Dawid Ciemięga

W Patronite od 07.05.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 97

liczba Patronów: 58

235 patronów
3 230 miesięcznie
25 804 łącznie

Projekt Science - walka z pseudonauką

1 500 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

"Projekt Science" to aktualnie mój najważniejszy projekt tworzenia "Kompendium" o antyszczepionkowych fake newsach i autorskiego portalu internetowego z treściami edukacyjnymi. Kompendium miałem możliwość wydać w formie płatnego ebooka i docelowo książki, ale postanowiłem zrezygnować z komercyjnego zarobku i będzie to projekt darmowy – ogólnodostępny, aby każdy mógł korzystać. Oddaje Wam moją pracę, a jeśli ktoś zechce tę pracę wspierać, to właśnie w tym celu tu jesteśmy. „Kompendium” to naukowa biblia obalająca pseudomedyczne i pseudonaukowe fake newsy. Kompendium będzie regularnie uzupełniane i rozwijane z dbałością o najwyższy poziom treści merytorycznych. Jest to już efekt wielu miesięcy mojej działalności i tygodnie pracy - korzystajcie do woli !

Finansowo wspierasz moje wszelkie działania przeciwko hejterom, podważaniu wiedzy medycznej, atakowaniu medyków i środowiska naukowego, jak również wszystko co robię w słusznych dla mnie sprawach (opis w wizytówce). Od strony technicznej pomagasz pokryć koszty związane z utrzymaniem i rozwojem mojego portalu internetowego.

Projekt Szarlatan

3 000 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Projekt „Szarlatan” – ujawnianie pseudomedycznej działalności w Internecie (szczególnie FB) oraz placówek, które wyłudzają pieniądze oferując absurdalne terapie i porady. Ujawnianie osób zawodowo związanych z medycyną promujących antynaukowe postawy, psudomedycynę oraz stosujące szkodliwe metody leczenia. Zgłaszanie szkodliwej działalności na drodze formalnej i współdziałanie z odpowiednimi instytucjami. Tworzenie wykazu osób i placówek promujących szkodliwe treści i terapie. Każdego dnia dostaje od kilku do kilkunastu namiarów na tego typu działalności, aby się tym zajmować, potrzebuję większych możliwości i współpracy zespołowej. Dzięki czemu będę również mógł skupiać się na rozwijaniu Projektu Science.

Oczywiście nawet bez osiągnięcia tego poziomu, będę się starał robić tyle, na ile będę w stanie w tym kierunku.
Zostań Patronem