Avatar użytkownika

Lena Czerniawska

2
patronów
30 
miesięcznie
2 840 
łącznie
2
patronów
30 zł 2 840 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję! Za Twoje wsparcie chciałabym podziękować wysyłając Ci pocztówkę z moim rysunkiem!
20 zł miesięcznie
Dziękuję!! W podziękowaniu za Twoje wsparcie chciałabym wręczyć Ci upominek w postaci dwóch pocztówek z moimi rysunkami!
50 zł miesięcznie
Wierzysz we mnie! Dziękuję! Za takie wsparcie chciałabym podziękować rysując coś specjalnie dla Ciebie!
200 zł miesięcznie
200 złotych?! To niesamowite! Jestem Ci ogromnie wdzięczna! To brzmi jak wyzwanie! Chętnie odwdzięczę się portretem - oczywiście nie do końca dosłownym...

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Lena Czerniawska w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jestem badaczką rzeczywistości. Moje studia i obserwacje zamykam w rysunkach i słowach. Szukam odpowiedzi na pytania czym jest przemijanie, teraźniejszość, prawda i jak pojęcia te splatają się z potrzebą istnienia nieskończoności.

Rysunek i słowo pozwalają mi na rozwijanie wielu, różnorodnych projektów od serii obrazów, tekstów literackich, instalacji przez performance, pracę radiową aż po animację kultury. Ciągle jestem w podróży. Nawiguję między Wrocławiem, gdzie skończyłam Grafikę na ASP i gdzie od dziewięciu lat prowadzę niewielkie, autorskie miejsce - Macondo - z moją mamą, niesamowitą reżyserką teatralną i fascynującym człowiekiem, Julią Wernio, a Berlinem, gdzie utonęłam w świecie improwizacji, która daje mi szansę na stawianie wyraźnych kroków w świecie performancu. Dzięki temu współistnieniu ze światem muzyki, żyję jak muzyk - w podróży. Może dlatego piszę. Piszę ciągle, ale krótkimi zdaniami - zdaniami esencjami przeżyć i rozmyślań. Piszę też dlatego, że to co mnie inspiruje najbardziej to literatura. Czytam i słucham książek z ogromnym skupieniem, wnikliwie, powoli, ale i zachłannie. Z cudzych historii i własnych tworzę rysunki - rysunki metafory, rysunki niespokojne, nocne zjawy. Kiedy brakuje mi kartki, wychodzę w przestrzeń. Z moich rysunków wytaczają się czerwone i złote nici, metalowe słońca, popękane lustra, zardzewiałe koła rowerów i splatają się w formie instalacji.

Moja siostra mówi, że "żyję nieodpowiedzialnie", ale to moje "małe, obwoźne życie" jest moim głównym narzędziem do badania rzeczywistości. Jeśli się zatrzymam, zatrzymam proces poszukiwania. Może to niewiele, może nie żal byłoby tych kilku rysunków i paru słów, ale one nadają sens mojej drodze.

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Lena Czerniawska w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Lena Czerniawska już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Nika- Secret Spot
Nika- Secret Spot
10 zł
Halina Hamblen
Halina Hamblen
20 zł
Marcin Zaremba
Marcin Zaremba
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.