Avatar użytkownika

Fundacja Lambda Polska

6
patronów
180 
miesięcznie
3 390 
łącznie
6
patronów
180 zł 3 390 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Piątka do piątki… dzięki, że nas wspierasz! Każda złotówka wspiera prowadzone przez nas działania pomocowe! 💜
10 zł miesięcznie
Dziękujemy, że Nas wspierasz 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈

Podziękujemy Ci poprzez wiadomość mailową 💜

- 𝐼𝓉 𝒾𝓈 𝒶𝒷𝓈𝑜𝓁𝓊𝓉𝑒𝓁𝓎 𝒾𝓂𝓅𝑒𝓇𝒶𝓉𝒾𝓋𝑒 𝓉𝒽𝒶𝓉 𝑒𝓋𝑒𝓇𝓎 𝒽𝓊𝓂𝒶𝓃 𝒷𝑒𝒾𝓃𝑔’𝓈 𝒻𝓇𝑒𝑒𝒹𝑜𝓂 𝒶𝓃𝒹 𝒽𝓊𝓂𝒶𝓃 𝓇𝒾𝑔𝒽𝓉𝓈 𝒶𝓇𝑒 𝓇𝑒𝓈𝓅𝑒𝒸𝓉𝑒𝒹, 𝒶𝓁𝓁 𝑜𝓋𝑒𝓇 𝓉𝒽𝑒 𝓌𝑜𝓇𝓁𝒹.
– 𝓙ó𝓱𝓪𝓷𝓷𝓪 𝓢𝓲𝓰𝓾𝓻ð𝓪𝓻𝓭ó𝓽𝓽𝓲𝓻
15 zł miesięcznie
Omg to już niemałe pieniążki! Jesteś totalnie cool! To aktualnie tyle co kawa na mieście – czujemy się bardzo zaszczyceni i zaszczycone, że nasze cele pomocowe są dla ciebie ważniejsze niż Pumpkin Spice Latte 🧡
20 zł miesięcznie
Dziękujemy, że Nas wspierasz 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈

Otrzymasz od Nas spersonalizowanego tęczowego maila z podziękowaniami 💜

- 𝐸𝓆𝓊𝒶𝓁𝒾𝓉𝓎 𝓂𝑒𝒶𝓃𝓈 𝓂𝑜𝓇𝑒 𝓉𝒽𝒶𝓃 𝓅𝒶𝓈𝓈𝒾𝓃𝑔 𝓁𝒶𝓌𝓈. 𝒯𝒽𝑒 𝓈𝓉𝓇𝓊𝑔𝑔𝓁𝑒 𝒾𝓈 𝓇𝑒𝒶𝓁𝓁𝓎 𝓌𝑜𝓃 𝒾𝓃 𝓉𝒽𝑒 𝒽𝑒𝒶𝓇𝓉𝓈 𝒶𝓃𝒹 𝓂𝒾𝓃𝒹𝓈 𝑜𝒻 𝓉𝒽𝑒 𝒸𝑜𝓂𝓂𝓊𝓃𝒾𝓉𝓎, 𝓌𝒽𝑒𝓇𝑒 𝒾𝓉 𝓇𝑒𝒶𝓁𝓁𝓎 𝒸𝑜𝓊𝓃𝓉𝓈.
– 𝓑𝓪𝓻𝓫𝓪𝓻𝓪 𝓖𝓲𝓽𝓽𝓲𝓷𝓰𝓼
21 zł miesięcznie
...37! Jeszcze jak! Pakiet małej bestii z wadowic! Cieszymy się, że ten WIELKI POLAK zainspirował Cię do niesienia pomocy innym i wybrałeś/wybrałaś ten próg wsparcia! 💛
37 zł miesięcznie
21...! Jeszcze jak! Pakiet trochę większej bestii z wadowic! Cieszymy się, że ten WIELKI POLAK zainspirował Cię do niesienia jeszcze większej pomocy innym i wybrałeś/wybrałaś ten próg wsparcia! 💛
50 zł miesięcznie
Ładny, duży próg wsparcia! Dziękujemy! Od tego progu i wyżej będziesz uwzględniony/a w losowaniu nagród dla naszych patronów! 💖
69 zł miesięcznie
hehehe wszyscy wiemy co kierowało Cię wyborem tego progu wsparcia 😏 Będziemy z Tobą szczerzy – nas też! Dlatego możesz mieć pewność, że część z tej darowizny zostanie przekazana na edukację seksualną oraz na pomoc osobom które doświadczyły przemocy na tle seksualnym ❤️‍🩹
100 zł miesięcznie
Dziękujemy, że Nas wspierasz 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈

Podziękujemy Ci poprzez wiadomość mailową oraz raz w roku dostaniesz od Nas ręcznie zrobioną bransoletkę z koralików! 💜

- 𝒯𝒽𝑒 𝓇𝒾𝒸𝒽𝓃𝑒𝓈𝓈, 𝒷𝑒𝒶𝓊𝓉𝓎 𝒶𝓃𝒹 𝒹𝑒𝓅𝓉𝒽𝓈 𝑜𝒻 𝓁𝑜𝓋𝑒 𝒸𝒶𝓃 𝑜𝓃𝓁𝓎 𝒷𝑒 𝒻𝓊𝓁𝓁𝓎 𝑒𝓍𝓅𝑒𝓇𝒾𝑒𝓃𝒸𝑒𝒹 𝒾𝓃 𝒶 𝒸𝓁𝒾𝓂𝒶𝓉𝑒 𝑜𝒻 𝒸𝑜𝓂𝓅𝓁𝑒𝓉𝑒 𝑜𝓅𝑒𝓃𝓃𝑒𝓈𝓈, 𝒽𝑜𝓃𝑒𝓈𝓉𝓎 𝒶𝓃𝒹 𝓋𝓊𝓁𝓃𝑒𝓇𝒶𝒷𝒾𝓁𝒾𝓉𝓎.
– 𝓐𝓷𝓽𝓱𝓸𝓷𝔂 𝓥𝓮𝓷𝓷 𝓑𝓻𝓸𝔀𝓷
101 zł miesięcznie
Omg wybrałeś/wybrałaś próg który ma 3 cyfry! Wow jesteś totalnie super!!!! Poza losowaniem nagród otrzymasz od Nas dodatkowo ręcznie zrobioną bransoletkę z koralików ❤️🧡💛💚💙💜
161 zł miesięcznie
Wybierając nasz antyfaszystowski próg wsparcia poza losowaniem nagród otrzymasz od Nas dodatkowo zestaw wlepek i naklejek 💙
420 zł miesięcznie
Zielony to też kolor tęczy, dlatego możesz mieć pewność, że część tej wpłaty zostanie przekazana na cele klimatyczne oraz ochrony środowiska. Żeby każdemu i każdej z nas żyło dobrze w nowej, zielonej i pełnej równości przyszłości! 💚
500 zł miesięcznie
Nowa interpretacja 5️⃣0️⃣0️⃣➕. Właśnie dzięki temu wsparciu możemy pomagać jeszcze skuteczniej!
2137 zł miesięcznie
Nasz final boss jeśli chodzi o progi wsparcia – GIGA CHAD BESTIA Z WADOWIC! 💛 Poza losowaniem nagród otrzymasz od Nas dodatkowo ręcznie malowaną figurkę Bestii z Wadowic 💛

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Lambda Polska w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Polska 🅰️, Polska 🅱️, Polska 🅻, 🅶, NB i 🆃
Osoby LGBTQ+ są wszędzie, ale organizacje pomocowe działają zazwyczaj tylko w dużych miastach. Fundacja chce dotrzeć także do tych, które mieszkają poza dużymi miastami, oraz młodym bez źródeł dochodu, finansując pomoc psychologiczną i proces tranzycji.

Nasza Fundacja została założona w 2022 roku przez Monikę Pacyfkę Tichy, która po 4 latach koordynowania pomocy psychologicznej i w tranzycjach w Lambdzie Szczecin została odwołana ze stanowiska prezeski Stowarzyszenia. 

Działalność pomocowa Lambdy Szczecin możliwa jest przede wszystkim dzięki empatii i szczodrości Marszałka i Magistratu - jest to sytuacja wyjątkowa na tle Polski. Jednak na mocy ustawy granty od Samorządów pozwalały Lambdzie otoczyć opieką jedynie mieszkańców regionu bądź miasta.

