Elżbieta Wąsik

W Patronite od 10.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
Korektorka i redaktorka tekstów literackich i popularnonaukowych, bajkopisarka, autorka fanpage'a poświęconego poprawności języka polskiego.

O Autorze

KIM JESTEM?

Jestem przede wszystkim kimś, kto marzy i spełnia swoje marzenia, dlatego najpierw odpowiem na pytanie: kim byłam? Bo przecież to przeszłość kształtuje nas i naszą przyszłość.

Byłam bibliotekarką, bo tak sobie wymarzyłam, byłam nauczycielką, bo tego pragnęłam.

Jestem miłośniczką książek, poetką i bajkopisarką. Z miłości do języka dokonuję korekty tekstów, pomagam autorom w redagowaniu utworów i niekiedy zabawiam się w mentorkę, udzielając wskazówek młodemu twórcy, jak odnaleźć się w literackiej przestrzeni.

Oczywiście łatwiej udzielać rad innym niż sobie, dlatego gdy odpisałam młodej autorce, która poprosiła mnie o komentarz do swoich tekstów, że jeżeli coś chowamy głęboko w szufladzie, z dala od ludzkich spojrzeń, to tak jakby to coś w ogóle nie istniało, więc po co zawracać sobie tym głowę, pomyślałam, że tej rady należało udzielić sobie już dawno temu. Skoro bowiem mam coś do zaoferowania, powinnam wyjąć z szuflady i podzielić się z innymi. Dlatego właśnie założyłam fanpage poświęcony polszczyźnie, jej poprawności, estetyce i pięknu. Zajrzyj na nią koniecznie:

http://facebook.com/ewasikautor

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!