Avatar użytkownika

Tomasz "Łosiu" Łoś

2
patronów
55 
miesięcznie
2
patronów
55 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Sypiesz do Paśnika. Wspierasz. Pomagasz. Niby drobna kwota, ale to malutka cegiełka, która zbliża mnie do mojego celu. Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Potem nadchodzą kolejne. I ta piątka to jeden z takich małych kroczków.

Bardzo Ci dziękuję za to wsparcie - pierwszy krok już zrobiłeś i dołączyłeś do grona budujących potęgę Puszczy Łosia! :)
10 zł miesięcznie
Dycha to chyba najbardziej znana okrągła sumka na świecie. I jakby nie powiedzieć dwa kroki do drodze do realizacji celów! Jeśli wyrazisz taką chęć, to w podziekowaniu zaproszę Cię do zamkniętej, ekskluzywnej grupy na FB tylko dla Patronów. Co będzie w tej grupie? Materiały z zaplecza przygotowywania moich filmów - w tym takie, których nie znajdziesz nigdzie indziej ;)

Dodatkowo będę się na tej grupie dzielił moimi gdybaniami co do nadchodzących tematów oraz planami dotyczącymi projektów do zrealizowania. Raz w miesiącu ekskluzywny livestream na grupie!
25 zł miesięcznie
Dwadzieścia pięć złotych to już całkiem pokaźne wsparcie i jeszcze większy krok, który prowadzi mnie do spełnienia celów! To mniej więcej tyle co subskrypcja na Twitch! (tylko na Patronite są mniejsze prowizje ;) ).

Wielkie dzięki za wsparcie - jeśli zechcesz to w ramach tego progu także otrzymujesz dostęp do naszej ekskluzywnej grupy Patronów. A tam wyjątkowe materiały z making of, rozmowy o planach oraz comiesięczny livestream.
50 zł miesięcznie
Pięć dych to poważna kwota. To praktycznie wysokość standardowego abonamentu w serwisach udostępniających muzykę do filmów (royalty free) czy koszt fajnego template video do programu Adobe Premiere.

W tym progu nagrodą jest dołączenie do naszej Patronite'owej tajnej grupy na Facebook z dostępem do wspomnianych wcześniej ekskluzywnych materiałów z "making of" moich filmów. Aktualnie badam temat pod kątem prawnym, ale jeśli będzie to możliwe to w niektórych materiałach zrealizowanych przy pomocy środków z Patronite pojawią się plansze z podziękowaniami dla Patronów - jeśli takie jest Twoje życzenie! :)

W podziękowaniach nie będę umieszczał nicków powszechnie uważanych za obraźliwe.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
50 dostępnych miejsc
Dzięki! Naprawdę! Stówa to królewski temat, w końcu firmuje go sam Jagiełło :) To kwota, która pozwala na wejście do większości muzeów kategorii premium czy wykupienie biletów komunikacji miejskiej na kilkanaście dni w odwiedzanym mieście. A niestety takie koszta to lwia częśc imprezy - dołączasz do grona osób, dzięki którym jest łatwiej (albo w ogóle jest możliwa) realizacja niektórych projektów.

W tym progu dodatkową nagrodą jest... Pocztówka! Dokładnie tak! Mogę zaproponować, że wyślę Ci pocztówkę z jednego miejsca które odwiedzę (jeśli chcesz oczywiście i będziemy odwiedzać pocztę :) )!

Oprócz tego oczywiście nagrody z poprzednich progów (dostęp do ekskluzywnej grupy na Facebook, czy podziękowanie na planszy w niektórych materiałach:)
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
40 dostępnych miejsc
Taka kwota to bardzo duży wkład w realizację celu - nowych miejsc do odwiedzenia i większej ilości czasu na realizację materiałów. Bardzo Ci dziekuję za to, że zdecydowałeś się w tak dużym stopniu włączyć w moją inicjatywę.

Jest to próg o bardzo dużym stopniu zaangażowania - i mało kto się na takie coś decyduje. Mega! W tym progu możesz zaproponować temat materiału (vloga) na dowolny temat. Nie obiecuję, że uda się ten materiał zrealizować, ale mogę obiecać, że bardzo poważnie to rozważę :) Hm... To może być fajna seria! :)

Tak jak w przypadku poprzednich progów I tutaj dostaniesz dostęp do ekskluzywnej, Patronite'owej grupy na Facebooku oraz Twój nick będzie umieszczany na planszach z podziekowaniami na niektórych materiałach zrealizowanych w Puszczy (jeśli wyrazisz taką chęć) oraz przesłanie pocztówki z jednego odwiedzanych przeze mnie miejsc!
400 zł miesięcznie
Wybierz 400 zł
30 dostępnych miejsc
Taka kwota mnie osobiście wysadza z butów niczym cios zawodowego boksera. Jesteś kimś kto daje szczególne poczucie bezpieczeństwa i jest niczym motor w rozwoju mojego projektu.

Za ten próg ciężko podziękować... Ciężko mi wyrazić wdzięczność za takie wsparcie. Bywasz w Trójmieście? Wyskoczmy sobie na hamburgera/herbatę/cokolwiek i pogadajmy. Jeśli chcesz, możemy także raz w miesiącu umówić się na godzinną konferencję na Skype lub telefon, Możemy pogadać o samym kierunku rozwoju kanału lub ot tak, po prostu! :)

Oprócz tego oczywiście nagrody z poprzednich progów czyli dostęp do ekskluzywnej grupy i podziękowanie na planszy w niektórych materiałach (jeśli chcesz) oraz zasugerować treść materiału (oczywiście możliwego do zrealizowania w ramach moich skromnych zasobów) jaki zostanie zrealizowany na moim kanale oraz przesłanie pocztówki z jednego z moich celów podróży! :)
1500 zł miesięcznie
Wybierz 1500 zł
1 dostępne miejsce
Nie wiem co mam powiedzieć. Jeśli poprzedni próg był ciosem boksera to ten jest istnym trzęsieniem ziemi. Nawet sam fakt, że ktoś rozważa taką opcję to dla mnie kosmos. To największy dostępny Patronite'owy krok na drodze do moich marzeń.

Stajesz się KRÓLEM i śmietanką Patronite'owych Mecenasów! Brak mi słów jak mógłbym podziękować za taką skalę możliwości. Nagrody nie są wstanie odzwierciedlić mojej wdzięczności - nie traktuj tego jako coś za, to po prostu podziękowanie. Jeśli chcesz to oprócz nagród za poprzednie progi mogę zaproponować abyś przyłączył się do zwiedzania danego miejsca? Możemy o tym pogadać! :)

Oprócz tego tradycyjnie dostęp do ekskluzywnej grupy na FB oraz na życzenie pojawienie się w planszach z podziękowaniami na niektórych materiałach. Wypad na hamburgera/kawę jak będziesz w Gdyni itp. też czy comiesięczną wideokonferencję na Skype lub telefon w pasującym nam obojgu terminie. No i pocztówka z jednego z miejsc odwiedzonych w naszych projektach :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Tomasz "Łosiu" Łoś w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć! Nazywam się Tomek, w sieci jestem znany jako "Łosiu". Prowadzę livestreamy z gier komputerowych, które można oglądać na żywo w Internecie. Gry to jednak nie wszystko - zobaczysz u mnie także relacje z wyjazdów w różne miejsca. Chciałbym otworzyć kanał poświęcony tym podróżom i historii.

Nazywam się Tomasz Łoś, chociaż wszyscy mówią na mnie Łosiu (nazwisko zobowiązuje ;) ). Długo prowadziłem życie stereotypowego trzydziestokilkuletniego domatora. Wiecie, dzień po dniu to samo - praca, dom, drobne przyjemności. Któregoś dnia wstałem i pomyślałem czy by nie spróbować zacząć zajmować się czymś co samo w sobie da mi sporo przyjemności. A lubię w życiu gry video i rozmowy z ludźmi. Zacząłem prowadzić livestreamy* i bardzo się w ten temat wkręciłem. Z czasem w mojej głowie pojawiło się wiele nowych pomysłów - czemu tylko gry? Złapałem zajawkę na podróże! Czemu tylko streamy? W końcu mogę tez przygotowywać materiały z montażem! A to tylko kilka rzeczy, które można zrealizować. Potrzebne są tylko środki i czas.

W kwestiach terenowego nagrywania jestem kompletnym amatorem bez doświadczenia, z jedynie podstawowym zapleczem i nagraniami z telefonu. Licze, że Patronite pozwoli mi to rozwinąć. Odwiedzić ciekawe miejsca, z których mógłbym przygotowac dla Was coraz lepsze relacje i pokazać jak to wygląda okiem amatora :)

Jeśli chodzi o czas to doba ma niestety tylko 24 godziny. Aktualnie pracuję w branży IT jednej z instytucji samorządowych, co "zjada" mi dużą część czasu. Jeśli zrezygnowałbym z etatu, to mógłbym więcej czasu poświęcić na streamy oraz... Otworzyć kanał historyczno-podróżniczy! Chcę zaryzykować i spróbowac robić to co naprawdę mi się podoba. Bo jeśli nie teraz, to kiedy? Mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy się to uda!

Nie obiecuję, że moje produkcje będą profesjonalne - jestem w końcu amatorem. Obiecuję za to, że będą pełne włożonego w nie serca. Wielkie dzięki za każde wsparcie, to krok w kierunku realizacji marzeń :)

* livestream - audycja/program emitowany na żywo (w moim wypadku w Internecie). Możecie je oglądać na Twitch, pod adresem http://www.twitch.tv/losiugra

3 miesiace temu, dzieki wsparciu mojej społeczności, kupiłem drona. Z pierwszych lotów przygotowałem taką oto relację:

Aktualnie moja amatorszczyzna wyjazdowa wygląda tak ;)

 

Cele Autora

Bieżące koszta podstawowe (licencje itp.)
 • 500 zł miesięcznie
 • 445 zł brakuje
11%
Proza życia - bieżące koszty moich projektów ma poziomie podstawowym. Realizacja materiałów wymaga zakupu licencji oprogramowania (np. Adobe Premiere Cloud - płatny co miesiąc) czy elementów, które chcę w nich umieszczać (jak chociażby muzyki, grafik). To wszystko kosztuje. Dzięki temu progowi mam opłacone licencje, mogę kupić część assetów (elementów zewnętrznych) oraz zapewniacie mi zaplecze do produkcji filmów.
Budżet na content.
 • 1 000 zł miesięcznie
 • 945 zł brakuje
5%
Niezależnie od tego czy mówimy o grach czy o wyjazdach, wszystko kosztuje. Na przejazdy, wstępy do muzeów, koszta organizacyjne i noclegi. Na streamie z grami same gierki na premierę swoje kosztują. Osiągnięcie tego progu pozwoliłoby mi na większa swobodność w dokonywaniu wydatków na wyjazdach czy kupienie jakiejś premierowej produkcji.
Podstawowy kurs montażu.
 • 1 500 zł miesięcznie
 • 1 445 zł brakuje
3%
Jednorazowy projekt. Budżet na kurs montażu na poziomie ultra podstawowym. Póki co jestem samoukiem błądzącym we mgle i tutorialach na YouTube. Wychodzi różnie - potrzeba mi kogoś lub czegoś co w ogóle pokaże mi możliwości oprogoramowania. Nauki jak można to zrobić.
Więcej czasu na montaż filmów i realizację streamów.
 • 2 000 zł miesięcznie
 • 1 945 zł brakuje
2%
W opisie wspominałem o braku czas na realizację projektów. Wasze wsparcie w tym celu pozwali mi (oprócz zakupu licencji) skupić się na tworzeniu filmów i realizację streamów na lepszym poziomie. Niestety rachunki trzeba opłacić i muszę mieć z czego ;) Jeśli ta kwota utrzyma się przez 3 miesiące to będę mógł z czystym sumieniem przejść na pół etatu, a zaoszczędzony czas poświęcić na dalszy rozwój tego co teraz wspólnie tworzymy :) Aktualnie staram się iść w tym kierunku (bez względu na kwotę progu), ale osiągnięcie go sprawi, że nie będę musiał się rozglądać za okazjami ;)
Od tego progu na pewno pojawia się dedykowany kanał historyczno podróżniczy z regularnymi materiałami, także nie związanymi z wyjazdami. Wcześniej jest jak jest do tej pory - staram się, ale nie mogę zobowiązać się do wypuszczania raz w tygodniu dedykowanych materiałów. Ten próg daje mi możliwości czasowe realizacji tych tematów. No i więcej czasu na dopieszczanie lajwów! :)
Regularne wyjazdy ze streamami z odwiedzanego miejsca
 • 3 000 zł miesięcznie
 • 2 945 zł brakuje
1%
Miejsc do odwiedzenia na świecie jest tyle, że nie starczy życia żeby to zrobić. Mam jednak liste tematów, które chciałbym zobaczyć w szczególności. Osiągnięcie tego progu pozwoli mi na realizację projektów wyjazdowych co najmniej raz na kwartał (a nawet częściej jeśli uda mi się zgromadzić niezbędne środki innymi kanałami).
Oprócz nagrań w miarę możliwości na miejscu prowadziłbym livestream ze zwiedzania. Wiąże się to często z dodatkowymi kosztami zapewnienia mobilnego dostępu do Internetu w innych krajach.
Proponowane tematy:
Bitwa o Ardeny - śladami walk
O jeden most za daleko - lądowanie polskich spadochroniarzy w operacji Market Garden
Muzea Europy (Panzerwaffe Muzeum w Munster, British Museum czy powrót do Bovington).
Gamescom - największe targi gier komputerowych Europy
Monte Cassino - jedno z największych polskich zwycięstw Drugiej Wojny

