Avatar użytkownika

Kaja Mikoszewska

108
patronów
2 363 
miesięcznie
108
patronów
2 363 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
dyszka jest miła mojemu sercu, odczuwaj należne zadowolenie. dziękuję.

oprócz tego co wyżej, raz na jakiś czas wrzucę na społecznościówki imienne podziękowania dla Ciebie i wszystkich z tego progu. (jeśli chcesz zachować anonimowość, daj znać).
32 zł miesięcznie
kwota okrągła, idealnie układa się w moim sercu. dziękuję.

oprócz tego co wyżej, możesz dostawać mailem zaproszenia na nieregularne spotkania Nerdów Nocą Na Lewo, jeśli sobie życzysz (tamże jest dobra okazja, żeby podzielić się pomysłem na coś fajnego do zrobienia, pochwalić się swoim osiągiem lub odkryciem i otrzymać propsy).
50 zł miesięcznie
pięć dyszek miesięcznie to zacna kwota, odczuwam motywację. dziękuję.

przysługuje Ci wszystko powyższe oraz serduszko przy Twoim nazwisku na liście osób patronujących.
80 zł miesięcznie
osiem dych miesięcznie jest bardzo okrągłe. dziękuję!

przysługuje Ci wszystko powyższe, gorące serduszko przy Twoim nazwisku na liście osób patronujących oraz w razie potrzeby godzina przysługi poza godzinami pracy (np. konsultacja podkasterska, graficzna itp.).
100 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
stówka miesięcznie jest bardzo wporzo. dziękuję.

przysługuje Ci wszystko powyższe, gorące serduszko przy Twoim nazwisku na liście osób patronujących oraz w razie potrzeby godzina moich czynności fachowych poza godzinami pracy (np. drobna przysługa graficzna, konsultacja podkasterska itp.).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kaja Mikoszewska w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Robię rzeczy w internecie. Ostatnio głównie podkast Nerdy Nocą.

Robię rzeczy w internecie.

Ludzie mówią różnie: ta od nerdowego podkastu, ta dziwna blogerka oraz, hehe, polska kobieta-amiga (srsly). No, różnie mówią, w razie czego spytaj kogoś.


Co dla Ciebie już mam

Nagrywam podkast Nerdy Nocą, w którym goszczę osoby z pasją, hobby lub zamiłowaniem:

 • od lat Nerdy Nocą zajmują pierwsze miejsca w niektórych kategoriach w iTunes,
 • audycje NN okupują większość pozycji w rankingach Top Ten,
 • współorganizuję Podcasty dla WOŚP,
 • grupa Nerdy Nocą w grupie jest pełna ciekawych i ciekawskich osób, które dbają o siebie co najmniej w każdy czwartek,
 • publiczność zawsze tupie z niecierpliwością w oczekiwaniu na następny odcinek,
 • nawet dzień po publikacji nowego.

Cieszę się, że się Wam podoba, bo uwielbiam robić Nerdy Nocą <3 

W chwili, kiedy to piszę, w świat poszło ponad 70 odcinków audio, kolejne dwa są już na warsztacie (zawsze są dwa na warsztacie).

Jeśli komuś mało, jest też mnóstwo dodatkowych materiałów wideo. Systematycznie pracuję nad transkryptami do audycji i napisami do filmów.

Oprócz zwykłych odcinków powstają cykle: historyczny, biologiczny, kosmiczny i wyprawowy (w cyklu historycznym ponoć docieramy już do starożytnej Grecji! Oraz mam pewne plany wydawnicze).

Zapraszam przy okazji do fantastycznej grupy na fejsie, która nazywa się, oczywiście, Nerdy Nocą w grupie, oraz na nerdonocny czat w telegramie, gdzie można spotkać mnie i gości/gościnie audycji.

Dla nienasyconej publiczności Nerdów Nocą odbywają się także spotkania przez wideo pt. Nerdy Nocą Na Lewo. Niektóre z nich są gadaniem po nocy o życiu, inne — ciekawymi prelekcjami na tematy hermetyczne lub bieżące.

Dla patron montuję także niepublikowane nigdzie indziej kuluarowe ścinki z audycji.


Jeżdżę na imprezy retrokomputerowe i robię z nich relacje słownomuzyczne:

a udaje mi się wsmyknąć z kamerą w niesamowite miejsca. Koncerty, wykłady, kompoty, balangi, kuluary.

A przede wszystkim — niesamowici ludzie z niesamowitymi talentami.

