Avatar użytkownika

Kwestia Kultury

4
patronów
120 
miesięcznie
6 590 
łącznie
4
patronów
120 zł 6 590 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Kwestia Ciążenia

Ciężka sprawa z gotowizną? Jak nie mawia przysłowie: „grosz do grosza, a będzie Stowarzyszenie Kwestia Kultury”. W Twych pozornie drobnych wdowich trzech złotych drzemie ogromna moc zdolna przeważyć szalę naszych trudności finansowych – nie zmarnuj jej.

Gratulacje – właśnie zostałeś Patronem Kultury! Wyrazem naszej wdzięczności za Twe wsparcie będzie nasze podziękowanie, które prześlemy Ci mejlem.
Dodatkowo zostaniesz automatycznie zapisany do listy mailingowej naszego comiesięcznego newslettera kulturalnego (w którym zawrzemy informacje o najciekawszych naszym zdaniem filmach, spektaklach teatralnych, koncertach, wystawach, festiwalach czy performansach 💌 📫
5 zł miesięcznie
Kwestia Remontu

Twoja cegiełka tylko wydaje się znaczyć niewiele – tak naprawdę może ona przyczynić się do budowy muru oddzielającego nas od ruiny finansowej. Stańmy razem #muremzakulturą.

Gratulacje – właśnie zostałeś Patronem Kultury! Poza otrzymanym benefitów wynikających z Kwestii Ciążenia powinieneś spodziewać się zafigurowania na oficjalnej liście naszych Darczyńców zamieszczonej na Facebooku 💌📫 📝
10 zł miesięcznie
Kwestia Świeżości

Twa dotacja to nie przelewki, a konkretny przelew. Ten napływ gotówki pozwala nam wynurzyć się z długów (przestajemy być spłukani!), a nasze działania napędza odświeżająca bryza niemożliwa do uzyskania przez nas w oparciu o wpływy z poprzednich progów – monetami nie da się wachlować.

Gratulacje – właśnie zostałeś Patronem Kultury! Poza otrzymanym od nas benefitów wynikających z Kwestii Remontu, mamy dla Ciebie film – z podziękowaniami dedykowanymi indywidualnie Tobie! 💌📫📝🎬
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
13 dostępnych miejsc
Kwestia Iniekcji

Tak szczodrych jak Ty szuka się jak igły w stogu siana. Igły, czaisz? Otrzymany od Ciebie zastrzyk gotówki zwiększa naszą odporność na bankructwo, a zaszczepiona nam motywacja nie pozwala porzucić żadnego projektu.

Gratulacje – właśnie zostałeś Patronem Kultury! Poza całą kroplówką atrakcji dostępnych w ramach Kwestii Świeżości oferujemy Ci uczestnictwo w spotkaniu członków KK ze społecznością równie fantastycznych Patronów jak Ty! Możemy się zobaczyć na żywo lub online, raz na kwartał, podczas naszego zebrania lub niezobowiązującego spaceru 💌📝🎬📫👩🏻‍🤝‍👨🏼
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
4 dostępne miejsca
Kwestia Równości

Skoro czas to pieniądz, a pieniądz rodzi pieniądz, to pieniądz rodzi czas – naszego wspólnego wzrostu. Równie dobrze możemy powiedzieć, że naprawdę równy z Ciebie Patron.

Gratulacje – właśnie zostałeś Patronem Kultury! Twa niezrównana charyzma sprawia, że nie masz sobie równych, dlatego poza równowartością puli nagród Kwestii Świeżości oferujemy również nawiązanie osobistego kontaktu poprzez pocztę tradycyjną. Spokojnie, nie musisz być naszym rówieśnikiem! By wyrównać rachunki, co miesiąc wespniemy się na równiny naszej kreatywności, tworząc* dla Ciebie wspaniały list lub równie piękną kartkę 💌📝🎬📫💞

*a nawet wysyłając, o ile mieszkasz w Polsce
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
4 dostępne miejsca
Kwestia Spektaklu

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że niezależnie od okoliczności Show must go on!, dlatego wciąż powtarzasz, że w trosce o kulturę cena nie gra roli. Robią to natomiast aktorzy, których pracę na rzecz sztuki możemy dzięki Tobie wynagrodzić.

