Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Podcast "Koleżanki, porozmawiajmy", Martyna Kraus w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kupony
1. Najważniejsze, żebyśmy jako kobiety stały się współtwórczyniami kultury. Żebyśmy wyszły z opresji kultury, która nas programuje, mówi, w jakiej relacji mamy być ze sobą, ze swoim ciałem, z miesiączką. Najważniejsze, żebyśmy mogły same doświadczać SWOJEGO CIAŁA i same określać, czym ono dla nas jest.
2. Wszyscy chcemy żyć życie owocne, wydajne i pełne spełnienia. By tak było, potrzebujemy dbać o naszą kondycję - psychofizyczną i duchową, czyli być w integracji płaszczyzn PSYCHIKI, BIOLOGII i DUCHA. Jak to zrobić? Poprzez szeroko rozumiany rozwój i STAN RÓWNOWAGI. Czyli potrzebujemy mieć w równowadze nasze cele, wyzwania, wartości, relacje, pracę, odpoczynek i inne.
3. Jeśli edukuję się, czytam, słucham autorytetów, a także potrafię myśleć krytycznie i uczyć się poprzez własne doświadczenia oraz historie innych ludzi, zdobywam wiedzę. Wiedza daje mi poczucie SPRAWCZOŚCI, poczucie WPŁYWU, poczucie BEZPIECZEŃSTWA. Brak wiedzy to bezradność.
szukam równowagi,
rozmawiam z ekspertkami w różnych dziedzinach, by zdobywać wiedzę ze sprawdzonych źródeł,
rozmawiam z kobietami i szukam kobiecych historii, bo wspaniale jest mieć wokół siebie grono mądrych bab!, uczyć się od nich i nie mieć z nimi tematów tabu.
piszę o kobiecej cykliczności, obrazie ciała i dobrym życiu na Instagramie i Facebooku
Mam nadzieję, że się do mnie przyłączysz!
Bo jaki jest sens robić podcast dla samej siebie?
pogłębione rozmowy z ekspertkami, żebyście nie musiały same, w otchłani internetu szukać ludzi godnych zaufania,
ciekawe, wciągające historie, rozmowy na tematy tabu,
wartościowe treści, inspirujące bohaterki, rzetelne podejście do tematu, celne pytania,
dwa odcinki podcastu w miesiącu.
Do tej pory podcast realizowałam z własnych środków. Było, i wciąż jest to moje zajęcie dodatkowe. Podcast pomaga mi produkować mój mąż, który zajmuje się tu dźwiękiem, operatorką, scenografią, grafiką.
Produkcja nagrań i filmów, rozmowy wymagają mnóstwa pracy, czasu i energii! Im lepszą jakość chcę dawać, tym więcej pracy muszę włożyć. Dlatego na tym etapie proszę Was o wsparcie!
Mam ogromną nadzieję, że dzięki niemu będą wciąż mogła robić "Koleżanki"
i podcast będzie rósł jako miejsce wspierające kobiety w wolności i dobrym życiu!
regularnie tworzyć treści - podcast, nagrania wideo, treści w mediach społecznościowych,
zaopatrywać się w sprzęt, który będzie dawał Wam dobrą jakość odbioru!
poświęcać czas na rzetelne przygotowanie się do rozmów, research, wybór bohaterek i ekspertek,
z czasem przestać pracować nad podcastem pro-bono, bo choć go kocham, muszę przyznać, byłoby to ogromną ulgą:)
Od hormonów, miesiączki i cyklu menstruacyjnego. Gdy odkryłam temat kobiecej cykliczności nie mogłam uwierzyć, że nikt mi wcześniej o tym nie powiedział. Zastanawiam się, jak to możliwe, że kobiety raz czują się jak druga Beyoncé, a raz mają ochotę w pracy zamknąć się z obiadem same w toalecie, jak Lindsay Lohan we "Wrednych dziewczynach" i nie zastanawiają się, dlaczego to tak się zmienia?
Gazety o tym nie pisały, portale też nie, nie było książek o cykliczności po polsku. Postanowiłam, że muszę moimi odkryciami zacząć się dzielić. Tak powstały pierwsze odcinki "Koleżanek".
Im więcej wywiadów robiłam, tym bardziej zaczęłam przekonywać się, że nasze kobiece ciała, nasze hormony, nasze miesiączki, to jest temat, który obejmuje znacznie więcej niż samą biologię. To temat społeczny, polityczny i kulturowy. Postanowiłam więc rozszerzyć moje rozmowy o kolejne zagadnienia i dziś poruszam się w obrębie trzech haseł: kobiecość, wolność, dobre życie.
Tutaj możecie jeszcze przeczytać moje teksty prasowe, z których jestem najbardziej dumna:
Karolina Kuszlewicz, rzeczniczka praw zwierząt: Biorę sprawy ptaków i ryb
Wesprzyj działalność Autora Podcast "Koleżanki, porozmawiajmy", Martyna Kraus już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.