Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponySzczerze od Nas
„Najprostsza droga do wszechświata biegnie przez leśną dzicz”. To właśnie te słowa Johna Muira odzwierciedlają nasz punkt widzenia. Lasy to przecież dziewicze fragmenty naszej planety, które pomimo ogromnej ekspansji współczesnego człowieka, wciąż wymykają się z planów totalnego podbicia natury i zrównania jej z ziemią. Bez lasów nie byłoby ludzi i to my ludzie musimy robić wszystko, by były na zawsze. Lasy stanowią niezbędny element utrzymania równowagi przyrodniczej i choć człowiekowi potrzebny jest postęp, to niestety droga do niego usłana jest przypadkowymi ofiarami w postaci fragmentacji środowiska lub dewastacji całych biocenoz. Drogi, domy lub całe osiedla powstają w miejscach, które do niedawna były domem dzikich zwierząt i naszym ludzkim obowiązkiem jest być jak najmniej uciążliwym sąsiadem.
Fundacja Leśna Pomoc, powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby w zakresie pomocy naszym leśnym przyjaciołom. Codziennie kilkadziesiąt zwierząt ulega wypadkom komunikacyjnym. Statystyki są zaniżone, gdyż mało kto zgłasza fakt potrącenia ptaka, sarny czy jeża? Czy wiesz, że zgodnie z polskim prawem, każdy kierowca, Który potrąci zwierzę ma obowiązek udzielić mu pomocy? Nawet jeśli zwierzę poniosło śmierć, mamy obowiązek powiadomić o tym fakcie odpowiednie organy. W praktyce większość kierowców ucieka z miejsca zdarzenia, pozostawiając często konające jeszcze zwierzę na pastwę losu.
Nasza Fundacja, Fundacja Leśna Pomoc, powstała z myślą o tych właśnie zwierzętach, ale we współczesnym świecie idea płynącą prosto z dobrego serca to za mało. Pomimo wielkich serc założycieli i wolontariuszy, nie jesteśmy w stanie funkcjonować bez stałego dopływu gotówki. Niestety fundacje w naszym kraju pozostawione są bez jakiegokolwiek wsparcia finansowego ze strony państwa, przez co nasza codzienność polega na zamartwieniu się skąd wziąć pieniądze na leczenie, wyżywienie czy kolejne niezbędne inwestycje. Mimo wszystko codziennie przyjmujemy zgłoszenia od ludzi, którzy szukają miejsca, do którego można przywieźć ranne zwierzę, by dać mu szansę na powrót do normalności.
Chwile w których ranna w wypadku sarna staje dzięki nam na nogi i szykujemy ją do zwrócenia jej wolności, dobrze zrośnięte skrzydło naszego skrzydlatego pacjenta i cała masa podobnych sytuacji spowodowały, że zainwestowaliśmy nasze prywatne środki i wiedzę weterynaryjną, aby rozpocząć naszą fundacyjną działalność. Niestety dziś już wiemy, że to wszystko to za mało i mimo, iż dysponujemy ogromną przestrzenią do wybudowania profesjonalnych wolier, zagród czy wygrodzeń i tymczasowych schronień dla podopiecznych, to przede wszystkim potrzebujemy regularnego finansowania naszej działalności.
Nasza pomoc ma niekiedy bardzo smutne oblicza. Czasami polega na skróceniu męki śmiertelnie rannemu zwierzęciu, do którego pomoc przybyła zbyt późno lub obrażenia są zbyt poważne, by dało się je uratować. Czasem jest to długotrwała pomoc medyczna i rekonwalescencja w fundacji, zakończona najpiękniejszym z możliwych rozwiązań, powrotem na łono natury. W każdym przypadku koszty udzielenia pomocy są wysokie, np.
- zutylizowanie (tak to także element naszej pracy) zmarłej sarny wynosi około 250 zł nie licząc kosztów poniesionych na próbę pomocy w gabinecie weterynaryjnym,
- codzienna pomoc jednemu bocianowi czy myszołowowi może wynieść nawet kilkadziesiąt złotych licząc tylko wyżywienie.
Przykłady można mnożyć w nieskończoność.
Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim zwierzętom, ale z Waszą pomocą jesteśmy w stanie próbować jeszcze bardziej. Wspierając ten Profil przykładasz rękę do poprawy bytu wszystkich naszych podopiecznych.
Praca naszej fundacji to przede wszystkim pomoc dzikim zwierzętom. Chcemy, aby Patroni posiadali rzetelne źródło informacji o naszej pracy, dlatego na kanale YT oraz w relacjach na Facebook oraz Instagram zamieszczamy regularny serwis informacyjny w znanym wszystkim formacie telewizyjnym. Liczymy, że forma przekazu tych informacji czasem rozbawi, czasem otrzeźwi i zasmuci, ale będzie przystępna dla każdego. Wykreowana przez nas prezenterka Donuta Hałeczka (wszelkie podobieństwa do osób i nazwisk znanych osób są nieprzypadkowe), nie tylko zaktualizuje informacje z życia fundacji, ale przede wszystkim pozdrowi Patronów, a z paska informacyjnego dowiedziecie się, jak przebiegają zbiórki oraz jakie jest Wasze aktualne zaangażowanie.
Przykład.
Wesprzyj działalność Autora Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.