Nyskie Pogotowie Opiekuńczo-Adopcyjne dla Zwierząt ŁAPA

W Patronite od 22.07.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 268

Liczba Patronów: 459

Zostań Patronem
Kup na prezent
42 patronów
2 260 miesięcznie
14 940 łącznie
Działanie na rzecz humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami. Zapewnienie im niezbędnych warunków bytowania, kształtowanie właściwego stosunku ludzi do świata zwierząt.

O Autorze

Jesteśmy małą ekipą osób, która poświęca się zwierzętom w 200%. Znajdujemy się w Nysie (woj. Opolskie) przy ul. Grodkowskiej 61. Działamy w naszej Fundacji ''Łapa'', która nie jest jakkolwiek wspierana przez gminę czy inne źródła, które mogłyby nas wspierać. Utrzymujemy się jedynie z datków dobrych ludzi, którzy tak samo jak my kochają zwierzęta. Korzystamy z weterynarzy tak samo jak wszyscy inni. Zwierząt ciągle przybywa, a koszty leczenia nie maleją, a wręcz przeciwnie. 

Jesteśmy pod telefonem 24/7, odbieramy w nocy zwierzęta potrącone przez samochody, zagubione, ranne. Współpracujemy z Policją i Strażą Pożarną, jeździmy na interwencję, gdy tylko dostaniemy zgłoszenie o znęcaniu czy zaniedbaniu, wsiadamy w auto i pędzimy. 

To ile cierpienia i znieczulicy ludzkiej widzimy codziennie, jest czasami aż nierealne. Trafiają do nas psy z łańcuchów, skrajnie wychudzone, zaniedbane, schorowane, porzucone przez rodziny w lesie, przy drodze, przywiązane do traktora. Koty z wyrwanymi ogonami, porzucone kocięta, koty z wydłubanymi oczami z zalęgającymi się larwami lub z wygiętymi kończynami z powodu złamań.

Takie przykłady to tylko kropla w morzu z czym mamy do czynienia...

Niestety większość ludzi myśli, że schronisko dla zwierząt polega tylko na wrzuceniu psa do kojca, czy kota do klatki i koniec. A tak naprawdę jest to codzienna walka o życie tych najbardziej chorych, nasz czas, który przeznaczamy na codzienne karmienie, sprzątanie i dbanie o jak najlepszy standard ich życia, żeby już więcej nie musiały doświadczyć brudu, głodu i cierpienia. Jest to obowiązek trwający praktycznie 24h na dobę. W między czasie wszyscy z nas muszą pracować, żeby być w stanie żyć, a cały nasz wolny czas poświęcamy zwierzętom.
Aktualnie mamy ich prawie 100 na pokładzie. Wszystko trzymamy kilkoma parami rąk.

Powoli tworzymy to o czym zawsze marzyliśmy, czyli idealny azyl dla zwierząt. Już jesteśmy bliżej niż dalej. Wszystko wykonujemy własnymi rękami. Udało nam się postawić ogrodzenie, żeby psy mogły wolno biegać, udało nam się także stworzyć miejsce dla uratowanych zwierząt gospodarskich. 

Bardzo chcielibyśmy uświadomić ludzi, ile taka pomoc wymaga i ile kosztuję nerwów oraz funduszy. 

Znajdujemy dla zwierząt tylko najlepsze domy, dogłębnie je sprawdzając. 

Marzymy też, żeby prawa zwierząt w Polsce były większe i lepsze, ponieważ to co się dzieję w naszym kraju to dosłownie ekstremalne sytuacje. Czasami aż nie do uwierzenia…

 

W skrócie: Działanie na rzecz humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami. Zapewnienie im niezbędnych warunków bytowania, kształtowanie właściwego stosunku ludzi do świata zwierząt, niesienie pomocy zwierzętom bezdomnym, zaniedbywanym, prowadzenie edukacji prozwierzęcej wśród społeczeństwa, promowanie adopcji zwierząt bezdomnych.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Aleksandra  Murray
Aleksandra Murray
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Monika Walczak
Monika Walczak
Próg: 100 zł
Wiktoria
Wiktoria
Próg: 20 zł
Asia
Asia
Próg: 20 zł
Ada Wrobel
Ada Wrobel
Próg: 20 zł