Stowarzyszenie Lambda Szczecin

W Patronite od 11.08.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1086

Liczba Patronów: 1269

Zostań Patronem
Kup na prezent
8 patronów
285 miesięcznie
11 355 łącznie

Wsparcie funkcjonowania stowarzyszenia

500 zł

miesięcznie

57%

osiągnięto

215 zł

brakuje

To niewielki cel, wspierający nasze Stowarzyszenie od strony formalnej. Stowarzyszenie to nie tylko akcje, protesty i Marsz Równości. To również duża ilość wypitej kawy/herbaty, ryzy papieru, tusz do drukarki, znaczki pocztowe, poświęcony czas, zużycie sprzętu, rachunki za media zużywane do naszych celów czy rachunki za wynajem lokalu na naszą siedzibę.

Chcemy móc działać prężnie i skutecznie, jednak finansowanie wszystkiego z naszych środków prywatnych często wykracza poza możliwości każdego z nas.

Wsparcie psychologiczne dla osób LGBTQ+

1 000 zł

miesięcznie

28%

osiągnięto

715 zł

brakuje

Jednym z głównych filarów działania Lambdy Szczecin jest wsparcie psychologiczne dla osób LGBTQ+. Realizujemy je nie tylko poprzez nasze regularnie spotkania stowarzyszenia, na które zapraszamy wszystkich, ale również zapewniając wsparcie specjalistów. Każdy członek społeczności ma prawo do 3 wizyt u wyspecjalizowanego psychologa. Prowadzimy również grupę wsparcia dla osób transpłciowych. W planach mamy założenie grupy wsparcia dla rodziców osób LGBTQ. To tylko namiastka naszych działań, jednak z uwagi na charytatywną pracę psychologów, wynajem pomieszczeń i opłat za ogrzewanie są to jedne z bardziej kosztownych projektów. Uważamy, że każdy zasługuje na wynagrodzenia za wykonaną pracę, w związku z tym z części datków staramy się po jakimś czasie rozliczać z psychologami za ich pracę, która do momentu uzyskania przez nas funduszy w całości wypływa z dobrego serca.

Chcielibyśmy móc nie tylko na bieżąco nagradzać naszych specjalistów, ale również otworzyć większą liczbę grup wsparcia, prowadzić telefon zaufania jak również hostel interwencyjny, a to wymaga środków.

Pomóż nam zrealizować nasz plan!

3. szczeciński Marsz Równości

1 000 zł

miesięcznie

28%

osiągnięto

715 zł

brakuje

Wiesz co się liczy? Szacunek ludzi wspierających różnorodność <3 Niech się dzieje! Przed nami już trzeci Marsz Równości w Szczecinie. W tej edycji postanowiliśmy skupić się na samym marszu z pominięciem towarzyszącego festynu. Ilość środków i czas realizacji jest dla nas zbyt przytłaczający, a przecież liczy się głównie dobra zabawa na Marszu!

Nie zapomnimy oczywiście o After Party, jednak miejsce jego organizacji pozostanie na razie tajemnicą!

Co planujemy w tym roku? Tego jeszcze w 100% nie wiadomo, ponieważ prace nad marszem dopiero wystartowały. Ilość platform na pewno będzie zbliżona do trzech, podobnie jak rok temu. Planujemy współpracę z DJ Canabiswhyskie. Nie zabraknie również znanej wszystkim Charlotte Drag Queer, która co roku prowadzi wspaniale nasz marsz z pierwszej platformy.

Środki planujemy przeznaczyć w następujący sposób:
3-4 platformy muzyczne - prawdopodobnie ok. 2000zł.
Dekoracja platform - prawdopodobnie ok. 1000zł.
Wynajem sprzętu muzycznego - ok. 500zł
After Party - ok. 1500zł
Promocja marketingowa Marszu - ok. 1500zł

Tyle wiadomo na tę chwilę. Kwoty te są szacunkowe, a pomysły dopiero się krystalizują. Będziemy na bieżąco aktualizować ten projekt wraz ze szczegółowym budżetem. Na pewno wszystkiego się dowiecie. Osoby najhojniej wspierające marsz otrzymają od nas nagrody specjalne.

Do zobaczenia na marszu!