Kaja Mikoszewska

118 patronów
2 183 miesięcznie
Robię rzeczy w internecie. Ostatnio głównie podkast Nerdy Nocą.

O Autorze

Robię rzeczy w internecie.

Ludzie mówią różnie: ta od nerdowego podkastu, ta dziwna blogerka oraz, hehe, polska kobieta-amiga (srsly). No różnie mówią, w razie czego spytajcie kogoś.


Co dla Ciebie już mam

Nagrywam podkast Nerdy Nocą, w którym goszczę osoby z pasją, hobby lub zamiłowaniem:

 • od lat zajmujemy pierwsze miejsca w niektórych kategoriach w iTunes,
 • nasze audycje okupują większość pozycji w rankingach Top Ten,
 • podkasterzy i podkasterki przyznają nam nagrody i wyróżnienia,
 • grupa Nerdy Nocą w grupie jest pełna ciekawych i ciekawskich ludzi,
 • publiczność zawsze tupie z niecierpliwością w oczekiwaniu na następny odcinek,
 • nawet dzień po publikacji nowego.

Cieszę się, że się Wam podoba, bo uwielbiam robić Nerdy Nocą <3 

W chwili, kiedy to piszę, w świat poszło ponad 70 odcinków audio, kolejne dwa są już na warsztacie (zawsze są dwa na warsztacie). Jeśli komuś mało, są też dodatkowe materiały wideo.

Oprócz zwykłych odcinków powstają cykle: historyczny, biologiczny, kosmiczny i wyprawowy (w cyklu historycznym docieramy już do starożytnej Grecji! oraz mam pewne plany wydawnicze).

Zapraszam przy okazji do fantastycznej grupy na fejsie, która nazywa się, oczywiście, Nerdy Nocą w grupie, oraz na nerdonocny czat w telegramie.

Dla nienasyconej publiczności Nerdów Nocą organizuję także spotkania przez wideo pt. Nerdy Nocą Na Lewo. Niektóre z nich są gadaniem po nocy o życiu, inne — ciekawymi prelekcjami.

Sprawdź Patronite Audio — oprócz audycji zamieszczam tam ekskluzywne ścinki dla patron.


Jeżdżę na imprezy retrokomputerowe i robię z nich relacje słownomuzyczne:

a udaje mi się wsmyknąć z kamerą w niesamowite miejsca. Koncerty, wykłady, kompoty, balangi, kuluary.

A przede wszystkim — niesamowici ludzie z niesamowitymi talentami.


Założyłam serwis /re/publikacja z pożywnymi treściami wielo-autorskimi:

...gdzie można zajrzeć zawsze, kiedy przyjdzie myśl, że nie ma nic ciekawego w internecie.

Co tam znajdziesz? Niespodziewane ciekawostki, felietony uliczne, smaczne znaleziska ze świata, kosmiczne zdjęcia... Kilkaset artykułów, a liczba ta rośnie.


Na blogasku:

 • czasem rysuję komiks Nerdkya (od 2001 r.):


Prawdopodobnie robię coś jeszcze, tylko w tej chwili nie pamiętam. Uwielbiam rozmawiać, słuchać, dowiadywać się i rozmyślać.

Jeśli którykolwiek z moich zakresów twórczych Ci pasuje, będę zaszczycona, mogąc otulić się Twoim patronatem. A teraz się przedstawię.


W godzinach pracy

Żeby nie było, że tylko siedzę w internecie od ponad 20 lat i znakomicie się razem bawimy. W końcu trzeba zapłacić czynsz i kupić czekoladę.

Jestem inżynierem informatyki, mam dyplom i gumiaki.

Napisałam zupełnie prawdziwą książkę o tym, jak korzystać z komputera, smyrofona i internetów. Świadczy to o tym, że posiadam elementarną samodyscyplinę, co dla Ciebie, jako osoby patronującej, może mieć pewne znaczenie.


Pracuję jako print designer na frilansie. Przygotowuję rzeczy do druku, głównie książki, korepetycje i poradniki dla znanych wydawnictw. To fajna praca, kiedy można swoje dzieło postawić na półce. Mam profil na Behance i pół ściany półek zapełnionych książkami z moim nazwiskiem w stopce.

