W Patronite od 25.09.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 946

Liczba Patronów: 1076

Zostań Patronem
Kup na prezent
12 patronów
456 miesięcznie
3 034 łącznie
​​Dziennikarka z polonistycznym wykształceniem, felietonistka, inicjatorka projektu Literacki ŻYRANDOL realizowanego w Resursie przez Centrum Kultury w Żyrardowie, prowadząca cykl spotkań z czytelnikami i rozmów z pisarzami. Pracuje nad swoją pierwszą książką.

O Autorze

Po latach pracy w mediach jako redaktorka, wydawczyni i autorka scenariuszy programów telewizyjnych w TVN, TVP, TV4 i Polsat Café wspólnie z mężem i synkiem zadomowiłam się w Żyrardowie, gdzie uruchomiłam Koło Literackie ŻYRANDOL. Comiesięczne spotkania z miłośnikami książek postrzegam w kategorii wydarzeń, a to za sprawą formuły, która przyciąga kolejnych czytelników. Omawiając wybraną książkę, kontaktujemy się z pisarzem, żeby zadać nurtujące nas pytania. Klimat zabytkowej Resursy z pięknym żyrandolem nad naszymi głowami stwarza niepowtarzalną atmosferę i zachęca do rozmów przy filiżance kawy.

  Krąg „zapalonych czytelników” stale się powiększa, a dzięki mediom społecznościowych, w których stale promuję książki, o ŻYRANDOLU głośno jest już w całej Polsce.Widząc coraz większe zainteresowanie projektem, chcę go rozwijać. Stąd pomysł na Patronite, bo wierzę, że z jego pomocą uda mi się: 

⭕️  zapraszać pisarzy na "realne" spotkania autorskie w Żyrardowie;
⭕️  organizować literackie wyjazdy tematyczne; 
⭕️  przenieść lwią część rozmów do sieci;
⭕️  nagrywać podcast "APPELuję: Czytajcie!";
⭕️  stworzyć profesjonalną www - wizytówkę ŻYRANDOLA;
⭕️  PISAĆ KSIĄŻKĘ! 

I nadal publikować swoje felietony na łamach "Życia Powiatu Żyrardowskiego". 

 
 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Dorota Stefaniak Rudzińska
Dorota Stefaniak Rudzińska
Próg: 18 zł
Kasia Wróblewska
Kasia Wróblewska
Próg: 40 zł
Edyta Pokropek
Edyta Pokropek
Próg: 40 zł
Joanna Turkowska
Joanna Turkowska
Próg: 40 zł
Beata Krauz
Beata Krauz
Próg: 40 zł
Emilia  Borecka
Emilia Borecka
Próg: 40 zł