Klub Muzyczny Bogart

W Patronite od 01.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1133

Liczba Patronów: 1430

Zostań Patronem
Kup na prezent
6 patronów
250 miesięcznie
30 500 łącznie
Miejsce tworzą ludzie. Nam udało się wspólnie stworzyć miejsce autentyczne, z autentycznym klimatem i ludźmi. Od lat organizujemy dla Państwa koncerty, wieczorki jazzowe i warsztaty muzyczne. Dziś każdy z Was może pójść o krok dalej, stając się współtwórcą i mecenasem Klubu Muzycznego Bogart.

O Autorze

Drodzy Państwo,

Minęło już wiele lat, odkąd idąc za marzeniami udało się stworzyć miejsce wyjątkowe, jakim jest Klub Muzyczny Bogart. Przez ten czas, regularnie staraliśmy się rozwijać kierowaną do Państwa ofertę, organizując wydarzenia w taki sposób, aby uczestnictwo w nich było dla Was niezapomnianym przeżyciem. Od początku naszej działalności mieliśmy już okazję gościć na scenie czołówkę polskich artystów. Grały już u nas takie zespoły, jak Lao Che, Lady Pank, Ira, TSA, Artur Gadowski, Raz Dwa Trzy, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, SBB i wielu, wielu innych. Swoją obecnością zaszczycili nas również artyści zagraniczni, a wśród nich choćby Jorgos Skolias, The Norman Beaker Blues Trio, Paul Lamb & The King Snake, Juwana Jenkins czy Wishbone Ash! Angażujemy się również w działalność charytatywną, wraz z Programem Trzecim Polskiego Radia organizując co rok akcję "Pocztówka do Świętego Mikołaja". 

Dzięki staraniom i ogromie pasji i serca, jakie wkładamy w prowadzenie naszego klubu, Bogart w rankingu prestiżowego magazynu Machina znajduje się w gronie trzech najlepszych klubów muzycznych w Polsce!

Lech Janerka w rozmowie z Piotrem Metzem – 3 Program Polskiego Radia: „Mały klub, ale piękny i niesamowity, nie podejrzewał bym, że w Gomunicach można mieć taki klub, wiele dużych miast by pozazdrościło…”

Piotr Kaczkowski w reportażu Polskiego Radia pt. „Magiczna dziura”: “O Klubie Bogart usłyszałem wiele, wiele lat temu, że jest to miejsce urokliwe i najpiękniejsze na świecie… atmosfera jest tam absolutnie niezwykła, użyłbym słowa rodzinna…”

Niestety, trudne czasy dotknęły nas wszystkich, ale Wasze wsparcie w tym okresie przerosło wszelkie wyobrażenie. Nie sposób policzyć wiadomości, komentarzy i telefonów - wszystkich pełnych słów otuchy i zachęty do działania. To dzięki Wam otworzyliśmy się na pomysł dołączenia do Patronite. Mając w głowie jedną myśl - nie ściszać muzyki w naszym klubie, postanowiliśmy oddać w tym czasie scenę młodym artystom, którzy mają szansę pokazać się naszej bogartowej rodzinie, a w przyszłości wystąpić na dużej scenie. 

Przez najbliższy rok, raz w miesiącu będziemy prezentować Wam koncert online jednego wykonawcy. Siłą Waszych głosów będziecie mogli decydować o szansach na występ na żywo danego artysty po zakończeniu akcji. Najcieplej przyjęty wykonawca wystąpi na dużej scenie, a zdobywca drugiego miejsca zdobędzie szansę na występ na scenie małej. 

Jedną parą rąk nie jesteśmy w stanie zrealizować naszego pomysłu, więc w Wasze ręce oddajemy decyzję o jego finansowaniu. Według naszych obliczeń, aby plany które sobie założyliśmy mogły się realizować, potrzebujemy około 16 000 zł miesięcznie. 

Na co przeznaczymy Wasze wsparcie?

 • Bieżące koszty związane z funkcjonowaniem i organizacją klubu
 • Budowę zaplecza technicznego, umożliwiającego transmisję koncertów na żywo
 • Wynagrodzenie dla zaproszonych wykonawców #wspieramyartystow
 • Stworzenie zespołu pasjonatów, którzy będą pilotować nasze działania

W tym miejscu kłaniamy się nisko wszystkim, którzy bezinteresownie, na różne sposoby wspierają nas przez cały okres tego trudnego dla kultury czasu. Serce rośnie dzięki takim pokładom wiary i miłości, jakie od Państwa otrzymujemy każdego dnia. 

Już dziś możecie Państwo dołączyć do grona patronów i współtworzyć razem z nami Klub Muzyczny Bogart. Zachęcamy do rzucenia okiem na progi wsparcia, które zostały przedstawione po prawej stronie. Tam opisaliśmy w jaki sposób będziemy chcieli odwdzięczyć się Państwu za Waszą hojność. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jarosław Perliński
Jarosław Perliński
Próg: 10 zł
Tomasz Maćkowiak
Tomasz Maćkowiak
Próg: 100 zł
Jerzy Krupa
Jerzy Krupa
Próg: 10 zł
Kazimierz Gizelewski
Kazimierz Gizelewski
Próg: 10 zł
Ireneusz Ciupiński
Ireneusz Ciupiński
Próg: 20 zł
Katarzyna Serwa
Katarzyna Serwa
Próg: 20 zł