Sprawdź ogólnie playlisty na moim jutubie, bo niektóre relacje i nagrania robię dla innych kanałów.


Założyłam kiedyś serwis /re/publikacja z pożywnymi treściami wielo-autorskimi:

...gdzie zawsze można coś wylosować, kiedy przyjdzie myśl, że nie ma nic ciekawego w internecie.

Co tam znajdziesz? Niespodziewane ciekawostki, felietony uliczne, smaczne znaleziska ze świata, kosmiczne zdjęcia... Kilkaset artykułów, a liczba ta powoli, ale sukcesywnie rośnie.


Na blogasku:

 • czasem rysuję komiks Nerdkya (od 2001 r., ostatnio nie, bo mam doła):


Prawdopodobnie robię coś jeszcze, tylko w tej chwili nie pamiętam. Uwielbiam rozmawiać, słuchać, dowiadywać się i rozmyślać. Pandemia potężnie mnie zmechrała, więc teraz sunę znacznie wolniej, ale — do przodu.

Czasy są znów ciekawe, więc umówmy się, nie trzeba wrzucać od razu dyszki — jeśli chcesz serio wesprzeć mnie w dziele, wystarczy piątak i polecenie moich audycji komuś fajnemu.

Jeśli którykolwiek z moich zakresów twórczych Ci pasuje, będę zaszczycona, mogąc otulić się Twoim patronatem. A teraz się przedstawię.


W godzinach pracy

Żeby nie było, że tylko siedzę w internecie od ponad 20 lat i znakomicie się razem bawimy. W końcu trzeba zapłacić czynsz i kupić czekoladę.

Jestem inżynierem informatyki, mam dyplom i gumiaki.

Napisałam zupełnie prawdziwą książkę o tym, jak korzystać z komputera, smyrofona i internetów. Świadczy to o tym, że posiadam elementarną samodyscyplinę, co dla Ciebie, jako osoby patronującej, może mieć pewne znaczenie.


Pracuję jako print designer na frilansie. Przygotowuję rzeczy do druku, głównie okładki, literaturę piękną, materiały edukacyjne i poradniki dla znanych wydawnictw. To fajna praca, kiedy można swoje dzieło postawić na półce. Mam zakurzony profil na Behance i pół ściany półek zapełnionych książkami z moim nazwiskiem w stopce.

Oprócz tego robię książki i ebooki dla osób cywilnych, które piszą świetne rzeczy i wydają się samodzielnie. Na przykład idee fixe (podręcznik RPG), Inżynieria Gier (game design), wrzutnia nocna (opowiadania SF), devstyle (poradniki programisty) — są ekstra, polecam.


Pisuję czasem do prasy, jeśli dzieje się coś ciekawego w temacie technologii, gier, retrokomputerów itp. Byłam tu i ówdzie na rozkładówce czy okładce, czasem z twarzą. Może wpadł Ci w oko jakiś felieton i nawet nie wiesz, że to mój.

Z takich serio dużych rzeczy — przy okazji ACTA popełniłam wielki artykuł o ludziach mieszkających w sieci. Teraz cytują mnie w pracach naukowych i to jest trochę wesołe :)Na dowód, że to wszystko prawda, wrzuciłam parę skrinszotów do galerii.


Co bym tu jeszcze

Tysiąc rzeczy bym jeszcze! Ale przede wszystkim:

Chcę dalej nagrywać pożyteczne i przyjemne audycje audio i wideo. To uwielbiam robić i do tego właśnie najbardziej potrzebne jest wsparcie publiczności.

Plany, projekty i montaże zajmują czas, a czas to pieniądz. Zdrowie nie jest takie świeże, a doba ma tylko 36 godzin. Jest to skandaliczne niedopatrzenie. Potrzebuję więcej!

+ Chcę więcej czasu spędzać na ugniataniu rzeczywistości w przyjemniejsze kształty, a nie tylko zarabiać na bułkę. Chcę organizować gości i urządzać prelekcje, montować i robić transkrypty.

- Nie chcę reklam na moich stronach, product placementu w audycjach ani monetyzacji jutubów. Chcę po prostu tworzyć bez zgniłych kompromisów. To bez Twojego wsparcia się nie uda.


Podzięki

Jeśli podoba Ci się to, co robię, wrzuć monetę. Każdy rodzaj wspieractwa przydaje się bardzo.

