W Patronite od 10.11.2021

Kolarsko.pl to powstały w 2019 roku serwis, poświęcony kolarstwu. Znaleźć w nim można informacje na z kraju i świata, analizy, zapowiedzi, podsumowania i komentarze. Cechy wyróżniające? Szybkość i aktywna, zaangażowana społeczność.

O Autorze

Dzień dobry!

Serwis Kolarsko.pl powstał w październiku 2019 roku. Docelowo ma być miejscem, w którym pasjonaci kolarstwa znajdą wszystko, czego im do szczęścia potrzeba. Obok newsów z kraju i świata, analiz, zapowiedzi i podsumowań także sporo treści autorskich - felietonów, wywiadów i reportaży. 

W ciągu ponad dwóch lat działania udało się zbudować wokół serwisu aktywną i zaangażowaną społeczność, a także sukcesywnie podnosić swoją poprzeczkę oczekiwań. Niestety, na przeszkodzie w dalszym rozwoju stanął czynnik, który zazwyczaj przekreśla marzenia - finanse.

Jako, iż bez wsparcia nie byliśmy w stanie zrobić kolejnego kroku naprzód, podjęliśmy decyzję o zamknięciu serwisu. Spotkała się ona jednak z gwałtowną reakcją naszej społeczności, która nie chce pozwolić, byśmy tak łatwo rezygnowali. Pod komunikatem o tym, że mówimy "pas", opublikowanym w sieciach społecznościowych pojawiła się masa komentarzy zachęcachących do tego, by się nie poddawać. Naszą skrzynkę zasypały też wiadomości. 

Nie mogliśmy pozostać wobec tego obojętni. Uznaliśmy, że przynajmniej spróbujemy, bo jesteśmy to tym ludziom winni. Stąd nasza obecność tutaj. Wierzymy, że dzięki wsparciu będziemy w stanie jednak podtrzymać działalność i wciąż dawać ludziom to, czego potrzebują.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)