Gratulacje – właśnie zostałeś Patronem Kultury! Dzięki Tobie wiemy, kiedy ze sceny nie zejść, dlatego prócz atrakcji zawartych w Kwestii Świeżości mamy dla Ciebie podwójne zaproszenie* na nasz wybrany przez Ciebie spektakl (bądź inne organizowane przez nas wydarzenie) wraz z „biletem” za kulisy 💌📝🎬📫🎟️

*jest to jednorazowa nagroda dostępna przy min. 2-miesięcznym wsparciu
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
3 dostępne miejsca
Kwestia Blasku

➡️ PRÓG DLA FIRM & MECENASÓW ⬅️

To jasne – rzucasz nowe światło na sprawę Kwestii Kultury. Jupiter Twego wsparcia rozprasza ogrom ciemności, z którymi od teraz nie musimy się już borykać, dzięki czemu wspólnie zmierzamy do celu, nie błądząc, jak kiedyś, po omacku.

Gratulacje – właśnie zostałeś P̶a̶t̶r̶o̶n̶e̶m̶ MECENASEM Kultury! Zygmunt sprawia, że nasza sytuacja finansowa w końcu zaczyna wyglądać. Robi to (i to jak milion dolarów – to dopiero wymiana po atrakcyjnym kursie!) także logo Twej niesamowitej firmy (bądź niemniej niesamowite nazwisko) dumnie prezentujące się na naszych materiałach promocyjnych, stronie www oraz zdjęciu w tle*. Gdyby tego było mało, obsypujemy Cię pulą nagród Kwestii Świeżości, na czym nie poprzestajemy, pozwalając na wybór jeszcze jednej spośród nagród dostępnych w poprzednich progach 💌📫📝🎬🌟❓

*po zadeklarowanym min. 2-miesięcznym wsparciu przez okres trwania tegoż
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
1 dostępne miejsce
Kwestia Rodziny

Kto nigdy nie marzył o zobaczeniu klasycznego spektaklu zrealizowanego w konwencji fantastyki naukowej, niech pierwszy wykupi inny próg. Doskonale, skoro udało nam się pozbyć reszty, to możemy przejść do interesu – posłuchaj uważnie: ten próg jest przeznaczony WYŁĄCZNIE dla Ciebie. Upinamy już gorsety i oliwimy zębatki, więc nie każ nam czekać na zaproszenie!

Gratulacje – właśnie zostałeś Patronem Kultury! Choć otrzymasz od nas to samo, co wyborcy Kwestii Świeżości, postanowiłeś wesprzeć nas po pięćdziesięciokroć bardziej – to właśnie dlatego Ty i tylko Ty stajesz przed szansą zaproszenia Męża i Żony do przestrzeni swego domowego życia*. Tylko jest jedno ale (poza drugim, że jeśli jesteś cwaniakiem, który liczy na to, że uwierzymy, że mieszkasz na scenie, to się grubo mylisz): Weź nie zrób tak, że wykupisz ten próg i nas nie zaprosisz, k? Jak tak, to kk 💌📝🎬📫🏡

*ale dopiero po 3-miesięcznym wsparciu

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kwestia Kultury w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stowarzyszenie Kwestia Kultury ma na celu popularyzację działań kulturalnych oraz wspieranie młodych twórców półprofesjonalnych w dziedzinach związanych głównie z teatrem, sztukami plastycznymi oraz muzyką i działań interdyscyplinarnych.

