Stowarzyszenie Lambda Szczecin

W Patronite od 11.08.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 891

Liczba Patronów: 1196

Zostań Patronem
Kup na prezent
9 patronów
460 miesięcznie
12 545 łącznie
Łączy nas miłość! Byliśmy, jesteśmy i będziemy. Osoby LGBTQ+ nie są ideologią. To żywi ludzie, którzy pracują, płacą podatki, kochają, często również mają dzieci. Stowarzyszenie Lambda Szczecin powstało z myślą o wsparciu wszystkich, którzy krzywdzeni przez stereotypy doświadczają piętnowania. 🌈

O Autorze

Cześć!

To my, Lambda Szczecin. Nasze stowarzyszenie powstało pod koniec lat 90, założone przez grupkę aktywistów ze Szczecina, którym bliskie były ideały różnorodności i tolerancji. Poszanowania i akceptacji. Z sercami pełnymi miłości rozpoczęli działania mające na celu wsparcie lokalnej, ukrytej wtedy społeczności LGBTQ+ w Szczecinie, zarówno pod kątem szerokiej profilaktyki HIV, jak i amatorskiego wsparcia psychologicznego w postaci grup dyskusyjnych. 

Stowarzyszenie zawiesiło swoje działania pod koniec 2008 roku, a następnie zostało reaktywowane w roku 2018 przez młodych aktywistów ze Szczecina, których złączył wspólny cel - pierwszy w Szczecinie Marsz Równości. 

Stowarzyszenie jednak ewoluowało, a marsz został wspólnym mianownikiem wszystkich szczecińskich działań na rzecz osób LGBTQ+, ich rodzin oraz dzieci. 

Jak pomagamy?

Wspieramy nie tylko poprzez różnego rodzaju akcje społeczne, ale również pracę u podstaw. Organizujemy wyspecjalizowaną pomoc psychologiczną dla osób w każdym wieku, zarówno w formie wsparcia indywidualnego jak i grup wsparcia. Prowadzimy zajęcia edukacyjne i przyjmujemy pod swoją opiekę każdego, kto się do nas zgłosi. Wspieramy również mniejszości narodowe, np. mniejszość ukraińską. W planach mamy działania równościowe, edukujące na temat osób LGBTQ+.

Organizujemy coroczny Szczeciński Marsz Równości!

Pomagamy osobom transpłciowym w rozpoczęciu procesu tranzycji.

Organizujemy cotygodniowe grupy dla nastolatków LGBTQ+ oraz grupy otwarte.

Prowadzimy bezpłatną pomoc psychologiczną.

Jest tego dużo więcej!

Jeśli chcesz pomóc nam pomagać i walczyć o lepszy świat dla nas wszystkich to będziemy Ci bardzo wdzięczne i wdzięczni! 

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby

Fot. Drugi Szczeciński Marsz Równości <3


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marcel Mroczek
Marcel Mroczek
Próg: 25 zł
Piotr Zygmont
Piotr Zygmont
Próg: 200 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Małgorzata Trela
Małgorzata Trela
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Gosia Filary
Gosia Filary
Próg: 50 zł