Klub Jagielloński

W Patronite od 05.09.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 685

Liczba Patronów: 727

Zostań Patronem
Kup na prezent
23 patronów
746 miesięcznie
58 370 łącznie

Pełna niezależność!

32 000 zł

miesięcznie

2%

osiągnięto

31 254 zł

brakuje

Na comiesięczne opłacenie umów dla piętnastu osób ze stałego zespołu Klubu Jagiellońskiego wydajemy miesięcznie średnio ponad 60 000 złotych. Większość zadań wykonujemy w formie dzieł i zleceń. To dużo? Średnie wynagrodzenie zespołu to ok. 3500 zł netto, czyli mniej niż tzw. średnia krajowa, która w 2019 roku wynosiła ok. 3800 złotych netto.

Piętnaście opłacanych osób zdziałałoby niewiele, gdyby nie dziesiątki członków, wolontariuszy i współpracowników Klubu. To dzięki ich nieodpłatnej pracy dla idei wąski zespół może prowadzić projekty Klubu. Na zasadzie wolontariatu powstaje znaczna część naszych tekstów, otrzymujemy wsparcie eksperckie, czy organizujemy w każdym miesiącu dziesiątki ciekawych i ważnych spotkań. Staramy się robić możliwie dużo możliwie małym kosztem.

Ponad 9000 złotych kosztuje co miesiąc wynajem naszych trzech siedzib: krakowskiej, warszawskiej i katowickiej, w których na co dzień pracujemy, a w każdym tygodniu organizujemy kilka otwartych, darmowych spotkań. Kolejne ponad 4000 złotych to koszty eksploatacji lokali, mediów, Internetu etc. Do tego dochodzą koszty serwerów, koszty księgowe, obsługi technicznej naszych stron internetowych, wysyłki newsletterów i dziesiątki pomniejszych kosztów, które łącznie składają się na kwotę przekraczającą 90 000 złotych.

Nasze projekty koordynowane są przez członków zespołu, ale generują istotne koszty usług zewnętrznych, których nie wliczamy w powyższe wyliczenie. Projekty finansowane są częściowo z grantów publicznych, współpracy z firmami czy instytucjami państwowymi. Do każdego z nich dokładamy jednak istotny „wkład własny”.

By zapewnić stabilność i niezależność Klubu Jagiellońskiego, potrzebujemy otrzymywać co miesiąc od Darczyńców ok. 32 000 złotych. Prosimy o Twoje wsparcie – to od niego zależy trwałość naszej pracy!
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jan Małysiak
Jan Małysiak
Próg: 24 zł
Anonimowy patron
Próg: 39 zł
Anonimowy patron
Próg: 24 zł
Piotr Gajda
Piotr Gajda
Próg: 39 zł
Jakub Kowalczyk
Jakub Kowalczyk
Próg: 24 zł
Rafał Lewandowski
Rafał Lewandowski
Próg: 24 zł