Avatar użytkownika

Klasyczna Płytoteka

3
patronów
300 
miesięcznie
2 050 
łącznie
3
patronów
300 zł 2 050 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie mojej pracy i za zostanie mecenasem Klasycznej płytoteki! ;) Przyczyniasz się w ten sposób do dalszego rozwoju mojej strony i dajesz mi znać, że jej prowadzenie ma sens. Odwdzięczę się umieszczając nowe wpisy na stronie!
25 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie mojej pracy i za zostanie mecenasem Klasycznej płytoteki! ;) Przyczyniasz się w ten sposób do dalszego rozwoju mojej strony i dajesz mi znać, że jej prowadzenie ma sens. Odwdzięczę się umieszczając nowe wpisy na stronie, a także publikując Twoje imię i nazwisko na liście patronów w zakładce „Patroni” na Klasycznej płytotece.
50 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie mojej pracy i za zostanie mecenasem Klasycznej płytoteki! ;) Przyczyniasz się w ten sposób do dalszego rozwoju mojej strony i dajesz mi znać, że jej prowadzenie ma sens. Odwdzięczę się umieszczając nowe wpisy na stronie, publikując Twoje imię i nazwisko na liście patronów w zakładce „Patroni” na Klasycznej płytotece, a także wysyłając pocztówkę z miejsca, w które udam się na kolejny koncert.
100 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie mojej pracy i za zostanie mecenasem Klasycznej płytoteki! ;) Przyczyniasz się w ten sposób do dalszego rozwoju mojej strony i dajesz mi znać, że jej prowadzenie ma sens. Odwdzięczę się umieszczając nowe wpisy na stronie, publikując Twoje imię i nazwisko na liście patronów w zakładce „Patroni” na Klasycznej płytotece, a także przesyłając jedną ze swoich książek z imienną dedykacją.
150 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie mojej pracy i za zostanie mecenasem Klasycznej płytoteki! ;) Przyczyniasz się w ten sposób do dalszego rozwoju mojej strony i dajesz mi znać, że jej prowadzenie ma sens. Odwdzięczę się umieszczając nowe wpisy na stronie, publikując Twoje imię i nazwisko na liście patronów w zakładce „Patroni” na Klasycznej płytotece, a także recenzując uzgodniony wspólnie jednopłytowy album z muzyką orkiestrową napisaną w XIX/XX lub XXI wieku.
200 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie mojej pracy i za zostanie mecenasem Klasycznej płytoteki! ;) Przyczyniasz się w ten sposób do dalszego rozwoju mojej strony i dajesz mi znać, że jej prowadzenie ma sens. Odwdzięczę się umieszczając nowe wpisy na stronie, publikując Twoje imię i nazwisko na liście patronów w zakładce „Patroni” na Klasycznej płytotece, a także recenzując uzgodniony wspólnie kilkupłytowy (2-3 CD) album z muzyką orkiestrową napisaną w XIX/XX lub XXI wieku lub album z muzyką solową lub kameralną.
250 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie mojej pracy i za zostanie mecenasem Klasycznej płytoteki! ;) Przyczyniasz się w ten sposób do dalszego rozwoju mojej strony i dajesz mi znać, że jej prowadzenie ma sens. Odwdzięczę się umieszczając nowe wpisy na stronie, publikując Twoje imię i nazwisko na liście patronów w zakładce „Patroni” na Klasycznej płytotece, a także recenzując uzgodniony wspólnie kilkupłytowy (4-5 CD) album z muzyką orkiestrową napisaną w XIX/XX lub XXI wieku lub album operowy.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
4 dostępne miejsca
Dziękuję za wsparcie mojej pracy i za zostanie mecenasem Klasycznej płytoteki! ;) Przyczyniasz się w ten sposób do dalszego rozwoju mojej strony i dajesz mi znać, że jej prowadzenie ma sens. Odwdzięczę się umieszczając nowe wpisy na stronie, publikując Twoje imię i nazwisko na liście patronów w zakładce „Patroni” na Klasycznej płytotece, a także pisząc krótki przewodnik po nagraniach uzgodnionego wspólnie utworu.
750 zł miesięcznie
Wybierz 750 zł
4 dostępne miejsca
Dziękuję za wsparcie mojej pracy i za zostanie mecenasem Klasycznej płytoteki! ;) Przyczyniasz się w ten sposób do dalszego rozwoju mojej strony i dajesz mi znać, że jej prowadzenie ma sens. Odwdzięczę się umieszczając nowe wpisy na stronie, publikując Twoje imię i nazwisko na liście patronów w zakładce „Patroni” na Klasycznej płytotece, a także zapraszając na koncert w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu oraz na rozmowę poświęconą wydarzeniu przy kawie/piwie/ciachu ;)
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
4 dostępne miejsca
Dziękuję za wsparcie mojej pracy i za zostanie mecenasem Klasycznej płytoteki! ;) Przyczyniasz się w ten sposób do dalszego rozwoju mojej strony i dajesz mi znać, że jej prowadzenie ma sens. Odwdzięczę się umieszczając nowe wpisy na stronie, publikując Twoje imię i nazwisko na liście patronów w zakładce „Patroni” na Klasycznej płytotece, a także zapraszając na koncert organizowany przez Orkiestrę Filharmonii Czeskiej w Pradze oraz na rozmowę poświęconą wydarzeniu przy kawie/piwie/ciachu ;)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Klasyczna Płytoteka w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Klasyczna płytoteka to blog poświęcony muzyce klasycznej, stworzony przeze mnie i prowadzony nieprzerwanie od lipca 2016 roku. Interesuje mnie głównie muzyka orkiestrowa XIX, XX i XXI wieku. Teksty publikuję raz w tygodniu lub częściej.