Prawdopodobnie w tym miejscu powinien znaleźć się krótki, acz treściwy opis Kwestii Kultury, żeby bez większego skupienia móc raz dwa poznać sprawców tego stowarzyszenia. Niestety, na lekkie pióro trafiliście, więc nieco się zaczytacie – w końcu kulturę słowa też cenimy.

 

A było to tak…
Dawno, dawno temu, a dokładnie w grudniowej aurze 2018 roku, padło zdanie jednej z nas:  

— Chciałabym zrobić coś, żeby nasze zdolne ziomki pokazały światu swoje talenty. – A to dlatego, że obracaliśmy się w gronie chodzących talentów. Podchwycił to ktoś drugi, odpowiadając lakonicznym: 

— Okej.

I tak oto chwilę ponad miesiąc później powstało stowarzyszenie, którego ideą stało się stworzenie motywującej przestrzeni do rozwijania swoich amatorskich lub półprofesjonalnych skrzydeł na full profesjonalnym rynku kultury.


Ruszyła machina!

Zebrała się nas mała eKKipa:

Zaszczytnie okrzyknęliśmy się menadżerami kultury, bo to dumnie reprezentować kulturę w świecie, a taki był nasz cel. Choć w zasadzie dopiero po roku działalności ustaliliśmy jasno i wyraźnie, że działać będziemy w trzech obszarach – co widać na załączonym obrazku:

Filary

I tak sobie działaliśmy, że w dziale produkcji, czyli realizacji własnych marzeń i wizji, naprodukowaliśmy kilka spektakli, z których pierwszym była sztuka spod pióra dobrej znajomej (tak oto ziściło się pierwotne życzenie) pt. ZasłONA:

Jednocześnie nasze dusze – spragnione klasyki na współczesnych deskach – nie mogły powstrzymać się przed zawarciem współpracy z Aleksandrem Fredrą, co w efekcie zakończyło się trzyletnim romansem… a właściwie tryptykiem.

Śluby Panieńskie (2019)

Mąż i żona (2020)

Zemsta (2021)


No, ale przecież nie samą produkcją żyje działacz kultury. Czasem warto się jej przyjrzeć, a nawet i do niej zachęcić! A że miłośników musicali wśród nas nie zabrakło, to i trzeba było Kwestię Musicalu poruszyć:Żeby tego było mało, serca wciąż pałały chęcią wspierania tych, których nawiązywanie kontaktów z instytucjami, formalności, pozyskiwanie funduszy czy promocja działań przyprawiały o zawrót głowy. Pomogliśmy się więc wynurzyć na światło dziennie nie tylko wymienionej już sztukopisarce, ale i scenografko-kostiumolożce, kilku fotografom, potężnej rzeszy młodych aktorów, pianiście, a nawet i zespołowi, którego członkowie w międzyczasie okazali się być bardzo Stylovi.

I tak się w tych działaniach rozpędziliśmy, że zaczęliśmy organizować kulturalne konsultacje dla działaczy kultury i przygarniać praktykantów pod nasze skrzydła, a przy tym pochłonęła nas wszechobecna w kulturze grantoza i – ku zaskoczeniu – skuteczny w naszym wydaniu regionalny PR.

