Avatar użytkownika

Podcast "Koleżanki, porozmawiajmy", Martyna Kraus

0
patronów
0 
miesięcznie
2 220 
łącznie
0
patronów
0 zł 2 220 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Kumpelka ✨

Piątkę można wydać na cokolwiek, a Ty zdecydowałaś_eś się wydać ją na mój podcast. A to oznacza też, że mnie słuchasz i że chcesz, żeby rozmawiała z ludźmi dalej. Nie ma dla mnie lepszej rzeczy, niż wiedzieć, że są ludzie, którzy słuchają "Koleżanek". Więc do usłyszenia!

Bardzo Ci dziękuję za wsparcie!
10 zł miesięcznie
Koleżanka 💋

Koleżankujemy się, mega!
Dychę, tak jak piątaka można wydać na cokolwiek, a Ty zdecydowałaś-eś się wydać ją tutaj. Dziękuję, nie tylko, że słuchasz podcastu, ale też że chcesz, żebym robiła go dalej!

W ramach wdzięczności, oferuję Ci dostęp do mojej bazy wiedzy, czyli spisu i linków do materiałów, filmów, książek, podcastów, które ukształtowały ten podcast i kształtują mnie jako człowieka, kobietę i które zwyczajnie bardzo polecam ♡

🔹 oraz Twoje imię wśrod Patronów na mojej stronie internetowej, jeśli będziesz tego chcieć oczywiście!
20 zł miesięcznie
Dobra Koleżanka 🌷

Dla mnie to już naprawdę spore wsparcie! Dziękuję, że wierzysz to, że będę dawać Ci treści dobrej jakości. Dzięki takim osobom, jak Ty ten podcast będzie rósł.

W ramach wdzięczności za wsparcie chciałabym, żebyśmy zostały_li w kontakcie, to znaczy, żebym mogła raz w miesiącu wysyłać Ci maila w temacie: kobiecość, wolność i dobre życie. Trochę refleksji, trochę poleceń, trochę wiedzy. (Będę oczywiście czekała na Twoją odpowiedź na maila!)

🔹 oraz dostęp do tej bazy wiedzy, co powyżej

🔹 i imię w spisie Patronów na stronie "Koleżanek"
50 zł miesięcznie
Siska 🍒

Babo, wspierasz mnie! Dzięki ogromne.

Do tej pory robiłam masę roboty związanej z podcastem za darmo, wierząc w rozwój i wierząc w pojawienie się takich osób, jak Ty. Jednak szczerze mówiąc, im dłużej tak było, tym bardziej bałam się, że (mimo wielkich chęci!) dłużej już tak nie pociągnę. Także wielkie dzięki Siostro, że jesteś i że umożliwiasz mi taką twórczość ♡

Chcę byś miała swój udział w podcaście. Chciałabym dawać Ci znać zanim spotkam się z następnym gościem na rozmowę, abyś miał_a możliwość wysłania mi pytanie(a) jakie chciałabyś jemu, jej zadać.

🔹 oraz dostęp do bazy danych

🔹 i comiesięczny mail

🔹 i imię na stronie w podpisie Patronów
100 zł miesięcznie
BFF ❤️

Jesteś Matką mojego podcastu. Dziękuję!

Stówa to już naprawdę gruba kasa. Jeśli dajesz mi stówkę, to dozgonna wdzięczność to zdecydowanie za mało! Dzięki ogromne, że jesteś, że słuchasz "Koleżanek", że chcesz kolejnych odcinków i że wierzysz, że będą dobre!

Dwa razy do roku będę organizować warsztat dla kobiet z kobiecej cykliczności pt." Harmonia z cyklem". Zapraszam Cię na ten warsztat (online lub na żywo, w zależności, co ustalimy) za darmo, a jeśli Ty już z niego skorzystasz, możesz na takich samych warunkach wysłać swoją mamę, siostrę, przyjaciółkę. To będzie też genialna okazja, żeby się poznać i porozmawiać.

🔹 oraz możliwość zdania pytania bohaterce podcastu

🔹 i dostęp do bazy wiedzy

🔹 i comiesięczny mail

🔹 i imię na stronie w podpisie Patronów

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Podcast "Koleżanki, porozmawiajmy", Martyna Kraus w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Pogłębione rozmowy z kobietami, także ekspertkami w różnych dziedzinach o psychice, ciele i duchu oraz relacjach z ludźmi i światem.
Szukam równowagi i dobrego życia. Przyłączysz się?

Zapraszam Cię w koleżankową przestrzeń!