Teksty publikowane na Klasycznej płytotece dzielą się na kilka kategorii:
- o utworach – są to przewodniki poświęcone nagraniom danego dzieła. Analizuję w nich te bardziej i mniej znane rejestracje, starając się dociec, które z nich są najlepsze. Przewodniki te różną się liczbą części – od jednej do sześciu. Ich przygotowanie jest najbardziej czasochłonne i najtrudniejsze.
- recenzje płyt – są to teksty poświęcone jednemu konkretnemu albumowi. Sięgam zarówno po nowości dostępne powszechnie na rynku wydawniczym jak i po pozycje starsze, ale z jakiegoś powodu warte poznania.
- relacje z koncertów – staram się na bieżąco relacjonować najciekawsze wydarzenia ze świata muzyki klasycznej, zarówno te odbywające się w Polsce jak i za granicą – w Wiedniu, Pradze, Berlinie czy Bukareszcie.


Dlaczego Patronite?
Prowadzenie bloga zabiera wiele czasu i energii, a płyty i podróże są kosztowne. Bardzo często muszę poszukać jakichś dodatkowych informacji czy źródeł. Pomoc patronów pomoże mi utrzymać niezależność w prowadzeniu bloga, a także rozwinąć działalność o nowe ośrodki kulturalne (Drezno, Lipsk, Paryż?). Patronite da mi także możliwość włączenia Was w proces tworzenia Klasycznej płytoteki oraz podziękowania za Wasze zaangażowanie. Chcę dalej tworzyć – z taką samą częstotliwością.

Kilka słów o mnie

Nazywam się Oskar Łapeta. Jestem muzykologiem i krytykiem muzycznym. Muzyka fascynowała mnie już od wczesnego dzieciństwa, okazało się też, że fascynacja ta jest tak silna i trwała, że w pewnym momencie (po ukończeniu pierwszego kierunku studiów) postanowiłem poświęcić się jej zawodowo. A że uwielbiam pisać i dzielić się tym, co mnie ciekawi, to chwytam za pióro (chociaż bardziej trafnie będzie jeśli powiem że za klawiaturęJ i piszę. W rezultacie powstało już ponad 800 tekstów. Pisałem artykuły naukowe, publikowane w „Muzyce”, „Res Facta Nova”, „Przeglądzie Muzykologicznym”, „Polskim Roczniku Muzykologicznym” czy „Kwartalniku Młodych Muzykologów”, mam też na koncie rozdziały w monografiach, takich jak tom drugi „Muzyki polskiej za granicą” czy „The Routledge Handbook to Music under German Occupation”. Publikowałem w „Ruchu Muzycznym”, „Nowych Książkach”, „ArtPost”, „Beethoven Magazine” czy na portalu Wroclaw.pl. Regularnie piszę też omówienia koncertowe dla Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Napisałem także pięć książek (nad szóstą właśnie pracuję ;) poświęconych historii muzyki. Cztery z nich ukazały się nakładem wydawnictwa SBM, ale dla mnie osobiście najważniejsza jest w tym momencie piąta – biografia Eugeniusza Morawskiego, która ukaże się w serii Małe Monografie w Polskim Wydawnictwie Muzycznym w 2024 roku. Kompozytor ten jest dla mnie szczególnie ważny, i to z kilku powodów. Poświęciłem mu pracę doktorską – to raz. A dwa – uważam, że jego ekspresyjna i barwna muzyka naprawdę może się podobać.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Klasyczna Płytoteka już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Tomasz Mrozowski
Tomasz Mrozowski
200 zł
Single Sparrow Stitchery
Single Sparrow Stitchery
50 zł
Ewelina Czarnowska
Ewelina Czarnowska
50 zł
Tomasz Mrozowski
Tomasz Mrozowski
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.