.in. Warszawski Festiwal Filmowy, festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity, Festiwal Filmowy Kino Dzieci, AfryKamera, Festiwal 5. Smaków, Watch Docs.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Aleksander Majchrzak
Aleksander Majchrzak
Próg: 20 zł