 

 

1. Najważniejsze, żebyśmy jako kobiety stały się współtwórczyniami kultury. Żebyśmy wyszły z opresji kultury, która nas programuje, mówi, w jakiej relacji mamy być ze sobą, ze swoim ciałem, z miesiączką.  Najważniejsze, żebyśmy mogły same doświadczać SWOJEGO CIAŁA i same określać, czym ono dla nas jest.

 

2. Wszyscy chcemy żyć życie owocne, wydajne i pełne spełnienia. By tak było, potrzebujemy dbać o naszą kondycję - psychofizyczną i duchową, czyli być w integracji płaszczyzn PSYCHIKI, BIOLOGII i DUCHA. Jak to zrobić? Poprzez szeroko rozumiany rozwój i STAN RÓWNOWAGI. Czyli potrzebujemy mieć w równowadze nasze cele, wyzwania, wartości, relacje, pracę, odpoczynek i inne.

 

3. Jeśli edukuję się, czytam, słucham autorytetów, a także potrafię myśleć krytycznie i uczyć się poprzez własne doświadczenia oraz historie innych ludzi, zdobywam wiedzę. Wiedza daje mi poczucie SPRAWCZOŚCI, poczucie WPŁYWU, poczucie BEZPIECZEŃSTWA. Brak wiedzy to bezradność. 

 

To wszystko powiedziały mi bardzo mądre kobiety, bohaterki mojego podcastu "Koleżanki, porozmawiajmy"

→ https://spoti.fi/3xDEbM1

 

Co robię w podcaście?

 • szukam równowagi, 

 • rozmawiam z ekspertkami w różnych dziedzinach, by zdobywać wiedzę ze sprawdzonych źródeł,

 • rozmawiam z kobietami i szukam kobiecych historii, bo wspaniale jest mieć wokół siebie grono mądrych bab!, uczyć się od nich i nie mieć z nimi tematów tabu.  

 • piszę o kobiecej cykliczności, obrazie ciała i dobrym życiu na Instagramie i Facebooku

 

Jakie tematy poruszam?

 

 

Mam nadzieję, że się do mnie przyłączysz!

Bo jaki jest sens robić podcast dla samej siebie?

 

Co Wam dam?

 • pogłębione rozmowy z ekspertkami, żebyście nie musiały same, w otchłani internetu szukać ludzi godnych zaufania, 

 • ciekawe, wciągające historie, rozmowy na tematy tabu, 

 • wartościowe treści, inspirujące bohaterki, rzetelne podejście do tematu, celne pytania,

 • dwa odcinki podcastu w miesiącu.

 

Możesz mi zaufać, bo...

 

Co dalej?

Do tej pory podcast realizowałam z własnych środków. Było, i wciąż jest to moje zajęcie dodatkowe. Podcast pomaga mi produkować mój mąż, który zajmuje się tu dźwiękiem, operatorką, scenografią, grafiką.

Produkcja nagrań i filmów, rozmowy wymagają mnóstwa pracy, czasu i energii! Im lepszą jakość chcę dawać, tym więcej pracy muszę włożyć. Dlatego na tym etapie proszę Was o wsparcie!

 

Mam ogromną nadzieję, że dzięki niemu będą wciąż mogła robić "Koleżanki"

i podcast będzie rósł jako miejsce wspierające kobiety w wolności i dobrym życiu!

 

Dzięki Waszemu wsparciu będę mogła:

 • regularnie tworzyć treści - podcast, nagrania wideo, treści w mediach społecznościowych,

 • zaopatrywać się w sprzęt, który będzie dawał Wam dobrą jakość odbioru!

 • poświęcać czas na rzetelne przygotowanie się do rozmów, research, wybór bohaterek i ekspertek, 

 • z czasem przestać pracować nad podcastem pro-bono, bo choć go kocham, muszę przyznać, byłoby to ogromną ulgą:)

 

Będę ogromnie wdzięczna, jeśli zechcesz mnie wesprzeć!

A jeśli nie, to i tak zapraszam cię do słuchania i oglądania. Bo tu nic nie musisz;)

 


 

A dla dociekliwych i zainteresowanych.... jak to się zaczęło?

Od hormonów, miesiączki i cyklu menstruacyjnego. Gdy odkryłam temat kobiecej cykliczności nie mogłam uwierzyć, że nikt mi wcześniej o tym nie powiedział. Zastanawiam się, jak to możliwe, że kobiety raz czują się jak druga Beyoncé, a raz mają ochotę w pracy zamknąć się z obiadem same w toalecie, jak Lindsay Lohan we "Wrednych dziewczynach" i nie zastanawiają się, dlaczego to tak się zmienia? 

