Ladom Kultury

W Patronite od 06.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 824

Liczba Patronów: 894

Zostań Patronem
13 patronów
400 miesięcznie
6 540 łącznie
Ladom, Ladomek, czasem Fiński Domek lub Czerwony Domek, czy wreszcie Ladom Kultury to siedziba Stowarzyszenia Kulturalnego LADO znajdująca się na warszawskim Jazdowie pod numerem 7/14.

O Autorze

Kim jesteśmy:

Jesteśmy grupą muzyków  związanych  z warszawską niezależną oficyną wydawniczą Lado ABC (http://www.ladoabc.com), którą formalnie reprezentuje Stowarzyszenie Kulturalne LADO. Nasze środowisko łączy muzyków prezentujących pełne spektrum muzyki niezależnej i poszukującej  - od muzyki klasycznej, przez jazz, elektronikę do muzyki współczesnej i eksperymentalnej.

Gdzie działamy:

Po wielu latach, podczas których organizowaliśmy nasze wydarzenia i koncerty w całej Polsce (m.in niezapomnianej Chłodnej 25), udało nam się w końcu znaleźć nasze miejsce. 5 lat temu w drodze otwartego konkursu, wynajęliśmy domek na warszawskim Jazdowie (ul. Jazdów 7/14), który przyjął nazwę Ladom / Ladomek. Odtąd to miejsce stało się faktyczną siedzibą naszego Stowarzyszenia, miejscem pracy, prób, spotkań, a także licznych wydarzeń dla Was.

Co zrobiliśmy:

W pierwszych latach wyremontowaliśmy nasz domek, zapewniliśmy mu nowy dach, instalację elektryczną, taras i wiele innych ulepszeń. Od samego początku realizowaliśmy program wydarzeń związanych z muzyką i nie tylko. Pewnie znacie nasz sielski, letni cykl koncertów w ogrodzie: "LADO NA WSI", który miał już 63 odsłon, albo jesienną ofertę z  cyklu "KLASYKA W LADOMKU" (22 odsłony). Zrealizowaliśmy też wiele innych wydarzeń: debaty, spotkania, spektakle teatralne, wystawy i wiele warsztatów dla dzieci (muzycznych i z improwizacji). Łącznie blisko 200 koncertów i wydarzeń artystycznych, podczas których gościliśmy Was w Ladomku.

Doceniliście naszą działalność głosując na LADOM w kilku konkursach w kategoriach wydarzenie roku czy miejsce roku ("Nocne Marki" Aktivist, "Wdechy" CJG) - dziękujemy!

Wasza liczna obecność na naszych wydarzeniach pozwala nam wierzyć, że Ladom stał się ważnym centrum spotkań warszawiaków, miejscem otwartym i tętniącym życiem. Dla nas muzyków spotkania z Wami są motywacją do dalszego działania i nadają sens naszej dalszej pracy.

Jak działamy:

Ladom, a wraz z nim Stowarzyszenie Kulturalne LADO nie ma stałego źródła przychodów, nie prowadzimy działalności gospodarczej i nie działamy dla zysku. Wszystkie realizowane przez nas przez lata działania były oferowane nieodpłatnie lub zapraszały do dobrowolnej wpłaty. Realizację cykli koncertowych zawdzięczamy dotacjom od Miasta Stołecznego Warszawy. Wiele rzeczy realizujemy naszymi własnymi siłami i zazwyczaj radość z udanego festiwalu rekomensuje nam puste kieszenie. 

Na co zbieramy:

W ostatnim roku, w związku z pandemią wszyscy stanęliśmy wobec braku przychodów, możliwości grania koncertów i innych form zarabiania. Potrzebujemy pomocy w utrzymaniu Ladomku, wsparcia, które pozwoli nam pokryć comiesięczne opłaty stałe (w tym czynsz, ogrzewanie, media - ok. 1500zł).  Dzięki Wam będziemy w stanie kontynuować pracę Ladomku i utrzymać nasze miejsce pracy twórczej. 

Dla naszych Patronów drzwi Ladomku są zawsze otwarte, a miejsce na koncertach i wydarzeniach zarezerwowane (wpis na listę). Jeżeli wasze wpłaty przekroczą zakładany limit przeznaczymy je na inwestycje w sprzęt do obsługi wydarzeń i ulepszanie ladomkowych produkcji. 

Zdajemy się na Waszą pomoc!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika