Michał Janicki

W Patronite od 09.12.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Śpiewak operowy, który od 12 lat pisze swoje utwory do szuflady - tak, to o mnie. Brak czasu, wymówki i strach przed reakcją innych odsuwały wydanie utworów, które przez ponad dekadę chowałem "na później". Od niedawna zaczynam coraz śmielej do nich zaglądać i wykonywać. Może czas na ich wydanie?

O Autorze

Cześć, dzień dobry, nazywam się Michał Janicki.

Jestem śpiewakiem operowym, który od 5 lat występuje na scenach teatrów i filharmonii w Polsce i zagranicą. Śpiewałem też na balkonie w pierwszym roku pandemii dla kilkutysięcznej publiczności zgromadzonej na transmisji LIVE.


Ale mam też coś, czym do tej pory nie miałem odwagi dzielić się z innymi. Od 12 lat pisuję do szuflady swoje własne piosenki. Od niedawna próbuję przełamać strach przed reakcją innych, przestaję wymyślać kolejne wymówki i w końcu zacząć pokazywać moje utwory szerszej publiczności. Jedne z nich napisałem na ślub moich przyjaciół, dwa nagrałem w domowym studiu mojego kolegi, wziąłem też udział w kilku konkursach songwriterskich. Śpiewam je też mojej córeczce, która jeszcze nie mówi i nie chodzi, więc można powiedzieć, że jest cierpliwą słuchaczką.


Przechodząc do sedna... Coraz częściej czuję, że dojrzałem do tego, żeby moją twórczość wydać w formie albumu. To ponad 50 utworów z własnymi tekstami, kilkanaście tłumaczeń muzyki zagranicznej, kilkadziesiąt na fortepian solo i do tekstów innych autorów. A kolejnych piosenek wciąż przybywa, bo praktycznie codziennie coś piszę. Jest z czego wybierać. Moim marzeniem jest w końcu ich wydanie. Żeby tak się stało, muszę zgromadzić finanse na cały proces - od rejestracji utworów w studio do wydania ich i promocji. Kwota zebrana na Patronite będzie uzupełniała wkład własny, który odkładam na to duże przedsięwzięcie. 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika