Kurpie - historia i trwanie

W Patronite od 12.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1550

Liczba Patronów: 1756

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
125 miesięcznie
1 325 łącznie
Strona "Kurpie - historia i trwanie" istnieje od 2013 roku i ma na celu promowanie regionu kurpiowskiego i troskę o jego dziedzictwo. Jestem jej twórcą i autorem większości postów na niej zamieszczanych.

O Autorze

Kurpie - historia i trwanie to fanpage na Facebooku i jednocześnie nazwa bloga prowadzonego na platformie blogspot.com. Od 2013 r. prowadzę fanpage, który ma na celu promocję dziedzictwa Kurpiowszczyzny i troskę o jej zachowanie.


Kurpie - historia i trwanie - fanpage --> link
Kurpie - historia i trwanie - blog --> link

Nazywam się Łukasz Gut, pochodzę z Dylewa na Kurpiach, rocznik 1989. Z wykształcenia jestem historykiem. Publikowałem m.in. w magazynie „Kurpie”, w „Zeszytach Naukowych Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego” i w „Roczniku Mazowieckim”. W 2015 roku zostałem wyróżniony nagrodą Kurpika, przyznawaną przez Związek Kurpiów w kategorii „budzenie tożsamości”. „Po godzinach” zamieszczałem artykuły dotyczące historii sportu i palenia fajki na kilku znanych portalach internetowych (histmag.org, historia.org.pl, wilanow-palac.pl). Z wykształcenia jestem historykiem (mgr 2013 – UMK w Toruniu), interesuję się sportem, historią i przyrodą.
 Od ponad ośmiu lat próbuję czasem w poważnej, innym razem w lekkiej formie przypominać o bardziej i mniej znanych kartach historii mojego regionu. 

Wszystkich odwiedzających mój profil na Patronite zapraszam do śledzenia mojej strony i bloga :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Maciej Talaga
Maciej Talaga
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Marianna Umerle
Marianna Umerle
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł