Avatar użytkownika

Justyna Litograf Studio

8
patronów
377 
miesięcznie
5 495 
łącznie
8
patronów
377 zł 5 495 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
19 zł miesięcznie
Tyle kosztuje guma arabska w granulkach- to żywica, którą zjadamy np. w mentosach i cukierkach, a którą w pracowni używamy by zablokować powierzchnię na zatłuszczenia. Dziękuję Ci bo ta paczuszka żywicy znaczy dla mnie więcej niż paczka żelek. Dzieląc się ze mną otrzymujesz dostęp do newslettera o tajnikach alchemii litografa, skany najstarszych zapisków zdobyty w Niemczech i treści, których nigdzie indziej nie publikuję.
Dziękuję Ci.
Obrazek progu
55 zł miesięcznie
Wybierz 55 zł
28 dostępnych miejsc
To cena trzech akruszy papieru bawełnianego 220 g, na którym najczęściej drukujemy w pracowni. Papier ten jest najwyższej jakości, bezkwasowy i bezklejowy. To tutaj zaczyna się przygoda ze szlachetnością technik druku. Żeby móc poczuć to, otrzymasz ode mnie listowną przesyłkę z pocztówką drukowaną olejową farbą na tym właśnie papierze. Jestem w stanie wydrukować takie artefakty dla maksymalnej ilości 30 osób w miesiącu.
Dziękuję Ci.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
To cena 2 kg czarnej farby drukarskiej. Farba litograficzna powstała ponad 250 lat temu, jej baza była wtedy sadza i olej. Obecnie firma ma dużo większy asortyment, ale tradycja jej wciąż przypisywana jest odkryciu litografii przez Alojzego Senefeldera. Dziękuję Ci, że właśnie klikając w ten próg kupujesz dla pracowni taką puszkę farby. Stajesz się Mecenasem Sztuki, możesz wskazać we wiadomości prywatnej instytucję, dla której raz w roku przeprowadzę darmowe warsztaty graficzne (równowartość rocznej wpłaty 1200 zł), a Ty otrzymasz ode mnie graficzne podziękowanie przesyłką do domu.
Dziękuję Ci.
Obrazek progu
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
1 dostępne miejsce
Tyle kosztuje moja miesięczna opieka artystyczna jednej młodej osoby. Finansujesz stypendium na działania twórcze i rozwjanie talentów w zakresie grafiki. Oczywiście zapraszam Cię do wspólnego zadecydowania dla kogo zostanie przeznaczone stypendium.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Justyna Litograf Studio w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Lubię ludzi. Współpracuję. Tworzę społeczność zaangażowaną w tworzenie obrazu. Jestem ekspertką najstarszych technik druku. To oznacza, że na przestrzeni lat od 2005-2023 częściej jestem w pracowni niż w domu.

Jestem Justyna. Orzechowska, Mazur, Kiwer. Skomplikowane?

Zupełnie nie. Płynę z ludźmi. Znalazłam swoje przeznaczenie. Umiem o sztuce. Widzę Wasze sprawy w pracy rąk. Dzielę się wewnętrznym pokojem i ufnością wobec świata. Pozwalam Wam doświadczać tego, co w sztuce ważne- zawierania swoich treści w obrazie. Intymnego dialogu ze sobą samym, obrazowania tego, co czujemy i co chcemy w sobie wspierać. Ufam Wam i Waszym umiejętnościom i ciekawości zdobywania nowego, lubię zostawiać Was samych w pracowni.

PRacowni litografii Stolarska 6/9 Kraków

Wierzę w społeczność i współpracę i to tutaj zaczyna się wsparcie naszej graficznej społeczności.

Tworzę miejsce, do którego zapraszam pasjonatów tworzenia obrazu. Stacjonarnie- mam w pracowni dwie zabytkowe prasy drukarskie- walcową i litograficzną. Pracownię wyposażyłam w kamienie litograficzne i sprzęty niezbędne do prowadzenia procesów tworzenia matryc i drukowania.
Mam przenośne sprzęty, by móc prowadzić warsztaty wyjazdowe. Lubię tworzyć tkanki kultury.

 

Propaguję wiedzę o najstarszych technikach druku, występuję na festiwalach, konferencjach. Jestem zapraszana przez Instytucje kultury. Opowiadam o litografii w telewizji i wywiadach
Współpracowałam z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha tworząc warsztaty o japońskiej litografii z drewna- Mokulito, tworzyłam warsztaty społeczne dla KBF w Krakowie, podczas których tworzyliśmy zastawę porcelanową z nadrukami starych, krakowskich fotografii.

Interesuję się działaniami artystycznymi w obszarze grafiki warsztatowej, znam Krakowskie Triennale Grafiki, znam środowisko Akademii Sztuk Pięknych. Dwukrotnie organizowałam aukcję na rzecz sprzedaży dzieł sztuki tworzonych najstarszymi technikami.
 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Justyna Litograf Studio już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Katarzyna Szczytowska
Katarzyna Szczytowska
70 zł
Anonimowy patron
19 zł
Anna Głownia
Anna Głownia
55 zł
Karolina Pniewska
Karolina Pniewska
70 zł
Małgorzata Sionkowska
Małgorzata Sionkowska
19 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.