Oprócz tego robię książki i ebooki dla osób cywilnych, które piszą świetne rzeczy i wydają się samodzielnie. Na przykład idee fixe (podręcznik RPG), Inżynieria Gier (game design), wrzutnia nocna (opowiadania SF), devstyle (poradniki programisty) — są ekstra, polecam.


Pisuję czasem do prasy papierowej, jeśli dzieje się coś ciekawego w temacie technologii, gier, retrokomputerów itp. Byłam tu i ówdzie na rozkładówce czy okładce, czasem z twarzą. Może wpadł Ci w oko jakiś mój felieton i nawet nie wiesz, że to mój.

Z takich serio dużych rzeczy — przy okazji ACTA popełniłam wielki artykuł o ludziach mieszkających w sieci. Teraz cytują mnie w pracach naukowych i to jest trochę wesołe :)Na dowód, że to wszystko prawda, wrzuciłam parę skrinszotów do galerii.


Co bym tu jeszcze

Tysiąc rzeczy bym jeszcze! Następną książkę bym napisała! Ale przede wszystkim:

Chcę dalej nagrywać pożyteczne i przyjemne audycje audio i wideo. Do tego właśnie najbardziej potrzebne jest wsparcie publiczności.

Plany, projekty i montaże zajmują czas, a czas to pieniądz. Doba ma tylko 36 godzin. Jest to skandaliczne niedopatrzenie. Potrzebuję więcej!

+ Chcę więcej czasu spędzać na ugniataniu rzeczywistości w przyjemniejsze kształty, a nie tylko zarabiać na bułkę. Chcę prowadzić fajną grupę, organizować gości i prelekcje.

- Nie chcę reklam na moich stronach, product placementu w audycjach ani monetyzacji jutubów. Chcę tworzyć bez zgniłych kompromisów. A to bez Twojego wsparcia się nie uda.


Podzięki

Jeśli podoba Ci się to, co robię, wrzuć monetę. Każdy rodzaj wspieractwa przydaje się bardzo.

Pieniądz idzie na domeny, sprzęty, bilety, herbatę, klawiaturę (na którą też przydałaby się subskrypcja, gdyż koty raz na parę miesięcy przeprowadzają na nią skuteczny zamach). 

Przede wszystkim idzie na czas niezbędny na planowanie i produkcję.

Dobre słowo idzie wprost do mojego czarnego serduszka.

Kiedy udostępniasz znajomym któreś moje dzieło, także pomagasz bardzo. Ponieważ doba jest za krótka na promocję, w tej kwestii polegam na zadowolonej publiczności, czyli także na Tobie.

Na Patronite co jakiś czas wysyłam do wszystkich patron osobiste podsumowanie twórczości, gdzie zebrane są produkcje opublikowane od ostatniego razu oraz zapowiedzi imprez, które wspieram lub obsługuję fachowo. Czasem załączam jakiś wesoły ekskluzif tylko dla wspierających. Kiedy milczę, to znaczy, że praca wre.

A jeśli zainspirujesz się czymkolwiek, co robię — zaczniesz lepiej ode mnie rysować, więcej niż zwykle pisać, robić zdjęcia, malować figurki, nagrywać podkast, pomagać ludziom w temacie, na którym się znasz — zrobisz cokolwiek, co można znaleźć w internecie ku pokrzepieniu, rozrywce lub przydatności — daj mi znać, chcę o tym wiedzieć.

Internet Cię potrzebuje!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Ewa Jaros
Ewa Jaros
Próg: 10 zł
Darek Bobak
Darek Bobak
Próg: 32 zł
Anna Radziszewska
Anna Radziszewska
Próg: 10 zł
Kamil Sijko
Kamil Sijko
Próg: 5 zł
Piotr Łukomiak
Piotr Łukomiak
Próg: 10 zł
Agnieszka Wichrowska
Agnieszka Wichrowska
Próg: 32 zł