Klub Jagielloński

W Patronite od 05.09.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 520

Liczba Patronów: 527

Zostań Patronem
26 patronów
740 miesięcznie
43 281 łącznie

Pełna niezależność!

32 000 zł

miesięcznie

2%

osiągnięto

31 260 zł

brakuje

Na comiesięczne opłacenie umów dla piętnastu osób ze stałego zespołu Klubu Jagiellońskiego wydajemy miesięcznie średnio ponad 60 000 złotych. Większość zadań wykonujemy w formie dzieł i zleceń. To dużo? Średnie wynagrodzenie zespołu to ok. 3500 zł netto, czyli mniej niż tzw. średnia krajowa, która w 2019 roku wynosiła ok. 3800 złotych netto.

Piętnaście opłacanych osób zdziałałoby niewiele, gdyby nie dziesiątki członków, wolontariuszy i współpracowników Klubu. To dzięki ich nieodpłatnej pracy dla idei wąski zespół może prowadzić projekty Klubu. Na zasadzie wolontariatu powstaje znaczna część naszych tekstów, otrzymujemy wsparcie eksperckie, czy organizujemy w każdym miesiącu dziesiątki ciekawych i ważnych spotkań. Staramy się robić możliwie dużo możliwie małym kosztem.

Ponad 9000 złotych kosztuje co miesiąc wynajem naszych trzech siedzib: krakowskiej, warszawskiej i katowickiej, w których na co dzień pracujemy, a w każdym tygodniu organizujemy kilka otwartych, darmowych spotkań. Kolejne ponad 4000 złotych to koszty eksploatacji lokali, mediów, Internetu etc. Do tego dochodzą koszty serwerów, koszty księgowe, obsługi technicznej naszych stron internetowych, wysyłki newsletterów i dziesiątki pomniejszych kosztów, które łącznie składają się na kwotę przekraczającą 90 000 złotych.

Nasze projekty koordynowane są przez członków zespołu, ale generują istotne koszty usług zewnętrznych, których nie wliczamy w powyższe wyliczenie. Projekty finansowane są częściowo z grantów publicznych, współpracy z firmami czy instytucjami państwowymi. Do każdego z nich dokładamy jednak istotny „wkład własny”.

By zapewnić stabilność i niezależność Klubu Jagiellońskiego, potrzebujemy otrzymywać co miesiąc od Darczyńców ok. 32 000 złotych. Prosimy o Twoje wsparcie – to od niego zależy trwałość naszej pracy!
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Oskar Rekowski
Oskar Rekowski
Próg: 9 zł
Łukasz Markowski
Łukasz Markowski
Próg: 24 zł
Jacek Środa
Jacek Środa
Próg: 24 zł
Anonimowy patron
Próg: 24 zł
Jan Małysiak
Jan Małysiak
Próg: 24 zł
Paulina Węgrzyn
Paulina Węgrzyn
Próg: 9 zł