Pieniądz idzie na domeny, sprzęt, bilety, herbatę, klawiaturę (na którą też przydałaby się subskrypcja, gdyż koty raz na parę miesięcy przeprowadzają na nią skuteczny zamach). 

Przede wszystkim idzie na czas niezbędny na planowanie i produkcję.

Dobre słowo idzie wprost do mojego czarnego serduszka.

Kiedy udostępniasz znajomym któreś moje dzieło, także pomagasz bardzo. Ponieważ doba jest za krótka na promocję, w tej kwestii polegam na zadowolonej publiczności, czyli także na Tobie. Podrzuć odcinek podkastu komuś, komu się spodoba.

Na Patronite co jakiś czas wysyłam do wszystkich patron osobiste podsumowanie twórczości, gdzie zebrane są produkcje opublikowane od ostatniego razu oraz zapowiedzi imprez, które wspieram lub obsługuję fachowo. Czasem załączam jakiś wesoły ekskluzif tylko dla wspierających. Kiedy milczę, to zwykle znaczy, że praca wre lub czekam na gotowość gościa/gościni/własną.

A jeśli zainspirujesz się czymkolwiek, co robię — zaczniesz lepiej ode mnie rysować, więcej niż zwykle pisać, robić zdjęcia, malować figurki, nagrywać podkast, pomagać ludziom w temacie, na którym się znasz — zrobisz cokolwiek, co można znaleźć w internecie ku pokrzepieniu, rozrywce lub przydatności — daj mi znać, chcę o tym wiedzieć.

Internet Cię potrzebuje!

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Kaja Mikoszewska w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

herbata z cukrem
 • 320 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Wciąż dzieje się coś, o czym warto napisać, bez przerwy spotykam ludzi, których warto nagrać. W tej kwocie mieści się elementarna konserwacja procesu produkcji, serwery i kilka godzin montażu.

Cel osiągnięty! Serwery i domeny opłacone, to żyje! Dziękuję :)
wrotki
 • 640 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Wciąż dzieje się coś, w co warto wetknąć mikrofon i kamerkę.

Ten cel służy temu, abym w razie czego miała na wejściówkę (lubię wspierać ludzi, którzy organizują fajne rzeczy), nocleg i transport w kierunku demoparty, konwentu, zlotu czy co tam się akurat odbywa ciekawego. Można mnie tam dotknąć okiem, a ja zawsze z przyjemnością strzelę nam selfiesa plus opcjonalny dziubek.

Cel osiągnięty! Dziękuję! Moja torba ze sprzętem jest niniejszym spakowana na każdą okazję.
dzbanek herbaty
 • 1 024 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Ten cel służy temu, że po pierwsze chciałam mieć jakiś cel właśnie w tej okrągłej liczbie, a po drugie mogę konserwować sprzęt, soft i zasoby ludzkie, dzięki czemu da się wygodniej zrobić więcej rzeczy w krótszym czasie. Mam też zabezpieczone czynsz i dostęp do internetu.

Cel osiągnięty! Dziękuję i bardzo się cieszę, bo to namacalne Więcej Czasu!
break it down...
 • 3 200 zł miesięcznie
 • 837 zł brakuje
73%
Ważna kwota przesuwająca priorytety i zamieniająca miejscami moją pracę graficzną (tzw. print designer) z moją pracą jako autorka (tzw. content creator).

Ten cel służy temu, żebym pracowała nad tym, czego lubicie słuchać, montowała to, co chętnie i tłumnie oglądacie, coś napisała, coś opracowała... Spokojnie, bezpiecznie, taki malutki kawałek etatu.

Jak widać, wiele nie trzeba, żeby mieć ładne rzeczy. Tylko sześćset osób, które wrzucą piątaka lub dyszkę :D
hammertime!
 • 6 400 zł miesięcznie
 • 4 037 zł brakuje
36%
No to co, przygoda? Mam rzucić pracę i robić odcinki NN, teksty, książki, filmy oraz inne materiały edukacyjne i rozrywkowe (można łączyć) dostępne za darmo dla wszystkich w internecie?

Chcecie, drogie patrony, wejść w mecenat sztuki? :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kaja Mikoszewska już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Gabriela Wośko
Gabriela Wośko
5 zł
Daniel Janus
Daniel Janus
50 zł
Tomasz Kowalczyk
Tomasz Kowalczyk
10 zł
Zofia Nowińska
Zofia Nowińska
10 zł
Katarzyna Nocuń - Mszyca
Katarzyna Nocuń - Mszyca
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.