Gazety o tym nie pisały, portale też nie, nie było książek o cykliczności po polsku. Postanowiłam, że muszę moimi odkryciami zacząć się dzielić. Tak powstały pierwsze odcinki "Koleżanek". 

Im więcej wywiadów robiłam, tym bardziej zaczęłam przekonywać się, że nasze kobiece ciała, nasze hormony, nasze miesiączki, to jest temat, który obejmuje znacznie więcej niż samą biologię. To temat społeczny, polityczny i kulturowy. Postanowiłam więc rozszerzyć moje rozmowy o kolejne zagadnienia i dziś poruszam się w obrębie trzech haseł: kobiecość, wolność, dobre życie. 

Tutaj możecie jeszcze przeczytać moje teksty prasowe, z których jestem najbardziej dumna: 

Karolina Kuszlewicz, rzeczniczka praw zwierząt: Biorę sprawy ptaków i ryb

Pastroka Monika Zuber: Na egzaminie jeden z pastorów zapytał, kto zajmie się dziećmi, gdy ja będę w kościele. Oblewałam dziewięć razy

Hormony płciowe: estrogen daje siłę, dobre samopoczucie, energię. Testosteron składnia do rywalizacji, podnosi libido. Progesteron powoduje wzrost apetytu

Lepiej zwierzęciu z bezdomnym niż w schronisku? Nawet najlepsze schronisko nie da psu tego, co człowiek

Chodzisz boso, pracujesz na leżance, światło daje znać, kiedy iść do domu. Tak się pracuje w polskich biurach

U pani Miry i Doroty strzygą się m.in. Ania Kuczyńska, Krystyna Kofta. Salon istnieje od 40 lat. Jak one to robią?

Leżę i Pracuję: Jak masz super CV, to pracy u nas nie dostaniesz. My zatrudniamy tych, którzy mają najmniejsze szanse

Cele Autora

Podcast za żyćko, żyćko dzięki Wam
 • 2 500 zł miesięcznie
 • 2 500 zł brakuje
0%
Koleżanki, nie mam w życiu wygórowanych oczekiwań. Nauczyłam się w ostatnich latach żyć skromnie, żeby móc robić to, co lubię i czego pragnę. Ale nie będę dłużej ukrywać, że marzę, żeby przestać robić to za darmo. Bo czasem jest ciężko. Nigdy wcześniej nie zdawałam sobie sprawy, jak wymagająca jest twórczość internatowa.

Są w niej elementy, które trudno wycenić. Bo nie jesteśmy uczeni, jak wyceniać swój czas, energię, pomysły, wysiłek, zaangażowanie. A może jesteśmy raczej uczeni je nie doceniać.

Są elementy bardzo konkretne. Lampy, mikrofony, kamera, aparat, mikser, kabelki, słuchawki, programy komputerowe, reklamach, grafika.

Są elementy konkretne, ale trudno mierzalne. Przygotowywanie się do wywiadów, rozwój w dziedzinie, montaż, szkolenia, social media, marketing, komunikacja. (Tyle zawodów, ile przy tym podcaście przerobiliśmy z moim kompanem podcastowym i życiowym, mężem Kacprem, to trudno zliczyć! I jest satysfakcja, ale z satysfakcji nie pożyjesz)

I elementy niby oczywiste, ale znowu nie tak bardzo. Czyli każdy potrzebuje za coś żyć. Ubrać się, umalować, zapłacić prąd. Odpocząć, zrelaksować, iść do kina. A jakby tak jeszcze móc gościa z podcastu zaprosić na kawę z ciastkiem albo obiad?! Czad!

Do tego wszystkiego potrzebuję Was. Dlatego założyłam konto na Patronite. Żebyście, jeśli zechcecie, mogli wspierać moją działalność.

Wy wiecie już, że możecie mi zaufać. Do tej pory z własnych środków wyprodukowałam trzy sezony podcastu. Wiecie, że jestem dziennikarką z doświadczeniem, że stawiam na jakość, pogłębione, wartościowe rozmowy. Wiecie, że jestem pracowita i wytrwała, bo robię to już prawie dwa lata.

Bądźcie moimi mecenasami, mecenaskami, moimi pracodawcami.
Za każda kobietą sukcesu, stoi wspierająca ją kobieta sukcesu! Nie?

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Podcast "Koleżanki, porozmawiajmy", Martyna Kraus już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
10 zł
Katarzyna Kraus
Katarzyna Kraus
50 zł
Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.