Tomasz "Łosiu" Łoś

W Patronite od 03.09.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2197

Liczba Patronów: 2388

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
60 miesięcznie

Bieżące koszta podstawowe (licencje itp.)

500 zł

miesięcznie

12%

osiągnięto

440 zł

brakuje

Proza życia - bieżące koszty moich projektów ma poziomie podstawowym. Realizacja materiałów wymaga zakupu licencji oprogramowania (np. Adobe Premiere Cloud - płatny co miesiąc) czy elementów, które chcę w nich umieszczać (jak chociażby muzyki, grafik). To wszystko kosztuje. Dzięki temu progowi mam opłacone licencje, mogę kupić część assetów (elementów zewnętrznych) oraz zapewniacie mi zaplecze do produkcji filmów.

Budżet na content.

1 000 zł

miesięcznie

6%

osiągnięto

940 zł

brakuje

Niezależnie od tego czy mówimy o grach czy o wyjazdach, wszystko kosztuje. Na przejazdy, wstępy do muzeów, koszta organizacyjne i noclegi. Na streamie z grami same gierki na premierę swoje kosztują. Osiągnięcie tego progu pozwoliłoby mi na większa swobodność w dokonywaniu wydatków na wyjazdach czy kupienie jakiejś premierowej produkcji.

Podstawowy kurs montażu.

1 500 zł

miesięcznie

4%

osiągnięto

1 440 zł

brakuje

Jednorazowy projekt. Budżet na kurs montażu na poziomie ultra podstawowym. Póki co jestem samoukiem błądzącym we mgle i tutorialach na YouTube. Wychodzi różnie - potrzeba mi kogoś lub czegoś co w ogóle pokaże mi możliwości oprogoramowania. Nauki jak można to zrobić.

Więcej czasu na montaż filmów i realizację streamów.

2 000 zł

miesięcznie

3%

osiągnięto

1 940 zł

brakuje

W opisie wspominałem o braku czas na realizację projektów. Wasze wsparcie w tym celu pozwali mi (oprócz zakupu licencji) skupić się na tworzeniu filmów i realizację streamów na lepszym poziomie. Niestety rachunki trzeba opłacić i muszę mieć z czego ;) Jeśli ta kwota utrzyma się przez 3 miesiące to będę mógł z czystym sumieniem przejść na pół etatu, a zaoszczędzony czas poświęcić na dalszy rozwój tego co teraz wspólnie tworzymy :) Aktualnie staram się iść w tym kierunku (bez względu na kwotę progu), ale osiągnięcie go sprawi, że nie będę musiał się rozglądać za okazjami ;)
Od tego progu na pewno pojawia się dedykowany kanał historyczno podróżniczy z regularnymi materiałami, także nie związanymi z wyjazdami. Wcześniej jest jak jest do tej pory - staram się, ale nie mogę zobowiązać się do wypuszczania raz w tygodniu dedykowanych materiałów. Ten próg daje mi możliwości czasowe realizacji tych tematów. No i więcej czasu na dopieszczanie lajwów! :)

Regularne wyjazdy ze streamami z odwiedzanego miejsca

3 000 zł

miesięcznie

2%

osiągnięto

2 940 zł

brakuje

Miejsc do odwiedzenia na świecie jest tyle, że nie starczy życia żeby to zrobić. Mam jednak liste tematów, które chciałbym zobaczyć w szczególności. Osiągnięcie tego progu pozwoli mi na realizację projektów wyjazdowych co najmniej raz na kwartał (a nawet częściej jeśli uda mi się zgromadzić niezbędne środki innymi kanałami).
Oprócz nagrań w miarę możliwości na miejscu prowadziłbym livestream ze zwiedzania. Wiąże się to często z dodatkowymi kosztami zapewnienia mobilnego dostępu do Internetu w innych krajach.
Proponowane tematy:
Bitwa o Ardeny - śladami walk
O jeden most za daleko - lądowanie polskich spadochroniarzy w operacji Market Garden
Muzea Europy (Panzerwaffe Muzeum w Munster, British Museum czy powrót do Bovington).
Gamescom - największe targi gier komputerowych Europy
Monte Cassino - jedno z największych polskich zwycięstw Drugiej Wojny

Jestem także otwarty na Wasze propozycje, tego co Wy chcielibyście zobaczyć w relacjach.

Spokój i poczucie bezpieczeństwa. Pełnoetatowy twórca.

4 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

3 940 zł

brakuje

Stabilizacja i bezpieczeństwo. Nie muszę się martwić, że Łosiu nie będzie miał co jeść, nie wyłącza mu prądu i będzie miał na lekarza. Będę mógł robić to co chcę w pełnym wymiarze godzin. Jeśli ta kwota utrzyma się przez 3 miesiące, będę podejmował kroki aby przejść na "pełnoetatowego twórcę". Będzie to bardzo duża zmiana w moim życiu, od zostawienia pracy, rozpoczęcia działalności (nie wiem dokładnie jaki jest koszt ZUSu i opłat podobnych tematów, ale po upłynięciu zniżek ten temat to podobno jakieś 1400 zł!) i całkowite zaangażowanie się w realizację tych projektów. Nie będzie już omijania wyjazdów przez brak urlopu. Więcej czasu nie tylko na tworzenie, ale i na naukę jak to robić lepiej. Jednym słowem - kończy się praca i jest czas tylko na marzenia :)

Zakup laptopa do obróbki filmów.

5 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

4 940 zł

brakuje

Jednorazowy projekt. Zakup laptopa do obróbki filmów pozwoliłby mi na montowanie filmów na wyjazdach - abyście mogli zobaczyć świeży materiał nie po powrocie z wyjazdu, ale w trakcie jego trwania! :) Temat do zrealizowania po progu Regularnych wyjazdów - w końcu muszę gdzieś jeździć, żeby ten sprzet wykorzystać :)

Objazdowy globtroter.

10 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

9 940 zł

brakuje

Co by tu dużo mówić jest to rozwinięcie progu za 3000,00 zł. Epickie wyprawy dwa razy w miesiącu. Wrzucam na grupę kilka propozycji i to Wy głosujecie na to gdzie tym razem się wybierzemy. Dron pod pachą, livestreamy z podróży i celu wyprawy (jeśli jest zasięg ;) ), kilka materiałów z każdego wyjazdu. To już nie pojedyncze wyprawy, to regularny styl życia :)
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marcin Kolasa
Marcin Kolasa
Próg: 50 zł
Olek Kaczorowski
Olek Kaczorowski
Próg: 10 zł
Ceallach777
Ceallach777
Próg: 10 zł
Teewar
Teewar
Próg: 10 zł