Tomasz "Łosiu" Łoś

W Patronite od 03.09.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 212

liczba Patronów: 231

27 patronów
735 zł miesięcznie

Budżet na content.

1 000 zł

miesięcznie

73%

osiągnięto

265 zł

brakuje

Niezależnie od tego czy mówimy o grach czy o wyjazdach, wszystko kosztuje. Na przejazdy, wstępy do muzeów, koszta organizacyjne i noclegi. Na streamie z grami same gierki na premierę swoje kosztują. Osiągnięcie tego progu pozwoliłoby mi na większa swobodność w dokonywaniu wydatków na wyjazdach czy kupienie jakiejś premierowej produkcji.

Podstawowy kurs montażu.

1 500 zł

miesięcznie

49%

osiągnięto

765 zł

brakuje

Jednorazowy projekt. Budżet na kurs montażu na poziomie ultra podstawowym. Póki co jestem samoukiem błądzącym we mgle i tutorialach na YouTube. Wychodzi różnie - potrzeba mi kogoś lub czegoś co w ogóle pokaże mi możliwości oprogoramowania. Nauki jak można to zrobić.

Więcej czasu na montaż filmów i realizację streamów.

2 000 zł

miesięcznie

36%

osiągnięto

1 265 zł

brakuje

W opisie wspominałem o braku czas na realizację projektów. Wasze wsparcie w tym celu pozwali mi (oprócz zakupu licencji) skupić się na tworzeniu filmów i realizację streamów na lepszym poziomie. Niestety rachunki trzeba opłacić i muszę mieć z czego ;) Jeśli ta kwota utrzyma się przez 3 miesiące to będę mógł z czystym sumieniem przejść na pół etatu, a zaoszczędzony czas poświęcić na dalszy rozwój tego co teraz wspólnie tworzymy :) Aktualnie staram się iść w tym kierunku (bez względu na kwotę progu), ale osiągnięcie go sprawi, że nie będę musiał się rozglądać za okazjami ;)
Od tego progu na pewno pojawia się dedykowany kanał historyczno podróżniczy z regularnymi materiałami, także nie związanymi z wyjazdami. Wcześniej jest jak jest do tej pory - staram się, ale nie mogę zobowiązać się do wypuszczania raz w tygodniu dedykowanych materiałów. Ten próg daje mi możliwości czasowe realizacji tych tematów. No i więcej czasu na dopieszczanie lajwów! :)

Regularne wyjazdy ze streamami z odwiedzanego miejsca

3 000 zł

miesięcznie

24%

osiągnięto

2 265 zł

brakuje

Miejsc do odwiedzenia na świecie jest tyle, że nie starczy życia żeby to zrobić. Mam jednak liste tematów, które chciałbym zobaczyć w szczególności. Osiągnięcie tego progu pozwoli mi na realizację projektów wyjazdowych co najmniej raz na kwartał (a nawet częściej jeśli uda mi się zgromadzić niezbędne środki innymi kanałami).
Oprócz nagrań w miarę możliwości na miejscu prowadziłbym livestream ze zwiedzania. Wiąże się to często z dodatkowymi kosztami zapewnienia mobilnego dostępu do Internetu w innych krajach.
Proponowane tematy:
Bitwa o Ardeny - śladami walk
O jeden most za daleko - lądowanie polskich spadochroniarzy w operacji Market Garden
Muzea Europy (Panzerwaffe Muzeum w Munster, British Museum czy powrót do Bovington).
Gamescom - największe targi gier komputerowych Europy
Monte Cassino - jedno z największych polskich zwycięstw Drugiej Wojny

Jestem także otwarty na Wasze propozycje, tego co Wy chcielibyście zobaczyć w relacjach.

Spokój i poczucie bezpieczeństwa. Pełnoetatowy twórca.

4 000 zł

miesięcznie

18%

osiągnięto

3 265 zł

brakuje

Stabilizacja i bezpieczeństwo. Nie muszę się martwić, że Łosiu nie będzie miał co jeść, nie wyłącza mu prądu i będzie miał na lekarza. Będę mógł robić to co chcę w pełnym wymiarze godzin. Jeśli ta kwota utrzyma się przez 3 miesiące, będę podejmował kroki aby przejść na "pełnoetatowego twórcę". Będzie to bardzo duża zmiana w moim życiu, od zostawienia pracy, rozpoczęcia działalności (nie wiem dokładnie jaki jest koszt ZUSu i opłat podobnych tematów, ale po upłynięciu zniżek ten temat to podobno jakieś 1400 zł!) i całkowite zaangażowanie się w realizację tych projektów. Nie będzie już omijania wyjazdów przez brak urlopu. Więcej czasu nie tylko na tworzenie, ale i na naukę jak to robić lepiej. Jednym słowem - kończy się praca i jest czas tylko na marzenia :)

Zakup laptopa do obróbki filmów.

5 000 zł

miesięcznie

14%

osiągnięto

4 265 zł

brakuje

Jednorazowy projekt. Zakup laptopa do obróbki filmów pozwoliłby mi na montowanie filmów na wyjazdach - abyście mogli zobaczyć świeży materiał nie po powrocie z wyjazdu, ale w trakcie jego trwania! :) Temat do zrealizowania po progu Regularnych wyjazdów - w końcu muszę gdzieś jeździć, żeby ten sprzet wykorzystać :)

Objazdowy globtroter.

10 000 zł

miesięcznie

7%

osiągnięto

9 265 zł

brakuje

Co by tu dużo mówić jest to rozwinięcie progu za 3000,00 zł. Epickie wyprawy dwa razy w miesiącu. Wrzucam na grupę kilka propozycji i to Wy głosujecie na to gdzie tym razem się wybierzemy. Dron pod pachą, livestreamy z podróży i celu wyprawy (jeśli jest zasięg ;) ), kilka materiałów z każdego wyjazdu. To już nie pojedyncze wyprawy, to regularny styl życia :)

Bieżące koszta podstawowe (licencje itp.)

500 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Proza życia - bieżące koszty moich projektów ma poziomie podstawowym. Realizacja materiałów wymaga zakupu licencji oprogramowania (np. Adobe Premiere Cloud - płatny co miesiąc) czy elementów, które chcę w nich umieszczać (jak chociażby muzyki, grafik). To wszystko kosztuje. Dzięki temu progowi mam opłacone licencje, mogę kupić część assetów (elementów zewnętrznych) oraz zapewniacie mi zaplecze do produkcji filmów.
Zostań Patronem