Jestem także otwarty na Wasze propozycje, tego co Wy chcielibyście zobaczyć w relacjach.
Spokój i poczucie bezpieczeństwa. Pełnoetatowy twórca.
 • 4 000 zł miesięcznie
 • 3 945 zł brakuje
1%
Stabilizacja i bezpieczeństwo. Nie muszę się martwić, że Łosiu nie będzie miał co jeść, nie wyłącza mu prądu i będzie miał na lekarza. Będę mógł robić to co chcę w pełnym wymiarze godzin. Jeśli ta kwota utrzyma się przez 3 miesiące, będę podejmował kroki aby przejść na "pełnoetatowego twórcę". Będzie to bardzo duża zmiana w moim życiu, od zostawienia pracy, rozpoczęcia działalności (nie wiem dokładnie jaki jest koszt ZUSu i opłat podobnych tematów, ale po upłynięciu zniżek ten temat to podobno jakieś 1400 zł!) i całkowite zaangażowanie się w realizację tych projektów. Nie będzie już omijania wyjazdów przez brak urlopu. Więcej czasu nie tylko na tworzenie, ale i na naukę jak to robić lepiej. Jednym słowem - kończy się praca i jest czas tylko na marzenia :)
Zakup laptopa do obróbki filmów.
 • 5 000 zł miesięcznie
 • 4 945 zł brakuje
1%
Jednorazowy projekt. Zakup laptopa do obróbki filmów pozwoliłby mi na montowanie filmów na wyjazdach - abyście mogli zobaczyć świeży materiał nie po powrocie z wyjazdu, ale w trakcie jego trwania! :) Temat do zrealizowania po progu Regularnych wyjazdów - w końcu muszę gdzieś jeździć, żeby ten sprzet wykorzystać :)
Objazdowy globtroter.
 • 10 000 zł miesięcznie
 • 9 945 zł brakuje
0%
Co by tu dużo mówić jest to rozwinięcie progu za 3000,00 zł. Epickie wyprawy dwa razy w miesiącu. Wrzucam na grupę kilka propozycji i to Wy głosujecie na to gdzie tym razem się wybierzemy. Dron pod pachą, livestreamy z podróży i celu wyprawy (jeśli jest zasięg ;) ), kilka materiałów z każdego wyjazdu. To już nie pojedyncze wyprawy, to regularny styl życia :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Tomasz "Łosiu" Łoś już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marcin Kolasa
Marcin Kolasa
50 zł
ElektrykPL
ElektrykPL
5 zł
Olek Kaczorowski
Olek Kaczorowski
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.