Mając na uwadze potrzeby mieszkańców_ek małych miejscowości, ściany wschodniej i południowego matecznika, Lambda Polska chce objąć opieką osoby, potrzebujące pomocy w całej Polsce. Dzięki współpracy z psychologami pracującymi online oraz pozyskiwaniu środków ze zróżnicowanych źródeł chcemy zapewnić im bezpłatną pomoc psychologiczną, szczególnie w kryzysach suicydalnych, finansowanie początku procesu tranzycji (diagnoza, wizyty u specjalistów i lekarzy, bindery, leki hormonalne, pomoc prawna).

Z Nami jesteś u SIEBIE

W Lambdzie Polska prowadzimy grupy wsparcia, konsultacje indywidualne, bezpieczna przestrzeń do spędzania czasu dla młodych osób zagrożonych wykluczeniem, doświadczających przemocy i dyskryminacji, warsztaty psychologiczne i arteterapeutyczne, i inne.

 

Jako nowo założona fundacja nie mamy jeszcze zgromadzonych funduszy, które pozwolą nam działać w najefektywniejszy sposób. Niestety pieniędzy to jedyne co ogranicza nas w naszych działaniach, skierowanych na pomoc osobom tęczowym i ich rodzinom, promowaniu edukacji i akceptacji.

Pomóż Nam pomagać

 

Cele Autora

Wsparcie psychologiczne dla osób LGBTQ+
  • 20 000 zł miesięcznie
  • 19 820 zł brakuje
0%
Tęczowe osoby w Polsce doświadczają opresji z każdej strony. Odrzucenie, nienawiść i agresja są naszą codziennością. Rodzina, szkoła, miejsce pracy, dzielnica to miejsca gdzie większość z nas ukrywa kim jest w obawie przed krzywdą, a tam gdzie się ujawnimy doświadczamy przemocy: 4/5 z nas, mimo że tylko 1/4 żyje w pełni jawnie. Wyzywają nas, grożą, szarpią, opluwają i biją. Chcą nas "naprawiać" molestując lub gwałcąc. To wszystko przy wsparciu najsilniejszych grup: szczuje na nas rząd, kościół i katolicko-prawicowe organizacje.

Większość z nas cierpi z powodu depresji, stanów lękowych i myśli samobójczych - sześciokrotnie częściej niż nasi nietęczowi rówieśnicy. Co trzeci z nas przynajmniej raz próbował odebrać sobie życie jeszcze przed 30tką.
[Źródło: http://lambdawarszawa.org/raport-o-sytuacji-spolecznej-osob-lgbta-w-polsce-w-latach-2019-2020/]

Pragniemy zapewnić wszystkim potrzebującym osobom bezpłatną pomoc psychologiczną, szczególnie w kryzysach suicydalnych.

Chcemy mieć możliwość pomagać osobom LGBTQ+ zapewniając im nieprzerywalną terapię u sprawdzonych specjalistów.
Finansowanie początku procesu tranzycji
  • 40 000 zł miesięcznie
  • 39 820 zł brakuje
0%
Tranzycja w Polsce jest długotrwałyn i kosztownym procesem. Pragniemy zatem ułatwić ten proces wszystkim potrzebującym osobom, zapewniając im finansowanie diagnozy oraz wszystkich niezbędnych wizyt u specjalistów i lekarzy.

Aby na pierwszych etapach tranzycji zminimalizować odczuwanie dysforii chcemy móc sfinansować zakup binderów dla osób transpłciowych i niebinarnych.

Pragniemy zagwarantować finansowanie terapii hormonalnej osobom, których sytuacja finansowa nie pozwala na pokrycie kosztów związanych z procesem tranzycji.

Mamy za cel udzielenie wszelkiej pomocy prawnej osobom transpłciowym, zapewninie prawników i pomocy podczas sądowej procedury uzgodnienia płci.


Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Lambda Polska już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
100 zł
Harvey Rabbit
Harvey Rabbit
10 zł
Anonimowy patron
20 zł
Dorota Wol
Dorota Wol
20 zł
anna bialecka
anna bialecka
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.