— Osiągnąwszy radość i satysfakcję z realizacji pasji, żyli długo i szczęśliwie – powiedziała Nadzieja, wierząc, że wypowiedziane słowo się spełni. Ale niestety Rzeczywistość, twardo stąpając po ziemi, nie pozwoliła nam zasnąć błogim snem kulturalnym. W tej historii pojawił się bowiem nieplanowany zwrot akcji. Dotychczas puste kieszenie, z którymi nauczyliśmy się sprawnie sobie radzić, pod wpływem pandemii stały się jeszcze bardziej puste. Tak, że nawet składki członkowskie nie zdołały wynagrodzić comiesięcznych kosztów prowadzenia stowarzyszenia. I choć może wydawać się to błahym problemem, Kwestia Kultury od kilku miesięcy wstrzymuje oddech w obawie o dalsze istnienie. Szukamy tych, których zainteresują wymienione na górze bądź po prawej stronie Kwestie – chętnie się nimi podzielimy w zamian za pomoc w dopisaniu happy endu do tej historii. Szukamy, bo chcemy produkować dla Was znacznie więcej niż tylko spektakle. Chcemy grać to, czego nawet nie zdążyliście wszyscy zobaczyć. Chcemy opowiadać o tym, czego tak dawno nikt z nas nie widział na żywe oczy. Chcemy wyławiać Waszą twórczość z głębokości zakurzonych szuflad. Chcemy zapraszać Was na prelekcje podróżnicze, wieczorki poetyckie, koncerty i wernisaże. Chcemy odkrywać w Was potencjał producentów kultury i mówić Wam, przez jakie etapy trzeba przejść podczas organizacji wydarzenia kulturalnego. Chcemy… PO PROSTU CHCEMY!

PS: Założone przez nas progi to tylko parę(naście) propozycji mających za zadanie ułatwić Ci wybór kwoty, którą  ̶z̶d̶e̶f̶r̶a̶u̶d̶u̶j̶e̶m̶y̶  chcesz przeznaczyć na darowiznę na rzecz naszego dzieła – jeśli niespecjalnie interesują Cię oferowane przez nas nagrody, a chciałbyś przekazać nam więcej niż kilka złotych, wybierz najbardziej pasujący Ci z progów i napisz do nas wiadomość prywatną przez Patronite bądź skontaktuj się z nami przez kwestiakultury.kontakt@gmail.com lub odezwij się na Facebooku – wspólnie coś wymyślimy!

PPS: A w ramach zachęty do teatralnych opcji wymienionych obok nagród, warto zerknąć tutaj:

Cele Autora

Pasek (mamy nadzieję, że pełen) nadziei
  • 100 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
To nawet w połowie nie pozwoli nam na pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem stowarzyszenia, ale ten pasek będzie wypełniać się trzykrotnie szybciej niż poniższy, więc prędzej zrobi nam się miło, gdy nań spojrzymy. Ponadto gdyby okazało się, że nikt nam nic nie wpłacił i sami złożymy się po cztery ziko, to wypełnimy prawie w połowie i nie będzie przypału, gdy ktoś wejdzie zobaczyć, jak nam idzie.
Pasek nieopłacania KK z własnej kieszeni
  • 300 zł miesięcznie
  • 180 zł brakuje
40%
Prowadzona przez nas działalność zawiera w sobie wiele kosztów związanych z formalnym prowadzeniem stowarzyszenia czy realizacją projektów artystycznych. Wymaga opłacenia nie tylko kartridży papieru czy ryzów tuszu, ale i witryny internetowej, pamięci na dysku do przechowywania materiałów, transportu albo wynajmu sali na próby, a przede wszystkim konta bankowego i kosztów księgowych." (chyba, że inaczej ujmiesz tę pamięć na dysku)

Okej, okej. Co zrobić, gdyby okazało się, że i ten pasek został już wypełniony? Czy wpływ pieniędzy od Patronów Kultury przekraczający 300 złotych miesięcznie sprawi, że utoniemy w pieniądzach? Niestety nie możemy tego obiecać 🏊 Możemy natomiast obiecać, że każdy otrzymany bilon przeznaczymy na nasz rozwój – rozwój Kwestii Kultury.
Adopcja 2⁄3 żyrafy
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 880 zł brakuje
12%
A tak serio dbamy o to, by wciąż się rozwijać, więc dołożymy starań, by nie zawieść nikogo z Was!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kwestia Kultury już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jakub Matan
Jakub Matan
50 zł
Kajetan Domogała
Kajetan Domogała
20 zł
Alicja Tabor
Alicja Tabor
20 zł
Filip Slezarczyk
Filip Slezarczyk
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.